طراحی سایت در کرج

در دنیای امروز کسب و کار اینترنتی جایگاه بسیار مهم و تعیین کننده ای در موفقیت کار شما را دارد. طراحی سایت در کرج (web design in karaj)  و دیگر شهرهای کشور گزینه ای است که راه شما را برای ورود به دنیای اینترنت و استفاده از آن باز می کند.

تعریف طراحی سایت به زبان ساده

طراحی سایت به معنای ساخت و طراحی و دیزاین یک وبسایت می باشد. همچنین بهینه سازی و دیزاین یک سایت قدیمی نیز جزو طراحی سایت قرار می گیرد.

طراحی سایت در کرج به روش های متفاوتی انجام می شود. در ابتدا سایت ها با کدهای بسیار ساده  HTML ایجاد می شدند.

با پیشرفت وب و طراحی آن زبان های کد نویسی زیادی وارد این حوزه شدند که هرکدام پیچیدگی های خاص خود را دارند و در زمینه ای خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه زبان های کدنویسی بیشتر سمت زبان های تحت سرور (Server-SideScripting) رفته است. زبان هایی مانند ASP, PHP, CGL,JSP,NET,ColdFusion  بیشتر در طراحی سایت استفاده می  شوند.

اولین طراح سایت در جهان ((تیم برنرزلی)) است که اولین وب سایت دنیا را با نام Word Wide Web را طراحی و ایجاد کرد.

طراحی های سایت های اولیه بسیار ساده بودند تا اینکه مرورگرهای  Mictosoft  و  Netcape به بازار وارد شدند.

بعد از ایجاد گوگل کروم و فایرفاکس این دو به اصلی ترین مرورگرها تبدیل شدند. سپس با ورود زبان های جاوا اسکریپت و HTML به حوزه طراحی و ایجاد سایت ها,  وب سایت ها شکل متفاوت تری پیدا کردند و گرافیک و شکل بهتری پیدا کردند.

 

هدف از طراحی سایت (The purpose of site design)

Web Design یا همان طراحی سایت به مجموعه کار هایی که برای ایجاد یک وب سایت یا پایگاه اینترنتی انجام می گیرد گفته می شود. این کارها شامل لایه سازی صفحات, تولید محتوا, طراحی های گرافیکی و سئو می باشد.

در اصل  هرچه شما این نکات فنی را بهتر رعایت کنید و در ایجاد وب سایت خود به طور کامل از آنها استفاده کنید وب سایتی قدرتمند تر خواهید داشت. با طراحی سایت و داشتن یک سایت قدرتمند می توانید به هدف خود برای ایجاد آن سایت نزدیک تر شوید.

 

نقش شرکت مایکروسافت در طراحی سایت

در سال 2000 شرکت مایکروسافت اولین مرورگر خود را تولید و ارائه کرد. این مرورگر انقلاب و تغییر بزرگی در طراحی سایت ایجاد کرد. Internet Explore به صورت کامل از 4.1  HTML و  CSS1پشتیبانی می کرد.

همچنین این مرورگر به صورت کامل از تصاویر با فرمت  PNG  پشتیبانی می کرد و اولین مرورگری بود که این کار را انجام می داد.

 

تعریف وب دیزاین

به مراحل طراحی سایت یا یک پایگاه اینترنتی, وب دیزاین   WEB_DESINGNگفته می شود. این وب سایت ها برای ارائه خدمات و یا کالا و معرفی یک شرکت یا مجموعه ای خاص استفاده می شوند.

 

ابزارهای طراحی سایت (Website design tools)

برای طراحی سایت  شما به دو ابزار نیاز دارید.یک کامپیوتر و سیستم قوی با سرعت خوب که هنگام کار و اجرای فرمان ها ی برنامه نویسی شما را اذیت نکند,  و استفاده از زبان های برنامه نویسی.

مهم ترین قسمت طراحی سایت زبان های برنامه نویسی است. زبان ها برنامه نویسی با گذشت زمان تغییراتی پیدا می کنند و نسخه هایی جدید تر از آنها ارائه می شود.

PHP, CSS,HTML از جمله کاربردی ترین ابزارهای برنامه نویسی محسوب می شوند.

مراحل طراحی سایت در کرج (Site design steps in karaj)

طراحی سایت 4 مرحله اصلی دارد:

مرحله اول) طراحی وایر فریم

در اولین مرحله طراحی یک سایت باید مشخص شود این سایت قرار است چه کاربردی داشته باشد. با توجه به نیاز مشتری و نوع سایتی که تعیین می شود یک نمای کلی از سایت را در نظر می گیرند. سپس یک طرح و نقشه ی کلی از صفحات سایت, چیدمان المان ها و عنصرهای مختلف را مشخص می کنند. به این کار در اصطلاح طراحی وایر فریم می گویند.

مرحله دوم) طراحی گرافیک سایت

بعد از مشخص شدن و ایجاد وایر فریم به مرحله طراحی گرافیکی سایت می رسیم. با استفاده از نرم افزار ها و ابزارهای که برای این کار ایجاد شده اند سایت رنگ بندی می شود و گرافیک خاص آن با توجه به نوع سایت طراحی می شوند. هدف اصلی طراحی گرافیکی رنگ و لعاب دادن به ظاهر سایت است که آن را برای مخاطبینش جذاب تر کند.

مرحله سوم) برنامه نویسی و کدنویسی

بعد از ایجاد وایرفریم و طراحی گرافیکی مرحله برنامه نویسی سایت انجام می شود. در این مرحله نیز ابتدا به نوع سایت و نیاز مشتری روش های متفاوتی را می توان انتخاب کرد. می توان از سیستم های مدیریت  محتوا مانند وردپرس استفاده کرد یا یک فریم  ورک کاملا اختصاصی را از ابتدا و صفر برنامه نویسی کرد. تصمیم گیری و انتخاب بسته به نیاز مشتری و بودجه او باز می گردد.

 

مرحله چهارم) راه اندازی سایت

پس از انجام سه مرحله بالا به راه اندازی سایت در بستر اینترنت می رسیم که سایت کار خود را آغاز کند و از همه جا قابل دسترسی باشد.

در این مرحله باید یک هاست مناسب  را انتخاب کرد. همچنین نام دامنه سایت خود را با توجه به کاربردی که قرار است داشته باشد  انتخاب کنیم  و پیکربندی سایت انجام شود.

طراح سایت و وظایف او

وظایف یک طراح سایت وابسته به این است که مسئولیت او انجام دادن کدام قسمت است. برای ایجاد یک سایت حرفه ای حداقل به دو نفر یا دو تیم احتیاج است. یک گروه طراحی Front-end  که همان شکل و ظاهر سایت است  را انجام دهد,  گروه دیگر Back-end را انجام دهد که شامل کدهای سمت سرور و طراحی و ساخت قسمت های سایت است را انجام دهد.

 

فرانت اند Front-end در طراحی سایت

فرانت اند شامل تمام کدها و بخش های سایت است که همه آنها را می بینند و در معرض عموم قرار دارد.

تمام ویژگی های ظاهری سایت توسط فرانت اند کار طراحی و ایجاد می شود. تمام قسمت های یک سایت که برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده و استفاده است فرانت اند سایت نامیده می شود.

برای طراحی ظاهر و فرانت اند برنامه نویس از زبان های HTML  و JAVA SCRIPT استفاده می کند. برای این منظور باید تسلط کافی به این زبان های برنامه نویسی را داشته باشد.

همچنین برای طراحی های گرافیکی یک سایت مانند آیکون,  تصاویر سایت, تنظیم و رنگ بندی سایت و … از یک گرافیک کار نیز استفاده می شود.

 

بک اند Back-end در طراحی سایت

تمام قسمت هایی که فقط برنامه نویس آنها را می بیند و به آنها دسترسی دارد بک اند نامیده می شود. کاربران سایت نمی توانند این کدها را ببینند یا به آنها دسترسی داشته باشند.

بک اند کار کسی است که کدنویسی سایت و ایجاد ستون های اصلی سایت را به عهده دارد. تمام عملکرد و امکانات سایت در این بخش کدنویسی می شوند. برای طراحی بک اند باید به زبان های برنامه نویسی مانند ASP, PythonPHP  تسلط کافی داشت.

 

انواع طراحی سایت

سایت ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند. سایت های استاتیک و سایت های داینامیک

 • سایت استاتیک

در طراحی سایت استاتیک هر کدام از صفحات به طور جداگانه طراحی می شوند و در سرور بارگذاری می شوند. انجام این کارها فقط در قسمت فرانت اند انجام می شود.

در سایت های استاتیک مدیر یا ادمین سایت نمی تواند محتوای سایت را تغییر دهد مگر اینکه خود او طراحی سایت را بلد باشد. یا از فردی وارد در این زمینه استفاده کند.

با وجود سیستم های مدیریت محتوای قوی و حرفه ای با کاربردی نسبتا آسان مانند وردپرس استفاده از سایت های استاتیک بسیار کم شده است. بیشتر کاربرد سایت استاتیک برای سایت هایی است که محتوای آنها قرار نیست تا مدت زیادی تغییر کند.

با گذشت زمان و ارائه ی سرورهایی با قیمتی ارزان و همچنین بالا رفتن تکنولوژی امنیت سرور, این طراحی جای خود را به طراحی سایت داینامیک داد.

 • سایت داینامیک

سایت های داینامیک یا پویا در هر دو بخش فرانت اند و بک اند برنامه نویسی می شوند.

برنامه نویس وظیفه پویاسازی سایت را انجام می دهد. این کار را با استفاده از کدهای سمت سرور اسکریپتی طراحی می کند که سایت به طور کامل پویا باشد.

محتوای این صفحات با توجه به جستجویی که کاربر انجام می دهد ایجاد می شود. یعنی این صفحات به خودی خود در سرور وجود ندارند و با فراخوانی این محتوا از یک سایت داینامیک, این صفحه به روی سرور ایجاد می شود و به کلاینت فرستاده می شود.

پویا بودن یک سایت به این معنی است که تمام صفحات و محتوای آنها توسط ادمین و مدیر سایت قابل دسترسی و تغییر است. یعنی شما هروقت که دوست داشته باشید می توانید محتوای جدیدی برای این سایت ها بگذارید.

 

طراحی سایت و شغل های آن

همانگونه که گفته شد طراحی سایت کاری گروهی است. بسته به نوع سایت  تعداد افراد این تیم بیشتر می شود. همچنین در مرحله راه اندازی و استفاده از سایت و نتیجه گرفتن وکسب درآمد به افرادی نیازمندید.

در این قسمت مهم ترین این شغل ها و نوع فعالیتشان را برای شما معرفی می کنیم.

 • گرافیست

طراحی قسمت های گرافیکی سایت مانند لوگو, تصاویر, بنرها و آیکون ها به عهده ی گرافیست می باشد.

 • متخصص دیجیتال مارکتینگ

مهم ترین قسمت موفقیت سایت شما بررسی درست رقبا  و رقابت صحیح با آنهاست. شناسایی رقبای اصلی کسب و کار شما به همراه ارائه راه کار برای موفقیت سایت شما به عهده یک دیجیتال مارکتینگ خوب است. وظیفه ی او ایجاد ترافیک و بازدهی بیشتر و بهتر کسب و کار اینترنتی می باشد.

 • متخصص تولید محتوا

تولید محتوای مناسب سایت شما یکی از مهم ترین قسمت های کار شما می باشد. با استفاده از محتواهای خوب و یونیک شما می توانید از موتورهای جستجوگر بازدیدکننده و ترافیک خوبی برای سایتتان دریافت کنید.

 • متخصص سئو

در دنیای کسب و کارهای اینترنتی سئو مهم ترین و اصلی ترین کار برای جذب ترافیک کاربری بیشتر و در نتیجه افزایش بازدهی سایت شما می باشد. سایت بدون استفاده از سئو و استراتژی های آن به هیچ موفقیت و بازدهی مناسبی نمی رسد. در طراحی سایت در کرج و دیگر شهرهای کشور سئو مورد مهمی است که باید توجه ویژه ای به آن داشت.

 

عناصر طراحی سایت

طراحی سایت از وجه بصری و زیبایی بسیار مهم  و تاثیرگذار است. عناصر تاثیر گذار در این مورد عبارتند از:

 • چیدمان

چینش و قرار دادن متن و تبلیغات و منوهای مختلف سایت موردی مهم است که باید به آن توجه داشته باشید.

بسیار مهم است که هرکدام از این ها در کدام قسمت صفحه سایت شما قرار می گیرد. شکل کلی صفحات سایت شما باید با اصول و تعغادل جای گذاری شده باشند.

 • رنگ

انتخاب رنگ صفحات سایت شما در ابتدا به این باز می گردد که سایت شما چه کاربردی قرار است داشته باشد. با توجه به این مورد می توانید از سلیقه خود کمک بگیرید و ترکیب رنگی که دوست دارید برای سایتتان انتخاب کنید. البته به نوع محتوا و کاربرد سایت خود توجه کافی داشته باشید و انتخابی عاقلانه و مناسب انجام دهید.

اگر لوگوی خاصی دارید یا سایت برای شرکتی خاص است می توانید از ترکیب رنگ آنها در سایت خود استفاده کنید.

 • گرافیک

بخش گرافیکی سایت شامل عکس, کلیپ آرت, آیکون و لوگو و … می باشد. برای انتخاب مناسب حتما از یک طراح گرافیک استفاده کنید.

 • فونت

شما می توانید از فونت های مختلفی برای طراحی سایت خود استفاده کنید. یا اینکه از یک فونت خاص برای تمامی صفحات استفاده کنید.

فونت های امن وب فونت هایی هستند که شما می توانید به راحتی و با خیالی آسوده از آنها استفاده کنید و مطمئن باشید در تمامی مرورگرها بدون تغییر می مانند. زیرا بعضی از فونت ها توسط مرورگرها ساپورت نمی شوند و نمای کلی سایت شما کامل بهم می ریزد.

 • محتوا

محتواگذاری و استفاده از تصاویر مرتبط با آن نیز در تاثیرگذاری سایت شما مهم هستند. متن باید مرتبط و هماهنگ نوشته شود و اطلاعاتی را که کاربر می خواهد به او انتقال دهد. محتوا باید طبق اصول و قواعد نوشته شود و برای موتورهای جستجوگر بهینه شده باشد. کلمات کلیدی نکته ی مهمی هستند که در نوشتن محتوا باید به آنها توجه کافی داشته باشید.

 

هدف طراحی سایت

انتخاب هدف برای ایجاد و طراحی سایت کاملا به شما و کاری که قرار است با آن سایت انجام دهید بستگی دارد. سایت ها برای هدف های متفاوتی طراحی و ایجاد می شوند. سایت ها می توانند فروشگاهی, خبری, شرکتی, شخصی, دانشگاهی, آموزشی و … باشند. پس هدف گذاری برای سایتتان کاملا به شما و کاری که قرار است انجام دهید بستگی دارد.

 

آموزش  طراحی سایت در کرج

برای آموزش و یادگیری طراحی سایت در ابتدا مطالعه کافی در هر زمینه و تخصص سایت را داشته باشید. سپس با توجه به علاقه و توانایی خود یک زمینه را انتخاب و شروع به یادگیری نمایید. شما می توانید در همه ی این زمینه ها و یا چندتای آنها آموزش ببینید که زمان زیادی را از شما خواهد گرفت.

پس بهتر است در یک یا چند زمینه تخصص کافی پیدا کنید و شروع به آموزش و یادگیری نمایید.

برای آموزش طراحی سایت می توانید از آموزش های حضوری استفاده کنید. یا در کلاس های آنلاین شرکت کنید. همچنین پکیج های آموزشی زیادی هستند که شما می توانید آنها را تهیه و در منزل با کمک آنها آموزش طراحی سایت یا هر نقطه دیگر کشور را دیده و یاد بگیرید.

شرکت طراحی سایت در کرج

شرکت طراحی سایت در کرج (Website design company in karaj)

شرکت طراحی سایت در کرج کیان آرت فاوا یکی از برترین شرکت ها در ارائه خدمات IT می باشد. انجام تمامی کارهای طراحی سایت درکرج و دیگر استان ها, طراحی و ساخت اپلیکیشن, سئو سایت و پشتیبانی سایت از جمله خدمات این شرکت می باشد.

تیم حرفه ای و متخصص شرکت کیان آرت فاوا بالاترین کیفیت و استفاده از متدهای پیشرفته و به روز دنیا به شما عزیزان خدمات خود را ارائه می دهند.

با نگاهی به رزومه این شرکت متوجه می شوید که برترین های اصناف های  مختلف شرکت کیان آرت را برای انجام کار و پروژه های خود انتخاب کرده اند.

انجام دقیق و با کیفیت کار تعهدی است که این شرکت به شما می دهد.

 

مشاوره طراحی سایت

مهم ترین قسمت برای ایجاد و طراحی یک سایت این است که شما مناسب ترین انتخاب را برای فعالیتی که که می خواهید انجام دهید داشته باشید. برای این کار به مشاوره طراحی سایت  (Website design consulting in Karaj) نیاز دارید که تمام جزئیات انجام کار را برای شما بازگو کند و به شما کمک کند که بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرکت کیان تجارت فاوا به ارائه مشاوره در شرکت خود توسط افرادی کاملا حرفه ای برای طراحی سایت  می پردازد. همچنین برای راحتی مشتریان عزیز جلسه مشاوره و راهنمایی رادر محل و شرکت آنها نیز برگزار می نماید.