مدیریت شبکه های اجتماعی در کرج

بعضی اوقات عناوین شغلی رسانه های اجتماعی را جدا از هم بیان کنیم. به عنوان مثال ، تفاوت بین یک استراتژیست رسانه اجتماعی و یک متخصص رسانه های اجتماعی چیست؟ یک مدیر رسانه اجتماعی در مقابل یک مدیر جامعه چطور؟(مدیریت شبکه های اجتماعی در کرج)

ما قصد داریم 10 عنوان شغلی معروف مربوط به رسانه های اجتماعی را معرفی کنیم.

ما همچنین در مورد اینکه هر شغل چیست و چه چیزی باعث منحصر به فرد بودن آن می شود صحبت خواهیم کرد.

به علاوه ، ما به طور متوسط دسته ای از حقوق متوسط شغل رسانه های اجتماعی را برای شما جمع آوری کرده ایم:

 

متوسط حقوق سالانه در ایالات متحده برای متخصصان رسانه های اجتماعی در این لیست قرار دارد. اطلاعات گردآوری شده از Glassdoor.

بنابراین ، در اینجا 10 عناوین برتر شغلی در رسانه های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال آورده شده است … و معنای واقعی آنها چیست.

اگر می خواهید کارمندانی را که اجتماعی می دانند استخدام کنید ، بهترین مکان برای جستجو در رسانه های اجتماعی است – بنابراین این راهنمای استخدام اجتماعی را دنبال کنید. و اگر خودتان با رسانه های اجتماعی کار می کنید ، ممکن است علاقه مند شوید بهترین زمان برای ارسال در رسانه های اجتماعی در سال 2019 را ببینید.

1- مدیر رسانه اجتماعی چیست؟

 

مدیر رسانه های اجتماعی احتمالاً رایج ترین عنوان شغلی در بین متخصصان رسانه های اجتماعی است.

در بسیاری از سازمان ها ، از این اصطلاحات برای توصیف هرکسی که با رسانه های اجتماعی کار می کند ، استفاده می شود.

این ممکن است منطقی باشد اگر شما برای یک تجارت کوچک کار کنید که فقط یک نفر مسئول رسانه های اجتماعی باشد ، اما اگر برای یک شرکت متوسط ​​یا بزرگ کار می کنید ، کمی نا مشخص است.

بنابراین دقیقاً نقش مدیر رسانه های اجتماعی چیست؟

توضیحات شغلی مدیر رسانه های اجتماعی:
مدیران رسانه های اجتماعی ماهیت استراتژیک دارند.

آنها استراتژی رسانه های اجتماعی سازمان را ایجاد و اجرا می کنند. اهداف آنها به احتمال زیاد در افزایش آگاهی از برند ، هدایت ترافیک به حوزه سازمانشان و پرورش محصولات تجاری و فروش است.

آنها مسئولیت نمایندگی برند شرکت خود در زمینه های اجتماعی و همچنین ایجاد کمپین های رسانه های اجتماعی را بر عهده دارند.

در سازمان های کوچکتر ،  ممکن است وظیفه روزانه بیشتری مانند نوشتن نسخه اجتماعی ، پاسخ دادن به سؤالات پیروان و پاسخ دادن به نظرات در کانال های اجتماعی خود را بر عهده بگیرند.

این نقش غالباً انعطاف پذیر است و مدیران رسانه ها را ملزم به پوشیدن کلاه های زیادی می کند. به همین دلیل ما 5 نوع مدیر رسانه اجتماعی را تفکیک کردیم – کدام یک شما تا حد زیادی به مهارت ، شخصیت و محل اشتغال شما بستگی دارد.

متوسط ​​حقوق سالانه مدیر رسانه های اجتماعی: 54.238 دلار *

2. یک استراتژیست رسانه اجتماعی چیست؟

 

در حالی که مدیران رسانه های اجتماعی احتمالاً استراتژی اجتماعی را به عنوان بخش مهمی از نقش خود در نظر می گیرند ، استراتژیست های رسانه های اجتماعی آن را در اولویت اول قرار داده اند.

در شرکت های بزرگتر ، این ممکن است نقشی اندکی جوانتر باشد که از مدیر رسانه های اجتماعی در برنامه ریزی و اجرای استراتژی رسانه های اجتماعی پشتیبانی می کند.

توضیحات شغلی استراتژیست رسانه های اجتماعی:

به معنای وسیع ، آنها استراتژی سازمان را در مورد بازاریابی ، تبلیغات و یافتن مسیرها از طریق رسانه های اجتماعی برنامه ریزی می کنند.

آنها احتمالاً برای شناسایی نقاط قوت و ضعف استراتژی رسانه های اجتماعی شرکت خود ، ممیزی انجام می دهند ، سپس از این اطلاعات برای بهبود پست ها و کمپین های آینده استفاده می کنند.

آنها ممکن است مسئول ترویج رویدادها ، مسابقات یا محصولات جدید در کانالهای اجتماعی سازمان خود باشند. آنها همچنین به منظور سنجش و گزارش ROI اجتماعی به بازده های بالاتر در بازاریابی ، عملکرد محتوای خود را بررسی می کنند.

متوسط ​​حقوق سالانه استراتژیست رسانه های اجتماعی سالانه: 49،395 دلار
میانگین حقوق سالانه استراتژیست رسانه ارشد رسانه های اجتماعی: 68،128 دلار

3. یک متخصص رسانه های اجتماعی چیست؟

 

این موقعیت نسبت به یک استراتژیست رسانه های اجتماعی یا یک مدیر رسانه های اجتماعی به صورت تئوری بسیار جوان تر و تخصصی تر است. اما در عمل ، وظایف روزمره آنها احتمالاً با هم همپوشانی دارند.

در شرکت های بزرگتر که تیم های رسانه های اجتماعی توسعه یافته تری دارند ، متخصصان رسانه های اجتماعی بیشتر تمرکز خود را بر روی عملیات روزمره نسبت به استراتژیست های رسانه های اجتماعی قرار می دهند ، اگرچه ممکن است به حسابرسی ها و استراتژی های اجتماعی نیز کمک کنند.

توضیحات شغلی متخصص رسانه های اجتماعی:

متخصصان رسانه های اجتماعی بیشتر نگران اجرای این برنامه هستند. آنها کپی های اجتماعی را می نویسند ، پیام ها و نظرات را ارسال می کنند ، و در صدر روندهای اصلی در رسانه های اجتماعی قرار می گیرند.

آنها غالباً با تأثیر گذاری اصلی در صنعت خود ارتباط برقرار می کنند تا پیام خود را گسترش دهند و اتصالات ارزشمندی برقرار کنند.

علاوه بر این ، آنها KPI های رسانه های اجتماعی را ردیابی و تحلیل می کنند و بر روی ROI بررسی می کنند. به علاوه ، آنها معمولاً با برنامه ریزی آن با کمک یک تقویم محتوا ، مطالب را در رسانه های اجتماعی منتشر و تبلیغ می کنند.

میانگین حقوق سالانه متخصص رسانه های اجتماعی: 40991 دلار

4- مدیر جامعه چیست؟

 

مدیر جامعه عنوان دیگری از شغل شبکه های اجتماعی  است که اغلب با یک مدیر رسانه های اجتماعی اشتباه گرفته می شود. در بسیاری از موارد ، مسئولیتهایشان با هم مشترک است.

در حقیقت ، در بسیاری از شرکت های کوچک ، مدیریت جامعه بخشی از وظایف یک مدیر رسانه های اجتماعی است.

با این حال ، اگر برای سازمانی به اندازه کافی بزرگ کار می کنید که بتواند هر دو موقعیت را داشته باشد ، مدیران جامعه بیشتر روی رشد و نگهداری جامعه آنلاین پیروان یک برند متمرکز هستند تا اینکه مستقیماً منجر به خرید و فروش از طریق رسانه های اجتماعی شوید.

توضیحات شغلی مدیر انجمن:

مدیران جامعه اجتماعات ایجاد شده در اطراف یک نام تجاری را ایجاد ، تقویت و بهبود می بخشند.

کار روزانه آنها شامل تعدیل و تسهیل مکالمات در مورد محصولات یا خدمات سازمانشان در رسانه های اجتماعی است. آنها معمولاً از طریق پیام ها و نظرات مستقیم در رسانه های اجتماعی متناسب با صدای و ارزش های نام تجاری خود با اعضای جامعه درگیر می شوند.

آنها همچنین آخرین روند رسانه های اجتماعی را ردیابی می کنند و مکالمات اتفاق می افتد در جوامع خود را کنترل می کنند. برای ساده سازی این فرایند ، مدیران جامعه غالباً از ابزارهای گوش دادن اجتماعی مانند Falcon استفاده می کنند.

متوسط ​​حقوق سالانه مدیر انجمن: 53.978 $

5- سفیر برند چیست؟

اکنون به چند موقعیت مشترک می پردازیم که بیشتر رسانه های اجتماعی مجاور هستند. با این کار ، منظور ما این است که آنها به رسانه های اجتماعی متکی هستند یا به آنها اعتماد می کنند ، اما نقش آنها در خارج از مرزهای فیس بوک و توییتر نیز گسترش می یابد.

سفیر برند ، مانند مدیر رسانه های اجتماعی ، اغلب به عنوان اصطلاح چتر برای هرکسی که از یک برند حمایت می کند ، استفاده می شود از افراد مشهور گرفته تا کارمندان که محتوای یک سازمان را در رسانه های اجتماعی بازخوانی می کنند.

 

با این حال ، در اینجا ما در مورد سفیران مارک به معنای جایگاه پولی که در جهت ارتقاء یک برند تلاش می کند صحبت می کنیم.

شرح شغل سفیر برند:

اصولاً سفیران برند چهره انسانی را به سمت یک برند می کشانند. آنها نماینده این مارک را بصورت حضوری در رویدادها و بصورت آنلاین از طریق حساب های رسانه های اجتماعی شخصی خود انجام می دهند. آنها غالباً در رسانه های اجتماعی پیگیری های زیادی دارند و در جوامع خود تأثیرگذار هستند.

آنها آگاهی از برند را از طریق بازاریابی به دهان و تبلیغات محصولات افزایش می دهند.(مدیریت شبکه های اجتماعی در کرج)

به عنوان مثال ، اگر آنها برای یک مارک سودا کار می کنند ، ممکن است نمونه هایی را در یک جشنواره موسیقی به صورت رایگان ارسال کنند ، تصاویر خود را با سودا به حساب های رسانه های اجتماعی خود ارسال کنند یا این کلمه را در مورد نوشیدنی برای دوستان و خانواده خود پخش کنند.

مسئولیت های اضافی برای سفیران تجاری ممکن است شامل ایجاد و به اشتراک گذاری مطالب در مورد یک مارک ، انجام تظاهرات محصولات یک برند یا ارائه بازخورد در مورد یک محصول یا خدمات جدید از نام تجاری باشد.

میانگین حقوق سالانه سفیر نام تجاری: 35،048 دلار

6. مدیر برند چیست؟

مدیران برند ممکن است مستقیماً در استراتژی رسانه های اجتماعی شرکت خود مداخله کنند یا نباشند ، اما قطعاً رسانه های اجتماعی با نقش آنها در سال 2019 مرتبط هستند.

همانطور که از نام آنها پیداست ، مدیران برند ادراکات مربوط به یک مارک را در بازار مدیریت می کنند.

 

این یک موقعیت مدیریتی ارشد تر است که با بازاریابان ، تبلیغ کنندگان ، محققان و توسعه دهندگان محصول همکاری می کند تا مطمئن شود همه محصولات و کمپین های جدید با صدای ، تصویر و ارزش های برند آنها مطابقت دارند.

سازمانهای بزرگتر ممکن است این نقش را به یک مدیر برند دیجیتالی و نقش مدیر سنتی برند متمایز تقسیم کنند ، جایی که شخص سابق فقط حضور آنلاین مارک را در اختیار دارد و دومی به نحوه درک برند آنها در دنیای واقعی توجه دارد.

توضیحات شغلی مدیر برند:

مدیران برند بر هر مرحله از تجربه مصرف کننده با نام تجاری خود نظارت دارند.

آنها با مشورت با توسعه دهندگان محصول و محققان در مورد طراحی و کپی در ارتباط با محصولات جدید شروع می کنند تا مطمئن شوند این محصولات از مارک تجاری مطلوبی برخوردار هستند.

در مرحله بعد ، آنها بر ایجاد کمپین های تبلیغاتی پیرامون محصولات نظارت می کنند تا مطمئن شوند که پیام رسانی و تصاویر متناسب با سبک و لحن مارک آنها مطابقت دارد.

وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود ، مدیران برند با تیم اجتماعی خود ارتباط برقرار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که همه برنامه های کپی و رسانه های اجتماعی با صدای کلی نام تجاری سازمان مطابقت دارند. آنها همچنین ممکن است از ابزارهایی مانند نرم افزار گوش دادن به اجتماعی برای نظارت بر مکالمات اتفاق می افتند در مورد نام تجاری خود استفاده کنند.

میانگین حقوق سالانه مدیر برند: 96169 دلار

7. رئیس ارشد بازاریابی چیست؟

مدیر ارشد بازاریابی (CMO) یک شرکت ، کارشناسی ارشد بازاریابی ، رئیس برند ، رئیس جمهور محصولات … به عبارت دیگر ، آنها نوعی کار بزرگ هستند.

به عنوان بخشی از مجموعه C ، آنها مستقیماً به مدیرعامل گزارش می دهند. مناطقی که آنها بر آنها نظارت دارند به طور معمول شامل مدیریت برند ، بازاریابی ، توسعه محصول ، قیمت گذاری ، خدمات به مشتری ، فروش ، ارتباطات و توزیع محصول می باشد.(مدیریت شبکه های اجتماعی در کرج)

از آنجا که مشاغل رسانه های اجتماعی غالباً مرزهای بین بازاریابی ، ارتباطات و خدمات به مشتری را با هم همپوشانی دارند ، آنها به احتمال زیاد بالاترین کارمند با رتبه بالا هستند که تیم رسانه های اجتماعی در بسیاری از شرکت ها گزارش می دهند.

 

بنابراین برای همه شما متخصصان رسانه های اجتماعی در خارج از کشور ، توصیه می کنیم در کنار آنها باشید.

توضیحات شغلی رئیس ارشد بازاریابی:
همانطور که در بالا ذکر شد ، CMO نظارت بر همه چیز مربوط به فروش محصولات و خدمات یک شرکت است. نقش آنها گسترده است و به تفکر خلاق و تحلیلی نیاز دارد.

آنها برای اجرای مبارزات جدید بازاریابی و تبلیغاتی با تیم های مختلف برنامه ریزی ، توسعه و همکاری دارند. آنها همچنین همه تیم های قبلی را هماهنگ می کنند و بر طراحی محصولات و تبلیغات جدید نظارت می کنند.

به علاوه ، آنها تحقیقات پیشرفته بازار را برای تصمیم گیری مهم در مورد بودجه بندی ، قیمت گذاری و توزیع انجام می دهند.

در پایان روز ، احتمالاً CMO در مورد بودجه رسانه های اجتماعی سازمان نیز تصمیم گیری می کند – بنابراین آنها فردی هستند که تیم رسانه های اجتماعی برای متقاعد کردن درباره ارزش رسانه های اجتماعی باید آن را انتخاب کنند.

متوسط ​​حقوق سالانه مدیر ارشد بازاریابی: 189.521 دلار

8- مدیر خلاق چیست؟

یک مدیر خلاق رئیس بخش هنری بازاریابی است. در حالی که یک CMO احتمالاً بیشتر به امور مالی و عملیات توجه دارد ، مدیران خلاق برای فروش یک محصول یا خدمات ، دید منسجم از طراحی و پیام رسانی دارند.

آنها غالباً یکی از نقشهای اصلی در یک آژانس تبلیغاتی یا عضو عالی رتبه بازاریابی هستند که مستقیماً به CMO گزارش می دهند.(مدیریت شبکه های اجتماعی در کرج)

توضیحات شغلی مدیر خلاق:

به عنوان رهبر خلاق یک سازمان ، مدیر خلاق با طراحان ، هنرمندان ، کارمندان فروش ، بازاریابان و کپی نویسان همکاری می کند تا بتوانید تبلیغات تبلیغاتی ایده آل را برنامه ریزی و اجرا کنید.

آنها به طور معمول برای تبلیغات تبلیغاتی با مفاهیم و مضامین کلیدی آشنا می شوند ، سپس کار را از طراحان و نویسندگان نسخه برداری در طول مسیر راهنمایی و تأیید می کنند. مهمتر از آن ، آنها باید تازه ترین روندهای طراحی ، تبلیغات و بازاریابی را حفظ کنند تا کارهای خلاقانه خود را تازه و مرتبط نگه دارند.

به علاوه ، آنها تیم های خلاق را هدایت می کنند و دستورالعمل های خلاقانه ای را برای بخش خود تهیه می کنند. در بیشتر شرکت ها ، وقتی صحبت از برنامه ریزی تبلیغات تبلیغاتی است ، به عنوان واسطه بین خلاقان و بازاریاب فعالیت می کنند.

 

از آنجا که رسانه های اجتماعی بخش اصلی هر تبلیغات تبلیغاتی مدرن است ، مدیران خلاق نیز در مورد طراحی و کپی هرگونه تبلیغات رسانه های اجتماعی که یک سازمان از آن بیرون می زند ، حرف آخر را می زنند.(مدیریت شبکه های اجتماعی در کرج)

بنابراین ، در حالی که یک CMO ممکن است بودجه تبلیغات رسانه های اجتماعی را کنترل کند ، مدیر خلاق خود نظارت بر تبلیغات خود دارد.

متوسط ​​حقوق سالانه مدیر خلاق: 133،839 دلار

9- مدیر بازاریابی دیجیتال چیست؟

مدیر بازاریابی دیجیتال ، اگرچه به اندازه CMO دارای رتبه بالایی نیست ، اما یک مقام ارشد در بخش بازاریابی است.

همانطور که از این عنوان پیداست ، آنها بیشتر روی کانالهای بازاریابی سنتی تمرکز دارند. این امر به طیف گسترده ای از مجموعه مهارت ها ، از خلاقانه تا تحلیلی نیاز دارد.

مدیران بازاریابی دیجیتال بر همه جنبه های بازاریابی مبتنی بر اینترنت از جمله محتوا ، ایمیل ، رسانه های اجتماعی ، برنامه های تلفن همراه و سئو نظارت دارند. این بدان معنی است که آنها مستقیماً بالاتر از مدیران بازاریابی محتوا و مدیران رسانه های اجتماعی هستند.

شرح وظیفه مدیر بازاریابی دیجیتال:

به عنوان رئیس اصلی بازاریابی آنلاین ، مدیران بازاریابی دیجیتال استراتژی های بازاریابی دیجیتال را طراحی و اجرا می کنند. آنها ایده هایی را برای کمپین های جدید بازاریابی آنلاین ارائه می دهند ، سپس با تیم خود هماهنگی می کنند تا ضمن پیگیری عملکردشان ، آنها را پیاده سازی و مدیریت کنند.

 

اهداف آنها به جهت کلی شرکت بستگی دارد ، اما می تواند شامل افزایش آگاهی از برند آنلاین ، افزایش ترافیک وب به دامنه آنها یا دستیابی به نتایج جدید باشد.

هنگام اجرای برنامه ، آنها از طریق ایمیل ، رسانه های اجتماعی ، وبلاگ ها ، برنامه های تلفن همراه و تقریبا هر کانال دیجیتالی دیگری که در دسترس آنهاست ، کمپین هایی را راه اندازی می کنند.

مدیران بازاریابی دیجیتال بر سمت بازاریابی استراتژی رسانه های اجتماعی یک شرکت کنترل دارند.

از این گذشته ، هرگونه تبلیغات تبلیغاتی که مدیران رسانه های اجتماعی راه اندازی می کنند ، احتمالاً یک مدیر بازاریابی دیجیتال دارد که در پشت آن ایستاده است.

میانگین حقوق سالانه مدیر بازاریابی دیجیتال: 77015 دلار

10- مدیر محتوا چیست؟

خوب ، مدیران محتوا را مدیریت کنید. آنها مسئول جریان محتوای یک سازمان از پست های وبلاگ گرفته تا فیلم ها تا وبینارها هستند.

به طور معمول ، آنها زیر نظر مدیران بازاریابی دیجیتال ، مدیران برند ، مدیران خلاق و CMO کار می کنند تا محتوای مناسب را تهیه کرده و آن را در کانالهای مختلف توزیع کنند.

آنها همچنین با همکاری بقیه تیم بازاریابی محتوا در شرکت ، استراتژی محتوا را برنامه ریزی و اجرا می کنند.

توضیحات شغلی مدیر محتوا:

مدیران محتوا ارزیابی می کنند و برنامه ریزی می کنند که تیم آنها چه نوع محتوایی را باید ایجاد کند ، منتشر کند و پخش کند.

آنها وظایف خود را به سازندگان محتوا که وبلاگ ، فیلم ، کتاب الکترونیکی و سایر محتوای مرتبط با نام تجاری خود تولید می کنند ، اختصاص می دهند. سپس مدیر محتوا این محتوا را ویرایش و تأیید می کند.

در بسیاری از موارد ، آنها احتمالاً مطالب کاملاً خود تولید می کنند. آنها همچنین منابع محتوای یک شرکت را حفظ می کنند. به عنوان مثال ، آنها می توانند وبلاگ سازمان خود را ارسال ، به روز کنند ، تمیز کنند و بهبود ببخشند.(مدیریت شبکه های اجتماعی در کرج)

 

وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود ، مدیران محتوا آن را یکی از چندین کانال قدرتمند توزیع محتوای می دانند.

آنها ممکن است با نوشتن نسخه ای به یک تیم رسانه های اجتماعی برای تبلیغ مطالب خود و ارسال آن در شبکه های اجتماعی مختلف کمک کنند.

در کنار شبکه سازی ، تبلیغ محتوای پولی ، خبرنامه های ایمیل و سئو ، رسانه های اجتماعی یکی از بهترین ابزارهایی است که مدیران محتوا باید محتوای سازمان خود را مشاهده و به اشتراک بگذارند. (مدیریت شبکه های اجتماعی در کرج)

متوسط ​​حقوق سالانه مدیر محتوای محتوای: 66،094 دلار

حتما مطالعه کنید:طراحی اپلیکیشن موبایل

منبع مقاله :https://www.falcon.io

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!