انواع سئو

انواع سئو

برای به دست آوردن یک سئو عالی، نیاز به شناخت و دانستن دسته بندی و انواع سئو داریم. در این بخش از شرکت هولدینک کیان آرت این اطلاعات را در اختیار علاقمندان قرار می دهیم.

سئو درون  (On Page SEO)

سئو درون صفحه به ارتباط مستقیمی با محتوای درون سایت یا کنترل کد ها اعم از متن، تصوير، پيوند و … دارد. بنابراین تمام اطلاعات و هر چيزي که در سايت وارد می شود، مربوط به سئو درون SEO On Page مي‌ باشد. اين قسمت از سئو قسمتی پایه برای بهینه سازی است چرا که بيشترين کنترل شما را روي آن است.

فراموش نکنید تمام تغییراتی که در محتويات سايت ايجاد کنید در نتیجه ارتقای سایت شما تاثير خواهد گذاشت. پس بسیار مهم است که روش سئو درون را بدرستی و قبل از هر کاری انجام دهید.

بیرون  (Off Page SEO)

این قسمت همانطور که از نامش پیداست، قسمتی است که تمام گزینه ها و اصول آن شامل تمام روندی است که در خارج از وب سايت جهت ارتقای سایت انجام می دهید.

این اصل در درجه اول در بدست آوردن لینک های شما (پيوند ها یا همان لینک هايي که از سايت‌ هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند) متمرکز مي‌شود. سپس با توجه به اصول و روندی که در خارج از وب سايت انجام مي‌ شود به بهينه‌ سازي موتور جستجو مي‌ پردازد.

SEO Off Page يک فرآيند بی نهایت است که توسط  متخصصین سئو در جهت بدست آوردن لینک ها (پيوند دهندگان) کنترل مي‌شود.

سئو کلاه سفيد

به مجموعه ترفند ها و تکنيک‌ ها، روش‌ ها و اصول ها، استراتژي‌ ها یا به نوعی فوت کوزه گری که از قوانين و راهنمايي‌ هاي موتور هاي جستجو تبعيت کنند، سئو کلاه سفید گفته می شود.

به یاد داشته باشید که اين نام گذاری هرگز معني گول زدن يا دستکاری موتور‌ های جستجو نيست. برعکس به ارتقای اخلاقي نيز اشاره دارد! چرا که بدست آوردن رتبه‌هاي بالا در دو صورت بدست می آید:

  • اجراي بلند مدت
  • تبعیت از دستور العمل‌ ها و اصول صحيح

 کلاه سیاه

این روش کاملا برعکس روش کلاه سفید می باشد! این فرآیند به منظور فريب، بازي و دستکاري تمام الگوريتم‌ های موتور های جستجو گوگل انجام می شود!

نکته: ریاکاری هیچ کجا جواب نداده و نمی دهد! نکته اینجاست که اين‌ روش‌ ها بعلت غير اخلاقي بودنشان، مورد تایید هیچ کدام از موتور ها نبوده و در صورت ادامه این روند، خبری از خارج شدن از لیست پايگاه داده را براي هميشه به شما می دهد!!

ماه پشت ابر نمی ماند! انجام تاکتيک‌ هاي سئو کلاه سياه برای مدت کوتاهی باعث افزايش رشد سایت شما خواهد شد؛ اما فراموش نکنید که ممکن است منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود…

برخی اطلاعات: ویکی پدیا

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!