jQuery چیست؟

jQuery چیست؟

jQuery یک چارچوب مفید برای جاوا اسکریپت است. این یک محبوب نیز است که توسط 54.7٪ از 10،000 وب سایت برتر در جهان استفاده می شود.

اگر میخواهید یک برنامه وب تعاملی مانند یک بازی را ایجاد کنید، jQuery فوق العاده مفید است. شعار این است ‘نوشتن کمتر، انجام بیشتر’ و این دقیقا همان چیزی است که جی کوئری اجازه می دهد تا شما را انجام دهد.

بنابراین این مقاله در حال بررسی همه چیزهایی است که شما باید بدانید تا بتوانید به jQuery راه اندازی کنید.

jQuery یک تابع JavaScript است

jQuery یک زبان برنامه نویسی نیست این یک عملکرد جاوا اسکریپت است یک تابع، اگر فراموش کردید، فقط یک بلوک از کد است، مانند این:

}(function eat(food

    ;(alert(‘Eating ‘+food;

    ‘;return ‘yum

{

jQuery یک عملکرد جاوا اسکریپت است، درست همانند آن. فقط آن بسیار بزرگتر و قدرتمندتر است. شما می توانید یک ایده از این که چقدر بزرگ است با مشاهده کد منبع است.

بنابراین این عملکرد واقعا چه کار می کند؟ انتخابگر به عنوان یک پارامتر طول می کشد و یک عنصر HTML را برمی گرداند. انتخابگر به همان اندازه که یک انتخابگر CSS را بنویسید نوشته شده است. در اینجا یک مثال است:

;(‘var result = jQuery(‘ul li.list-item

تابع عنصر HTML <li> موجود در عنصر <ul> را پیدا می کند و دارای لیست نام کلاس نامیده می شود و آن را به نتیجه متغیر اختصاص می دهد.

در حال حاضر این کاملا بی فایده است. قدرت واقعی jQuery نهفته در روش های آن، که مانند زیر عملکردها در داخل تابع اصلی است.

jQuery به شما امکان می دهد تا عناصر HTML را به راحتی مدیریت کنید

بنابراین هنگامی که یک عنصر HTML را با استفاده از تابع jQuery اصلی انتخاب کرده اید، می توانید با استفاده از روش های آن، آنها را دستکاری کنید.

یک تن از روش های موجود وجود دارد. در اینجا فقط یک مثال است:

$(‘p’).hide();

این تمام عناصر پاراگراف را در صفحه پیدا می کند و آنها را پنهان می کند. خیلی ساده، درست است؟

علامت دلار در آنجا چیست؟

این فقط یک جایگزین کوتاه برای نیاز به نوشتن ‘jQuery’ در همه زمان ها است. اکثر ما از علامت دلار استفاده می کنیم.

روش هایی برای تغییر متن، تغییر شناسه ها و کلاس ها، پنهان کردن و نشان دادن، بررسی رویدادهایی مانند عناصر کلیک، حتی انیمیشن وجود دارد.

تنظیم jQuery در HTML خود

بنابراین در حال حاضر شما احتمالا فکر می کنید “جی کوئری بسیار مفید است”. با این حال، قبل از اینکه بتوانید از جی کوئری استفاده کنید، یک قدم به جلو می رود.

از آنجا که جی کوئری به جاوااسکریپت ساخته نشده است، قبل از اینکه بتوانید از آن استفاده کنید، باید آن را به HTML خود پیوند دهید. شما می توانید این کار را به راحتی با این کد انجام دهید:

<script src=”http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1/jquery.min.js”></script>

این کار کپی جی کوئری گوگل را به دست می آورد. اگر میخواهید کپی خودتان را دانلود کنید، اما اکثر مردم تصمیم به تکیه بر یک کپی متمرکز دارند، بنابراین مرورگرها مجبور نیست بارگیری آن را هر بار که به یک وب سایت که از jQuery استفاده می کند، بارگیری کند.

توجه داشته باشید که این نیز یک نسخه منحصر به فرد از jQuery است، به این معنی که کد را به کوچکترین تعداد کاراکترهای ممکن کاهش داده است.

اطمینان حاصل کنید که پیوند HTML خود را به جی کوئری به دلایل آشكار قبل از اسكریپت های شما وارد می شود.

همچنین لینک خود را به جی کوئری و اسکریپت خود را در پایین صفحه قرار دهید، قبل از تگ body closing. به این ترتیب تمام عناصر هنگامی که اسکریپت شما شروع به اجرا می شود، لود می شود.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!