Pro JavaScript - کتابخانه ها

Pro JavaScript – کتابخانه ها

جاوا اسکریپت در پنج سال گذشته محبوبیت زیادی را تجربه کرده است. چیزی که تقریبا در اوائل دهه 2000 تقریبا کسر شد، در حال حاضر یک مهارت گرم برای هر توسعه دهنده وب است.

چشم انداز بیش از آن سال تغییر کرده است، و توسعه دهندگان جاوا اسکریپت دارای تعدادی گزینه در اختیار آنها هستند تا توسعه بسیار آسان تر شود.

کتابخانه های محبوب

بیایید با آن روبرو شویم – نوشتن یک دسته از کد ها با استفاده از دست ها. وقت گیر است، خطا در معرض خطاست، و شما اغلب در تلاش برای کشف مشکلات اساسی و اطمینان از اینکه همه چیز در همه مرورگرهای اصلی یکسان است، گیر کرده است.

تعدادی از کتابخانه ها و چارچوب ها طی چند سال گذشته برای کمک به تسکین درد به کار گرفته شده اند و به شما اجازه می دهند تمرکز بیشتر بر روی منطق کسب و کار خود را به جای لوله کشی.

jQuery

jQuery یکی از محبوب ترین هاست، زیرا در نظر گرفته شده است که سبک و آسان و آسان به ادغام در پروژه های موجود است. اغلب فقط با چند خط از کد شما می توانید برخی از انیمیشن چشمگیر و اثرات محو شدن به دست آوردن – مناسب برای اضافه کردن که “وب 2.0” لمس به وب سایت شما.

YUI

این ابزار از یاهو یکی دیگر از گزینه های محبوب برای توسعه دهندگان، به ویژه که وزن یاهو در پشت آن است این کدی است که در سایتهای خود استفاده می کند و آزمایش شده، آزمایش شده و آزمایش شده است تا اطمینان حاصل شود که تجربه خوبی در تمام مرورگرهای بزرگ وجود دارد.

اسناد آنها جامد است و جامعه قوی است، اگر چه نه به اندازه جی کوئری. بزرگترین ابهام به YUI ممکن است به وضوح آن باشد – اغلب 3 یا 4 خط کد برای انجام آنچه که jQuery می تواند در 1 یا 2 انجام دهد.

Dojo

Dojo یکی دیگر از شرکت های بزرگ است – IBM توسعه دهندگان کار بر روی و کمک به Dojo، و آنها از Dojo در برخی از محصولات وب خود استفاده می کنند. مانند YUI، این یک قربانی آزاده است، اما همچنین مانند YUI، اهداف Dojo بیشتر از جی کوئری است.

Dojo یکی از چندین ابزار مهم برای ارائه پشتیبانی بین المللی است. اگر شما یک پروژه بزرگ وب دارید، شما باید خودتان را در نظر داشته باشید که Dojo را در نظر بگیرید، اما آماده باشید برای یک منحنی شتابزده یادگیری.

Others

MooTools، Prototype، ExtJS، mochikit، ZK و دیگران همچنین نامزدها را در نظر می گیرند، هر چند که همه جوامع کوچکتر از سه اول در بالا ذکر شده اند. همانطور که نامزد های جدید فضاهای مختلفی را در فضای کتابخانه پر می کنند، بدون شک به یک بازار شلوغ تبدیل خواهد شد.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!