HTML 5 چیست؟

HTML 5

برای درک HTML 5، شما باید کمی درباره HTML بدانید. HTML مخفف HyperText Markup Language است که قالب کد استاندارد مورد استفاده برای ایجاد صفحات وب است.

این کدها، همچنین به عنوان برچسب ها شناخته می شوند، توسط کوچکتر از (<) و بزرگتر از (>) براکت محصور می شوند. براکت باز با یک عنصر دنبال می شود که یک دستور مرورگر است و با پایه بسته به پایان می رسد.

این کد است که در پشت صحنه بسیاری از صفحات وب شما مشاهده می شود که آنلاین هستند.

این کد است که تمام متن را به ترتیب نگه می دارد، تصاویر در مکان های خاص، و اجازه می دهد تا طراح وب برای ایجاد یک ساختار به طور خاص برای آن سایت طراحی ساختار وب را به هر طراحی وب اضافه کند.

 

زبان نشانه گذاری بیش از حد متن

 

بیش از 20 سال پیش، وب جهان گستر بیش از یک کنگلومراپ از صفحات وب بود که در اصل برای اداره متن با ساختار کوچک طراحی شده بود. هنگامی که چیزی ثابت کرد که جالب است، افراد نیاز به یک راه برای حرکت از یک سایت به دیگری دارند.

این جایی است که زبان نشانه گذاری متن فوق العاده جالب توجه است. کد ایجاد شد که به افراد اجازه می داد تا روی پیوندهای خاصی کلیک کنند تا بتوانند آنها را به مکان های مختلف انتخاب کنند.

همانطور که اینترنت شروع به رشد کرد، تصاویر و ویدیو باید در این صفحات وب گنجانده شود، به این معنی که کد HTML اصلی باید تجدید نظر شود.

 

درک بیشتر در مورد کد HTML

از زمان تأسیس آن در سال 1990، از 4 سال پیش تاکنون 4 مورد از این اصلاحات با 4 استاندارد سازی شده است. با این حال، به دلیل تقاضای زیاد رسانه های غنی در قالب عناصر تعاملی، انیمیشن، ویدئو و تعداد توده ای از تصاویر، یک نسخه جدید باید در آثار قرار داده شود.

در حال حاضر مهم است بدانیم که به دلیل عدم وجود مجوز زبان نشانه گذاری بیش از حد متن از HTML 4، بسیاری از شرکت ها مجبور بودند کد خود را برای ساخت فیلم ها و یا سایر فرمت های دیگر، طراحی کنند.

این کدها در قالب پلاگین هایی هستند که توسط شرکت هایی مانند RealPlayer، Windows Media Player، QuickTime و Adobe Flash ساخته شده اند.

 

HTML 5 و آنچه که هست

این جایی است که HTML 5 در نهایت در هیئت مدیره آمده است. از درون خود کد، این نسخه جدید، وعده خود را در ارائه قابلیت های جاسازی ویدئو و انواع دیگر جنبه های رسانه های غنی را حفظ می کند.

این کد HTML مخصوص، وبسایت سازان و طراحان را قادر می سازد قابلیت های جاسازی در ذخیره سازی مرورگر، محتوای قابل ویرایش، ویژگی های کشیدن و رها کردن، گرافیک برداری و بسیاری از عناصر دیگر را نیز فراهم کند.

تمام این فرآیندها بدون استفاده از پلاگین های شخص ثالث قادر خواهند بود در کد وارد شوند. کاملا صریحا، توسعه دهندگان و طراحان منتظر روزی هستند که یک کد ایجاد شود که به آنها امکان می دهد تا این فرایندهای ساده را انجام دهند و در نهایت در اینجا وجود دارد.

اگر چه این تنها چند قابلیت است که HTML 5 ارائه می دهد، این یک جهش بسیار بزرگی از کد HTML 4 است که بیش از 10 سال پیش استاندارد شده است.

بنابراین، در حالی که هر کس پیش بینی کرده است که تمام ویژگی هایی که با این زبان نشانه گذاری متن فوق العاده ارائه شده اند، طراحان و برنامه نویسان در حال حاضر بیشتر و بیشتر در مورد ویژگی های اضافی که زندگی خود را بسیار ساده تر با HTML 5 می آموزند.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!