نحوه تبدیل HTML به PDF

تبدیل HTML به PDF

قبل از اینکه ما به روش های خاصی برای تبدیل HTML به PDF نگاه کنیم، این کار را با جزئیات بیشتری انجام می دهد. اچ تی ام ال زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد وب سایت استفاده می شود. بدیهی است که HTML همه کاره است

– از فلش، تصاویر متحرک، ویدیو جاسازی شده، موسیقی پس زمینه (از این به درد بخور نادان) و دیگر عناصر صفحه پویا پشتیبانی می کند. این و برخی از ویژگی های دیگر صفحات اچ تی ام ال را نمی توان به HTML تبدیل کرد، بنابراین هنگام انتخاب یک مبدل HTML-to-pdf مهم است که در نظر بگیریم چه ویژگی های HTML آن می تواند اداره کند.

 

عامل دیگر این است که چگونه می خواهید از مبدل استفاده کنید:

  •        آیا شما فقط نیاز به تبدیل یک صفحه واحد دارید؟
  •       یا میخواهید یک برنامه ایجاد کنید که به دیگران امکان میدهد برخی اسناد HTML را به PDF تبدیل کند؟
  •         آیا شما ترجیح می دهید چیزی را که می توانید دانلود و نصب کنید یا یک سرویس آنلاین؟
  •       چقدر می خواهید برای مبدل HTML پرداخت کنید؟

مسئله سوم و نهایی این است که آیا صفحه ای که نیاز به تبدیل به PDF دارد به طور خاص برای این منظور ایجاد شده است یا فقط یک صفحه وب دلخواه است. این مهم است، زیرا اگر شما می خواهید که پی دی اف حاصل از آن آسان است برای استفاده، با جستجوی متن کامل و لینک های قابل کلیک، اچ تی ام ال منبع باید به درستی ساخته شده است.

برخی از صفحات HTML از تصاویر برای نمایش متن استفاده می کنند، به این معنی که متن قابل جستجو نخواهد بود. همچنین، منوها و پیوندهای ناوبری که به جاوا اسکریپت متکی هستند، در قالب PDF قابل کلیک نیستند.

به عنوان یک قاعده کلی، اگر یک صفحه وب دارای دسترسی مناسب باشد، هنگامی که به PDF تبدیل می شود، به خوبی کار خواهد کرد. از سوی دیگر، صفحاتی که وابسته به ویژگی خاص مرورگر یا سایت های مبتنی بر فلش هستند معمولا برای تبدیل PDF مناسب نیستند.

در نهایت، اجازه می دهد تا در HTML خاص به مبدل های PDF نگاه کنید. برای کاربر معمولی، PDFonFly به احتمال زیاد بهترین انتخاب است. این یک سرویس آنلاین رایگان است که نشانی اینترنتی وب سایت را می گیرد و یک فایل پی دی اف را برای دانلود شما ایجاد می کند.

تنها مزاحمت نیاز به وارد شدن به یک رمزنگاری دارد، اما این یک هزینه کوچک برای پرداخت هزینه خدمات HTML و PDF به صورت PDF است. کیفیت تبدیل بسیار خوب است

– رنگ ها و فونت ها تقریبا به همان اندازه در یک مرورگر وب به نظر می رسد، با چند نکته کوچک برای برخی از صفحات وب.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!