چرا کد HTML را باید یاد بگیرید؟

چرا کد HTML را باید یاد بگیرید؟

در دنیای امروز، تحت مدیریت اینترنت، همه می خواهند یک وبسایت را ایجاد کنند، و سوال اصلی این است: چگونه؟ این تحقیق اغلب در همان رسانه هایی که شما در تلاش برای شکستن آن هستید شروع می شود و شما با پرسش های بیشتری از پاسخ پاسخ می دهید.

چگونه باید این مقدار اطلاعات را مدیریت کنید؟ نظرات کسانی که در حال حاضر هستند همیشه متفاوت است و شما در نهایت از دست رفته مانند در ابتدا.

این ممکن است اتفاق بیفتد زیرا پاسخ به سوالات “آیا باید کد HTML یاد بگیرم یا فقط از یک ویرایشگر WYSIWYG استفاده کنم؟ برای من بهتر است؟” بیشتر به انتظارات، نیازها و اهداف شما بستگی دارد و نه تنها به ویژگی های ابزار موجود.

در حالی که برخی افراد ترجیح می دهند چیزهایی را با استفاده از قاعده مربع اندازه گیری کنند، زیرا آنها بیشتر استفاده می کنند، برخی دیگر قوانین استاندارد را ترجیح می دهند، زیرا قابل حمل تر است.

هر جسم دارای مزایا و معایب است و نمی توانید دقیقا بگویید کدام یک از آنها بهتر است. بنابراین، برای تمیز کردن چیزها، بیایید به تفاوت بین ویرایشگرهای HTML و WYSIWYG نگاه کنیم.

زمان یادگیری

این بزرگترین مزیت ویرایشگرهای WYSIWYG است، زیرا ساخت یک وبسایت با آنها راحت تر و بصری تر است. چه کسی تا به حال یک نامه در یک ویرایشگر متن یا یک تصویر در یک ویرایشگر تصویر کشیده است می داند که این به این معنی است.

برای کسانی که هرگز از آنها استفاده نکرده است، مانند باز کردن یک وبسایت در ناوبر خود، قادر به کلیک بر روی متن و شروع به ویرایش آن، تغییر اندازه، رنگ، تصاویر متحرک، تغییر آنها و غیره، همه از طریق کلیک، نوار ابزار و منوها.

از سوی دیگر، نوشتن HTML تمایل به پیچیده تر شدن دارد، حتی زمانی که زبان آسان است. HTML یک زبان نشانه گذاری است و دلیل آن ساده تر از زبان های دیگر این است که صفحه وب حاصل شده توسط یک کد (بدون چرخه، هیچ توابع، بدون تغییر متغیر) تفسیر می شود.

به هر حال، یادگیری HTML ممکن است پس از گذر از تجربه یادگیری، مزایای طولانی مدت را به شما بدهد.

زمان ساخت

این یک نقطه پراکنده است، زیرا بسیاری از مردم فکر می کنند که روش استفاده شده بهتر و سریع تر است. حقیقت این است که این زمان به مقدار زیادی بر روی سطح تخصص طراح بستگی دارد، اما حتی اگر این تفاوت می تواند انحرافی باشد، ممکن است یک صفحه وب با استفاده از ویرایشگر WYSIWYG سریع تر به پایان برسد.

دانش

حتی زمانی که دانش در هر جایی بدست می آید (اگر بدانید چطور)، در این مورد HTML بیشتر شانس گسترش ذهن شما را افزایش می دهد و ضریب فکری شما را افزایش می دهد.

اگر نتوانستید فراتر از آن یاد بگیرید، نکته خوبی است. برنامه نویسی HTML به شما عمل می کند در حالی که، به عنوان یک زبان آسان، شما را به جهان برنامه نویسی (همچنین بخشی از طراحی وب و توسعه) معرفی می کند.

قابل حمل بودن

اگر کد HTML را می توان در هر ویرایشگر متن، حتی ساده ترین، نوشت، نمی توانید یک وب سایت را در ویرایشگر WYSIWYG بسازید اگر ویرایشگر را ندارید.

این ممکن است یک مشکل حمل و نقل برای کسانی که HTML را نمی شناسند تبدیل شود زیرا آنها باید ویرایشگر را در رایانه ای که میخواهند از آن برای ساخت، تغییر یا به روز رسانی یک صفحه وب استفاده کنند (مهم نیست که چه مقدار و چه کوچک است) .

مناسب بودن کد

هنگام استفاده از یک ویرایشگر WYSIWYG، صفحه وب توسط کاربر به شیوه بصری ساخته شده است که توسط موتور ویرایشگر به کد HTML ترجمه شده است.

این به این معنی است که مسئولیت مستقیم نوشتن کد HTML، ویرایشگر است، حتی زمانی که دستورالعمل ها توسط طراح به اجرا درآید. این چندین بار باعث می شود که صفحات وب کد نادرست، ناقص و یا غیر استاندارد و اغلب موارد اضافی (غیر مورد نظر) کد متا تگ داشته باشند.

هنگام استفاده از HTML، تنها فردی که تصمیم می گیرد که چه کدی می رود کدام کد نباشد، طراح است. شما دارای آزادی و اقتدار برای انتخاب نحوه کد در سند HTML خود، اگر آن را به استانداردها، در صورت دسترسی و بسیاری موارد دیگر احترام بگذارید.

رسیدن

تا چه حد می توانید وب سایت های خود را از طریق ویراستاران WYSIWYG بسازید؟

خوب، تا آنجا که برنامه به شما اجازه می دهد. ویراستاران WYSIWYG امروز، راه حل های آسان و پیشرفته ای را برای طراحان با استفاده از زبان های نشانه گذاری، زبان های سمت سرور، زبان های مشتری، افزونه ها و موارد دیگر ارائه می دهند.

این به طراحان کمک می کند تا صفحات وب را بسازند و آنها را با اثرات، قابلیت ها و تعاملی پر کند. این خوب است و اگر شما قصد ندارید به یک سطح بالاتری برسید، بسیار خوب است، با توجه به این که توابع ارائه شده توسط ویرایشگر (یا سایر منابع) با انتظارات شما کار خوبی خواهند داشت.

از سوی دیگر، HTML فقط HTML است، اما اگر شما فریبنده باشید، می بینید که HTML، دروازه ای برای یادگیری بیشتر است که همانطور که قبلا اشاره کردیم، یک مزیت بلند مدت است.

بهترین چیز برای دانستن HTML، به عنوان زبان دیگر، این است که شما به تعداد تابع هایی که ویرایشگر ارائه می دهیم محدود نمی شود. شما همیشه می توانید توابع و کد های قابل تنظیم خود را ایجاد کنید که دقیقا همانطور که می خواهید آنها را نگاه کنید و احساس کنید.

اعتبار

اگر شما در حال کار کردن یا تلاش برای گرفتن یک مشتری هستید، این همان چیزی نیست که می گوئید که شما می شناسید و اداره می کنید که می گوید فقط می توانید از یک ویرایشگر WYSIWYG استفاده کنید. دانستن HTML به شما یک نقطه اضافی میدهد: اعتبار.

گزینه سوم اگر می خواهید هر دو آنها را بیاموزید. اکثر ویراستاران WYSIWYG گزینه نسخه موازی کد HTML دارند که امکان جدیدی را باز می کند. به هر حال، شما همیشه می توانید فایل های HTML تولید شده توسط ویرایشگر را تغییر دهید. به این ترتیب می توانید مزایای هر دو را بدست آورید.

در نتیجه، بهترین راه برای پیگیری بستگی به اهداف شما دارد. HTML، سخت تر برای یادگیری اما بیشتر قابل تنظیم و مستقل، و یا ویراستاران WYSIWYG، آسان تر اما وابسته به ویرایشگر بیشتر است.

اگر قصد دارید «فقط یک وب سایت را طراحی کنید»، ممکن است یک ویرایشگر WYSIWYG را به اندازه کافی خوب پیدا کنید، اما اگر به طراحی وب بپردازید، باید HTML باشد.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!