طراحی سایت با css

طراحی سایت با css

CSS، کوتاه برای Cascading Style Sheets، یک روش طراحی وب است که به طراح وب اجازه می دهد تا نمایش یک سایت را از یک فایل واحد که در هر صفحه قرار دارد کنترل کند. صفحات سبک Cascading سبک یک صفحه مانند طرح، رنگ و فونت را از محتوای صفحه مانند متن و تصاویر جدا می کند
یک ورق سبک یک فایل است، بسیار شبیه یک فایل HTML. ورق های سبک را می توان در هر ویرایشگر متن باز کرد و یا ویرایش کرد (ما از ویرایشگر متن Scintilla استفاده می کنیم چون دارای زبان نحوی برای بسیاری از زبان ها است).
با استفاده از CSS شما می توانید تغییرات در کل سایت خود را به سرعت از یک فایل CSS پیاده سازی کنید. شما می توانید رنگ و فونت، موقعیت، و غیره به راحتی از این یک فایل CSS به روز رسانی کنید. این تغییر در هر صفحه در سایت رخ میدهد. فایل CSS را می توان توسط هر فایل HTML در سایت ارجاع داد.
با استفاده از CSS شما می توانید ظاهر هر عنصر HTML را در صفحه خود تغییر دهید. این بسیار مفید است برای تغییر پیش فرض خود را. به عنوان مثال، برچسب h1 متن بزرگ، سیاه و سفید، “زشت” را نمایش می دهد. با این حال، با توجه به اهمیت برچسب h1 برای اهداف جستجوگرها، شما واقعا نمی خواهید آنها را به طور کامل رها کنید. با استفاده از CSS شما می توانید ظاهر تگ h1 (یا هر نوع دیگر) را کاملا تغییر دهید.
طراحی بی نظیر برای کنترل طرح بندی صفحه بدون استفاده از جداول HTML استفاده می شود. در عوض، “جداول”، یعنی موقعیت و متن، با استفاده از CSS کنترل می شوند. این مزیت را دارد، بعضی از آنها در زیر ذکر شده است.
مزایای CSS
CSS دارای ویژگی های سبک بیشتری نسبت به HTML دارد.
محتوای سایت شما به کد نسبت به حداکثر افزایش می یابد. با حذف اطلاعات سبک و قرار دادن آن در یک فایل جداگانه، محتوا به کد تقدیم به حداکثر می رسد که دارای مزایای زیادی از نقطه نظر SEO است.
صفحات شما ممکن است سریعتر بارگذاری شوند. بسیاری از مرورگرهای وب (بسته به تنظیمات کاربر) محتویات کش (ذخیره کدهای محلی در هارد دیسک شما). این به این معنی است که هنگامی که صفحه سبک به صورت کش ذخیره می شود، مرورگر شما ممکن است از کپی محلی برای نمایش صفحات بعدی استفاده کند. این موجب صرفه جویی در زمان و پهنای باند می شود.
تغییر صفحه بر اساس رسانه:
انعطاف پذیری در ارائه مطالب وجود دارد. شما می توانید یک صفحه سبک برای رسانه های مختلف استفاده کنید. بنابراین، اگر کاربر در حال دیدن یک دستگاه تلفن همراه با یک صفحه کوچکتر، شما می توانید محتوای متفاوت را نمایش دهید. به طور مشابه، اگر یک کاربر می خواهد یک صفحه را چاپ کند، می توانید از CSS برای قالب کردن صفحه برای یک چاپگر استفاده کنید. این ممکن است شامل برچیدن نوارها و غیره باشد
معایب CSS
همه مرورگرها صفحات سبک را به طور مساوی ارائه نمی دهند. برخی از عناصر Style Sheet ممکن است در حالی که دیگران پشتیبانی نمی شوند.
.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!