طراحی وب سایت در کرج
026-34204893
09101013858

اصول پایه CSS

اصول پایه CSS

اصول پایه CSS

CSS به طراح اجازه می دهد تا هنگام ارائه یک وب سایت، محتوای ارائه شده را از هم جدا کند. برای قرار دادن این در شرایط عمومی، HTML بسیار محدود است در آنچه که آن را به طور موثر می تواند بر روی مانیتور نمایش داده شود. این برای توصیف محتوا مانند متن بند است،

اما HTML شیک ترین ظاهر نیست. هنگام استفاده از HTML چندین بار وجود دارد که یک طراح نمیتواند راهی برای جذب محتوا در یک سایت پیدا کند.

CSS بهبود کارایی را با اجازه دادن به یک طراح محتوای جداگانه از سبک هایی که ظاهر آن را کنترل می کند. سبک های CSS را می توان در هدر یک صفحه وب توصیف کرد تا آنها از HTML سایت (و همچنین یک ورقه سبک جاسازی شده) نام برده شوند.

شما همچنین می توانید یک فایل جداگانه با تمام CSS خود ایجاد کنید و هر صفحه در سایت پیوند به آن فایل خاص (همچنین به عنوان یک ورق سبک خارجی شناخته می شود).

ورق های سبک نیز به طراح اجازه می دهد تا عناصر طراحی “آبشار” را در کل سایت ایجاد کند. این به این معنی است که تغییر در برگه سبک خود، سبک کل وب سایت را تنظیم می کند. این باعث صرفه جویی در زمان زیادی برای به روز رسانی و یا انجام چهره سازی در یک سایت که قبلا تاسیس شده است.

شما دیگر نیازی به مرتب کردن از طریق صدها یا هزاران خط کد نداشته باشید تا بتوانید یک عنصر خاص را که نیاز دارید تنظیم کنید پیدا کنید.

کمی پس زمینه در CSS

CSS یک فن آوری است که توسط W3C (کنسرسیوم جهانی وب) در سال ۱۹۹۶ توصیه شده است. روش آسان برای درک هدف CSS این است که آن را به عنوان یک افزودنی به HTML مشاهده کنید که به ساده سازی و بهبود طراحی صفحه وب کمک می کند.

حتی برخی از اثرات سی اس اس وجود دارد که تنها با HTML امکان پذیر نیست.

CSS به شما اجازه می دهد یک سبک یک بار مشخص کنید، اما مرورگر می تواند این سبک را چند بار در یک سند اعمال کند.

به عنوان مثال، اگر شما می خواهید برخی از تصاویر در وب سایت خود را به یک قاب نازک، قرمز در اطراف آنها، شما می توانید این قاب را به عنوان یک سبک در CSS خود را تعریف کنید.

سپس، به جای نیاز به تکرار خاص رشته های HTML بارها و بارها، شما می توانید به سادگی سبک سی اس اس را به عنوان یک ویژگی برای هر عنصر گرافیکی که می خواهید آن را طراحی کنید وارد کنید.

 

پست مرتبط
HTML5 | طراحی سایت | طراحی وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا
توسعه HTML5

توسعه HTML5 توسعه HTML5 تلاش مداوم یک کنسرسیوم از بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار و دیگر گروه های صنعت علاقه مند برای به روز رسانی و تجدید نظر در زبان نشانه گذاری بیش از حد (HTML)، که زبان اصلی در قلب وب جهان گستر است. گروه کار فناوری کاربرد وب Hypertext (WHATWG) در سال […]

ادامه مطلب
jQuery |طراحی سایت در کرج | طراحی سایت در کرج | هلدینگ کیان تجارت فاوا
برخی از تفاوت های بین JQuery و جاوا اسکریپت

برخی از تفاوت های بین JQuery و جاوا اسکریپت به عنوان یک زبان اسکریپت بسیار محبوب در سمت سرویس گیرنده، جاوا اسکریپت نیازی به معرفی ندارد. علاوه بر اینکه به عنوان بخشی از مرورگرهای وب نیز استفاده می شود، جاوا اسکریپت نیز مرورگرهای وب را کنترل می کند، تعامل کاربر را برقرار می کند، ارتباطات […]

ادامه مطلب
css | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج |هلدینگ کیان تجارت فاوا
چگونگی ایجاد مقالات با کیفیت با Inline CSS

چگونگی ایجاد مقالات با کیفیت با Inline CSS وقتی یک مقاله بنویسید – یا هر صفحه وب برای آن موضوع – من دوست دارم از یک اسناد اولیه XHTML که می دانم حاوی کد معتبر است. من اسناد اولیه را به یک ویرایشگر متن کپی / جای گذاری می کنم، محتویات را بنویس، و سپس […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید