طراحی وب سایت CSS

وب سایت CSS

Cascading Style Sheets (یا CSS برای کوتاه) به آرامی، اما قطعا تبدیل به یک استاندارد طراحی وب سایت در طول چند سال گذشته شده است. سالها پیش این کار را نکردم که مردم از Frames استفاده کنند تا محتوای آنها را در صفحات وب خود قرار دهند و جداول به تدریج جایگزین این شدند.

بسیاری از توسعه دهندگان وب کم پایان هنوز هم با جداول بسیار راحت هستند، زیرا این کار را بر روی قلع می گوید. با این حال، بیشتر و بیشتر مردم در حال رفتن به CSS، به عنوان تقریبا تمام گزینه های طرح را می توان با استفاده از کد.

یک مشکل عمده با CSS این است که همه مرورگرهای وب نتایج مشابهی ندارند و در گذشته توسط مرورگرهای مختلفی که روش خود را برای تفسیر برخی از توافقات CSS مورد استفاده قرار نمی دهند، کمک نمی شود.

شما می توانید تصور کنید که طراحی CSS شما در نسخه فعلی مرورگر مورد نظر شما مناسب است و پس از آن شما می توانید هنگامی که صفحات وب خود را در یک نسخه دیگر که قالب بندی را نابود کرده اید، خراب می شود.

بنابراین، هنگام حرکت به CSS، مهم است که از قابلیت هایی استفاده کنید که به طور مداوم در تمام محدوده مرورگرهای محبوب پشتیبانی می شوند. جالب این است که نسخه 7 جدید اینترنت اکسپلورر مایکروسافت تعدادی از ناهنجاری های قبلی را ثابت کرده است، اما بسیاری از مردم در حال حاضر بیدار شدن از واقعیت است که IE7 در واقع باعث مشکلات ناشی از راه حل های قبلی خود شده است!

پس چرا CSS نگران نباشید، اگر جداول برای شما کار می کنند؟ مزایای اصلی عبارتند از:

  1. کد صفحه وب به طور کلی خیلی ساده تر است.
  2. مقدار کد مورد استفاده برای دستیابی به همان نتیجه بسیار کمتر است. نظر عمومی این است که با تغییر دادن به طرح CSS، کاهش اندازه صفحه معمولی بین 50 تا 60 درصد است؛
  3. سرعت دانلود برای صفحات CSS به طور کلی سریع تر از همتایان جدول میزبان خود است. این به این دلیل است که مرورگرها باید قبل از اینکه بتوانند محتویات را نمایش دهند، دو بار از طریق کد جدول دوبار خوانده شوند. آنها ابتدا این کار را انجام می دهند تا ساختار را بدست آورند و سپس دوباره محتوای را درک کنند. همچنین باید دانست که محتویات جدول فقط می تواند به صفحه نمایش داده شود، در حالی که محتوای CSS به طور جداگانه کاهش می یابد و در نتیجه تجربه کاربری بهتر را به ارمغان می آورد. همچنین ممکن است دستورالعمل هایی را که در آن عناصر روی صفحه نمایش خاص ظاهر می شود، کنترل کند، بنابراین کاربر با بارگذاری فایل های تصویری بزرگ تر و کند تر از آن خسته نمی شود. علاوه بر این، چون تمام کد های درگیر با صفحه CSS در یک سند خارجی CSS برگزار می شود و ذخیره شده است، سریع تر از طرح بندی جدول است که باید هر بار که یک صفحه جدید نمایش داده می شود، تفسیر شود؛
  4. ویرایش صفحات موجود و افزودن صفحات جدید، به ویژه در زمینه تغییرات قالب بندی ظریف، بسیار ساده تر است. به عنوان مثال، شما می توانید فونت یا طرح رنگ در کل وب سایت را به معنای واقعی کلمه دقیقه تغییر دهید؛
  5. CSS ارائه دسترسی پیشرفته. در سال های اخیر تعداد افرادی که از مرورگرهای وب بر روی دستگاه های دستی استفاده می کنند، به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و CSS نقش مهمی در ارائه مطالب به PDA ها و غیره از طریق اسناد CSS اضافی دارد. این فقط با پوسته های جدول رانده نمی شود؛
  6. CSS به عنوان موتور جستجوی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است زیرا می تواند صفحات CSS عنکبوتی را سریعتر کند. با این حال، اگر این مزایای قابل ملاحظه ای مانند بهبود در رتبه بندی صفحات شما را داشته باشد، هنوز دیده می شود.

در فلیپس، چندین معیاری برای طراحی وب سایت CSS وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  1. در مقایسه با جداول، CSS شامل یک منحنی یادگیری بسیار بزرگ است؛
  2. از آنجا که مسائل مربوط به پشتیبانی از مرورگر متقابل، وقت صرف راه حل های انجام شده نباید زیر ارزش نباشد؛
  3. نسخه های جدید مرورگر می توانید توسعه دهندگان وب سایت را از دست ندهید اگر شما مراقب باشید. شما می توانید پیدا کنید که راه حل های پیشین برطرف شده است و ظاهر وب سایت شما یک شبه تغییر کرده است.

در نهایت، تصمیم شما در مورد اینکه آیا برای رفتن به CSS مراجعه کنید یا نه، احتمالا به میزان توانایی فنی شما و زمان اختصاص دادن شما به درک روش های جایگزین CSS بستگی خواهد داشت.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!