قالب  فرم CSS

فرم CSS

در بسیاری از موارد، اشکال، کارهای واقعی کارایی وب وب است، اما این بدان معنا نیست که آنها باید ساده باشند. تا زمانی که استفاده از CSS شایع شد، برای تغییر شیوه فرم و ایجاد عناصر بر روی وب، می توان کمی انجام داد.

اندازه استاندارد فیلد متن بین کامپیوتر و مکینتاش یک مشکل بود و سیستم عامل های مختلف سیستم های مختلف متن را تفسیر می کرد؛ علاوه بر این، اندازه میدان ممکن است از مرورگر به مرورگر متفاوت باشد.

طراحی فرم CSS به طراح اجازه می دهد انعطاف پذیری بیشتر، هر دو به ادغام و جدا کردن فرم و عناصر فرم. برای مثال، سطرهای متن می توانند بر روی سایه یک رنگ پس زمینه سایت اتخاذ کنند یا یک متن مشابه در صفحه استفاده کنند.

به طور مشابه، شما می توانید توجه خود را به شکل خود را با دادن یک پس زمینه متضاد؛ این شما را قادر می سازد لیست های کشویی طولانی برای خواندن آسان را فرمت کنید.

پوشش فرم

تگ form تگ یک عنصر حاوی است که، مانند تگ div، به صورت پیش فرض نمایش داده نمی شود. هر دو برچسب، در واقع، می تواند با CSS مدل دهید – شما حتی می توانید یک فرم را در صفحه تایپ از طریق اعلامیه های CSS قرار دهید.

پشتیبانی مرورگر برای بعضی از ویژگی های CSS تعریف شده بیشتر از تگ فرم صورت می گیرد، اما ویژگی های رایج تر مانند رنگ پس زمینه و مرز در اغلب موارد به درستی ارائه می شوند. از همه مهمتر، اگر CSS از مشخصه های خاصی پشتیبانی نمی کند، این ویژگی ها فقط نادیده گرفته می شوند و فرم به صورت ساده ارائه می شود.

اغلب، یک صفحه وب تنها شامل یک فرم واحد است. در این شرایط، یک ظاهر طراحی شده توسط تگ فرم خود را به نتایج دلخواه خواهد برد. به عنوان مثال، این قانون CSS تمام شکل یک پس زمینه روشن نارنجی و مرز آبی را به شما می دهد:

 

form {

background: #FF9900;

border: thin solid #0000FF;

padding: 10px;

}

لنت برای اضافه کردن عناصر فرم از لبه ها اضافه می شود. اگر صفحه شما حاوی بیش از یک فرم باشد و شما می خواهید هر یک از آنها را سبک کنید، یک انتخاب کننده شناسه CSS برای هر فرم ایجاد کنید.

در این وضعیت، انتخابگر پیشرفته در کادر محاوره ای جدید CSS Rule را انتخاب کنید و یک شناسه منحصر به فرد مانند فرم # topform یا فرم # bottomform را در فیلد Selector وارد کنید. هنگام استفاده از این روش شناسه تگ فرم را تنظیم کنید.

 

تغییر زمینه های ورودی

 

یکی از راه هایی که برچسب های form و div را در رابطه با CSS متفاوت است، در مورد ماده ارثی است. عناصر در یک فرم، خواص CSS از فرم teh را به ارث نمی برند، اما عناصر در یک برچسب div به ارث می برند ویژگی های CSS دی است.

شما باید، خودتان، مسیر دیگری را برای ظاهر شدن تمام زمینه های متن در یک فرم مشخص کنید. بهترین روش برای اثرگذاری بر عناصر چندگانه، این است که همه چیز را یک بار در یک تگ ورودی قرار دهید.

شما ممکن است به خاطر داشته باشید که تگ ورودی teh برای ایجاد زمینه های متنی، دکمه های رادیویی، کادر های تأیید و دکمه های ارسال استفاده می شود.

به عنوان مثال، این قانون CSS تمام عناصر ورودی را می دهد یک رنگ پس زمینه یکنواخت و همچنین یک رنگ، فونت و اندازه خاص برای زمینه های متن:

 

input {

background-color: #F5F5F5;

color: #660099;

font: 10px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;

}

 

 

سبک CSS زمینه های متن برای متن اولیه و همچنین متن وارد شده توسط کاربر است.

 

نکته: به یاد داشته باشید که یک فیلد متن چند سطحی، متد textarea متفاوتی را نسبت به فیلد تک خطی ترسیم می کند. شما باید یک قانون CSS برای هر دو تگ ورودی و textarea ایجاد کنید.

یکی از بهترین استفاده ها برای CSS و زمینه های متن تنظیم عرض اکتیو است. این روش بسیار انعطاف پذیر تر و پاسخگو تر از استفاده از میدان مزرعه چرخه در بازرس املاک برای هر زمینه متن فرد است.

بهتر است که عرض اکسس را در کلاس CSS تنظیم کنید تا آن را به طور مستقیم در CSS rule برای تگ ورودی تغییر دهید. چرا؟ تنظیم عرض عرض نه تنها بر روی همه فیلدهای متنی تک خط تاثیر می گذارد، بلکه باعث تغییر کادر ها و دکمه های رادیویی می شود که همچنین برچسب های ورودی هستند.

بعد از اینکه قانون CSS تعریف شد، کلاس کلاس یک فیلد متنی انتخاب شده را از بازرس املاک ایجاد کنید.

لیست های مختلف و منوها

شی انتخاب لیست / منو متشکل از دو برچسب است: انتخاب و گزینه. برچسب انتخاب، ظرف کلی برای اقلام لیست است. از تگ انتخاب برای سبک عرض، متن و اندازه فونت همه لیست های کشویی روی صفحه استفاده کنید.

آیتم های لیست فردی می تواند با تنظیم یک کلاس در برچسب های گزینه جداگانه مدل دهید. اگرچه این عملیات باید توسط دست انجام شود و گاهی اوقات خسته کننده است، اما درب بسیاری از امکانات را باز می کند.

اگر یک لیست کشویی بسیار طولانی داشته باشید که طیف گسترده ای از اقلام را مرتب براساس طبقه بندی، با یک ظاهر سبک CSS تفسیر می کند، عنوان های اصلی دسته را می توان در یک رنگ و زیرمجموعه های دیگر قرار داد.

تغییر برچسب ها و افسانه ها

یک فرم بیش از مجموعه ای از زمینه های متن و چک باکس است. برچسب ها نقش مهمی در سازماندهی و قابلیت استفاده دارند. برچسب های فرم اغلب در یکی از دو روش استفاده می شوند.

روش استاندارد این است که بیشتر برچسب ها را در یک ستون جداگانه از یک جدول قرار دهیم و عناصر فرم دیگر در آن قرار بگیرد. طراحان نیز به طور فزاینده ای از برچسب را به عنوان وسیله ای برای افزایش قابلیت دسترسی استفاده می کنند.

یک متدولوژی CSS Dreamweaver برای هر کدام از مسیرهایی که هنگام اکتیو کردن فرمهایتان میگیرید در دسترس است.

در یک وضعیت که همه برچسب ها در یک ستون جدول مرتب شده اند، بهتر است برای ایجاد یک کلاس CSS برای شما برچسب ها ایجاد کنید و آن را به تگ های td اعمال کنید.

بهترین روش برای انجام این کار این است که برای اولین بار ستون ستون حاوی برچسب را انتخاب کنید و سپس کلاس مورد نظر خود را از لیست Style Style در بازرس املاک انتخاب کنید. Dreamweaver کلاس انتخاب شده را به هر سلول Teh-Td اعمال می کند

اگر طرح شما از برچسب های برچسب استفاده می کند، کنترل CSS حتی ساده تر می شود. یک سبک خاص CSS برای برچسب برچسب اضافه کنید تا ظاهر یکنواخت را برای همه برچسب ها ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است هنوز نیاز به تنظیم ابعاد ستون برچسب جداگانه داشته باشید. تنظیم عرض عرض در CSS برای تگ برچسب TEMP بدون TEMPeffect.

دو تگ دیگر مرتبط با فرم – fieldset و legend – برای ظاهر CSS در دسترس هستند. همانطور که قبلا در این فصل در نوار کناری توضیح داده شده است، “کنترل گروه بندی گروه ها”، دو مورد با یکدیگر به صورت بصری مرتبط می شوند.

تگ the fieldset را برای تغییر مرز مشخصی یا اضافه کردن لبه از لبه مرز، سبک کنید. تغییر سبک افسانه زمانی که می خواهید یک رنگ پس زمینه و / یا حاشیه جداگانه داشته باشید.

برجسته کردن تمرکز

آیا میخواهید تعامل یک فرم را در نظر بگیرید؟ CSS شامل یک عنصر شبه عنصری است (به اصطلاح coz معتبر است تنها زمانی که یک عنصر در یک حالت خاص است) که زمانی که یک عنصر فرم انتخاب می شود اثر می گذارد. انتخاب CSS سازنده این است: تمرکز و با ورودی، انتخاب و برچسب های Textarea کار می کند.

برای ایجاد: انتخاب فوکوس، این مراحل را دنبال کنید:

1. جدید CSS Rule را از پنل CSS Styles انتخاب کنید.

2. در جعبه محاوره ای جدید CSS Rule گزینه انتخاب پیشرفته را انتخاب کنید.

3. نام تگ را که می خواهید تأثیر بگذارید وارد کنید:

در قسمت Selector تمرکز تمرکز کنید. برای مثال، اگر شما می خواهید تمام فیلدهای متنی، دکمه های رادیویی، جعبه ها و دکمه ها را هنگام دریافت فوکوس تغییر دهید، ورودی را وارد کنید: تمرکز کنید

.4. OK را بزنید تا کادر New CSS Rule را خاتمه دهید و کادر گفتگوی Definition Rule CSS را باز کنید.

5. سبک های دلخواه را از دسته های مختلف انتخاب کنید و روی TEMPyou’re کلیک کنید.

پیشنمایش صفحه در یک مرورگر سازگار مانند موزیلا فایرفاکس، Netscape 6 یا بهتر، Safari، و غیره برای تجربه تغییرات CSS.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!