CSS چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد

CSS چیست

CSS یک مخفف است که برای Cascading Style Sheets است. این استفاده زبان برای تعریف اشیاء سبک از اسناد نوشته شده در زبان نشانه گذاری است.

البته، HTML و یا زبان مشابه، همچنین دارای برچسب های سبک، تعریف رنگ، فونت، طرح، حاشیه و غیره، اما سی اس اس ارائه می دهد انعطاف پذیری و امکانات بیشتر به وب مستر.

مزیت اصلی سی اس اس تقسیم ساختار محتوا از سبک ارائه آن است. این فرآیند توسعه و نگهداری سایت را آسان می کند. سی اس اس ارائه می دهد انعطاف پذیری بیشتر، موجب صرفه جویی در زمان و تلاش توسعه دهندگان، اجازه می دهد تا آنها را با استفاده از یک اسناد برای کنترل صفحات وب متعدد.

امروزه، زبان سی اس اس توسط همه مرورگرهای به روز پشتیبانی می شود. اما تفسیر آنها در برخی از برچسب ها هنوز هم می تواند متفاوت باشد.

CSS به شما این مشکل را نیز کمک می کند، زیرا این امکان به شما می دهد که ظاهر و طرح سند خود را بسته به مرورگر و نوع رسانه (مانند صفحه نمایش، چاپ، تلفن همراه، و غیره) تغییر دهید. علاوه بر این، دستگاه ها و مرورگرها که از CSS پشتیبانی نمی کنند، هنوز هم قادر به نمایش محتویات خواهند بود.

علاوه بر این، معمولا فایل های سی اس اس معمولا در حافظه پنهان مرورگر ذخیره می شوند که به شما کمک می کند پهنای باند را ذخیره کنید و زمان لازم برای بارگذاری یک صفحه را کاهش دهید.

بنابراین، چگونه CSS را در سند HTML خود ترکیب می کنید؟

سه راه برای انجام این کار وجود دارد.

  1. Inline (سبک ویژگی):

<body sty le = “background-color: # FF0000؛”>

  1. داخلی (سبک برچسب):

<sty le type = “text / css”> body {background-color: #FF0000؛} </ style>

  1. خارجی (پیوند به یک فایل جدول سبک در بخش هدر):

<link rel = “stylesheet” type = “text / css” href = “style.css” />

– کد در بخش هدر

body {background-color: # FF0000؛} – کد در فایل style.css.

توجه داشته باشید که روش سوم ترجیح داده می شود، زیرا به شما اجازه می دهد تا محتوای و طرح بندی صفحات وب خود را کاملا جدا کرده و از تمامی امکانات سی اس اس استفاده کنید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!