CDN چیست

CDN چیست و چرا شما برای وبلاگ وردپرس خود نیاز به یک CDN دارید؟

 

CDN چیست؟

CDN شبکه تحویل محتوا است که شامل شبکه ای از سرورهایی میباشد که محتویات استاتیک ذخیره شده را از وب سایت به کاربران بر اساس مکان جغرافیایی کاربر ارائه می کنند.

به زبانی ساده تر به طور معمول هنگامی که یک کاربر به وبلاگ وردپرس خود می آید آنها به سرور میزبان وب شما (یعنی HostGator) هدایت می شوند.

 سرور میزبان وب شما در یک مکان مرکزی از جمله Houston، TX واقع شده است. 

بنابراین هر کاربر در وب سایت شما برای دیدن این وب سایت به این سرور دسترسی دارد. حالا اگر حجم زیادی از ترافیک داشته باشید، می توانید سرور خود را بیش از حد بارگذاری کنید که منجر به بارگیری کند یا حتی سقوط سرور می شود.

 این جایی است که یک CDN مفید است زیرا این یک شبکه از سرورها است، اما مهمتر از همه این سرورها در خارج از جهان گسترش می یابد. 

هنگام استفاده از CDN، محتوای استاتیک شما در تمام این سرور ها ذخیره می شود.

 

 محتویات استاتیک شامل تصاویر، شیوه نامه (فایل های CSS)، جاوا اسکریپت ها، فلش و غیره در حال حاضر زمانی که یک کاربر بازدید سایت شما (سرور اصلی)، تکنولوژی CDN آنها را به نزدیک ترین سرور به محل آنها هدایت می کند.

 

به عنوان مثال: اگر سرور اصلی شما در Houston، TX و کسی از Durham میزبانی می شود، انگلستان تلاش می کند تا به آن دسترسی پیدا کند، سپس به نزدیک ترین سرور که ممکن است در لندن هدایت شود، هدایت می شود. 

این محدودیت تعداد هک های اینترنت مورد نیاز برای انتقال فایل های استاتیک به کاربر نهایی شما را محدود می کند.

نزدیکی کاربر به سرور وب شما تأثیری بر زمان بارگذاری دارد. با استفاده از محتوا در چندین سرور پراکنده جغرافیایی، می توانید صفحات خود را از منظر کاربر بارگیری کنید.

 این زمانی است که CDN مفید است. به عبارت ساده، سرور نزدیکتر به CDN، جایی است که کاربر شماست، بنابراین کاربر سریعتر محتوا را دریافت می کند.

 

 

چرا شما نیاز به یک CDN برای وبلاگ وردپرس دارید؟

اگر بخش فوق را بخوانید، می توانید به وضوح ببینید که داشتن یک CDN می تواند تاثیر زیادی بر وب سایت شما داشته باشد.

 در زیر برخی از مزایای استفاده شده در سایت ما با استفاده از CDN را برای شما نشان می دهیم:

  • سرعت – هنگامی که شما شروع به استفاده از CDN در سایت خود کنید سایت شما سریعتر خواهد شد.
  • سقوط مقاومت – اگر برای CDN مناسب و تنظیم cache نبود، برخی از سایت ها چندین بار سقوط می کرد CDN به ما اجازه می دهد بجای این که ترافیک ۱۰۰% در سرور اصلی باشد با استفاده از آن می توانیم بار را به سرورهای متعدد توزیع کنیم.
  • بهبود تجربه کاربر – امکان دارد با شروع به استفاده از CDN، میزان بازتاب در سایت شما کاهش یابد علاوه بر این، همچنین بازدید صفحات و تعداد صفحات مشاهده شده توسط هر کاربر افزایش می یابد بنابراین به وضوح یک سایت سریع به معنی بهبود تجربه کاربر است.
  • بهبود در SEO – گوگل به وضوح اظهار داشت که سایت های سریع تر در موتورهای جستجو رتبه بیشتری دارند. استفاده از CDN نیز سرعت سایت را بیشتر می کند.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!