یادگیری طراحی سایت

یادگیری طراحی سایت

یادگیری طراحی سایت دغدغه بسیاری از جوانان برای پیداکردن شغل دلخواه و مطلوب خود است. افراد زیادی درباره طراحی سایت و درآمد آن آگاهی دارند اما بسیاری از سختی و مهم بودن یادگیری درست آن اطلاع ندارند ازاین رو درامد نه چندان مطلوب این شغل بسیاری را برای یادگیری ان ترغیب می کند و بسیاری بدون داشتن علاقه کافی به کار طراحی سایت وارد این حوزه می شوند و در نیمه را جا می زنند و یا موفق نمی شوند.
بسیاری از همراهان کیان آرت راجبه یادگیری طراحی سایت از ما می پرسند ازاین رو در این مقاله سعی می کنیم شما را با چگونگی یادگیری طراحی سایت و چگونه یک طراح سایت موفق باشید آشنا کنید.

طراحی سایت چیست؟

معانی بسیاری برای طراحی سایت وجود دارد که روزبه روز این معنی گسترده تر می شود اما طراحی سایت به زبان ساده به معنای طراحی و ساخت یک وب سایت یا بهینه سازی و ری دیزاین یک سایت قدیمی در بستر اینترنت است و طراح سایت به کسی می گویند که از ابتدا تا انتهای ساخت یک سایت را برعهده بگیرد.
بعضی از افراد براین باور هستند که با انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه می توانند در طول 4 سال تحصیلی کارشناسی طراحی سایت و کد نویسی را بیاموزند اما این باور به کلی اشتباه است و این مهارت به صورت کامل در دانشگاه تدریس نمی شود و تنها به آموزش بعضی مباحث پایه در زمینه تجارت الکترونیک و یا بحث کلیه سایت و کدنویسی می پردازند.

برای یادگیری طراحی سایت چه چیزی نیاز است؟

برای یادگیری طراحی سایت باید با کامپیوتر اشنایی کامل و جامعی داشته باشید.این کار به شما در یادگیری سریع طراحی سایت کمک شایانی می کند. زبان انگلیسی نیز یکی دیگر ازعلمان های مهم در طراحی سایت است.

اطلاعات اولیه

سایت‌های امروزی از دو قسمت فرانت‌اند (Front end) و بک‌اند (Back end) تشکیل شده‌اند، بخشی از وبسایت که توسط کاربر قابل مشاهده بوده و در مرورگر او نمایش داده می‌شود فرانت‌اند نام داشته و بخشی که مربوط به پردازش‌های سمت سرور می‌شود را بک‌اند می‌نامند.
ابزار کار طراحی سایت درواقع ویرایشگر هایی هستند که بتوانیم در داخل آنها کدنویسی کنیم ازاین ویرایشگرها می توان به phpstorm/dreamwaverو notepad++اشاره کرد.
زبان های برنامه نویسی که اغلب در طراحی سایت استفاده می شوند و مهم ترین و ضروری ترین قسمت طراحی سایت یادگیری این زبان ها است مانند:HTML،CSS،PHP،ASP.NETو … است.

یادگیری طراحی سایت

همانطور که گفته شد اولین قدم یادگیری زبان برنامه نویسی است که با آن شروع به طراحی سایت کنید.HTMLوCSS از ضروری ترین زبان ها برای طراحی سایت می باشند و دانستن این دو زبان قدم اول در آموزش طراحی سایت است.

HTML:

تقریبا می توان گفت همه ی سایت های دنیا از این زبان برای چارچوب سایت استفاده می کنند و هیچ سایتی بدون HTMLنیست ازاین زبان برای درست شدن بدنه و چارچوب سایت استفاده می کنند این زبان با تگ های مختلفی کار می کند در واقع تگ‌ها عناصری هستند که وظایف گوناگونی دارند و با فراخوانی هر کدام کارشان شروع شده و با بستن تگ کارشان تمام می‌شود. پس یادگیری این زبان قدم اول یادگیری طراحی سایت است.

CSS:

قدم مهم دوم یادگیری CSSاست . CSSدر واقع چارچوب تشکیل شده توسط HTML را رنگ و لعاب می دهد و نمای سایت را مزین تر می کند بدون زبان CSS و تنها با زبان HTML نمی توان طراحی سایت انجام داد.
این زبان خصوصیاتی مثل رنگ‌ها، فونت‌ها، ابعاد، سایزها، نحوه چیدمان عناصر و غیره را در صفحات وب مشخص کنید.به عبارت دیگر برای اینکه اجزای صفحه وب سایت شما آرایشی به خود بگیرد باید از CSS استفاده کرد برای مثال برای اینکه به عنوان نوشته، رنگ و سایز بدهیم نیازمند این زبان خواهیم بود. برای یادگیری CSS با کیان ارت همراه باشید.

جاوا سکریپت:

برای حرفه ای و پویا کردن سایت خود به دنبال یادگیری جاوااسکریپت بروید و طراحی سایت را حرفه ای بیاموزید. مثلا اگر بخواهیم صفحه‌‌ای دارای انیمیشنی باشد یا منوی کشویی(اسلایدر) داشته باشیم از این زبان استفاده می‌کنیم. برای اطلاع بیشتر از جوا اسکریپت کلیک کنید.

PHP و یا ASP.NET :

با دانستن دو زبان HTML و CSS شا به راحتی می توانید سایت خود را آماده کنید اما برای برطرف کردن کامل نیاز های کاربر نیازمند یادگیری یک زبان تحت وب نیز هستید.زبان های تحت سرور برای مبادله اطلاعات شما بین مرورگر(CHROMو…) و سرور است مانند ثبت اطلاعات در پایگاه داده

اصطلاحات و قوانین بسیاری در طراحی سایت وجود دارد که با قدم به قدم یادگیری این مهارت با این اصطلاحات نیز آشنا خواهید شد. در مطالب بعدی کیان آرت با بیشتر این اصطلاحات و مفاهیم آشنا خواهیم شد.

حرف آخر

اینترنت بستر مناسب و تقریبا رایگانی برای آموزش طراحی سایت است شما می توانید با صرف زمان و هزینه کم به راحتی مهرت طراحی کردن سایت را بیاموزید و از طریق آن کسب درآمد کنید.

هزینه طراحی سایت بسته به حجم کار متفاوت است و شرکت های معتبر بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند کیان آرت باسالها تجربه موفق در زمینه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینک در کنار کسب و کار شماست.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!