کاهش مصرف cpu وردپرس

کاهش مصرف cpu وردپرس

بیشتر طراحان سایت به دنبال رفع مشکل مصرف بالای منابع هاست در سایت وردپرسی خود هستند. کاهش مصرف cpu وردپرس وابسته به رعایت نکاتی است که در این نوشته به ان اشاره می کنیم.همانطور که می دانید تنها مشکل اصلی وردپرس این است که مصرف بالای آن در منابع و cpu است. وردپرس به دلیل بستر مناسبی که برای تولید محتوای قوی دارد طراحان درصدد راه حلی برای مشکل cpu هستند تا به بهترین نحو از پلتفرم وردپرس استفاده کنند.

مصرف بالای cpu

همانطور که اشاره شد مصرف بالا ی cpu می تواند برای سایت وردپرسی شما مشکلاتی ایجاد کند که مهم ترین آن کاهش سرعت وبسایت است.که باعث می شود محتوایی به کاربر نشان داده نشود و رتبه بندی سایت کاهش یابد.

برای رفع مشکل چه باید کرد؟

برای رفع این مشکل در اولین قدم وردپرس خود را بروز رسانی کنید.

برای کاربردی تر کردن سایت وردپرسی خود شما باید از افزونه های کاربردی مختلف استفاده کنید اما توجه داشته باشید هرچه تعداد پلاگین­‌های مورد استفاده شما بیشتر باشد مصرف CPU سایت شما نیز بالاتر خواهد بود. بنابراین برای رفع مشکل مصرف بالای cpu افزونه های غیر ضروری را حذف و بقیه افوزنه ها را حتما بروز رسانی کنید.نکات بسیاری درباره نصب افزونه ها وجود دارد که حتما باید به آن توجه کنید برای مثال افزونه های موردنیاز خود را از منابع معتبر دانلود کنید. هنگان نصب و یا دانلود افزونه ها سعی کنید از افزونه های پرحجم استفاده نکنید. برای آگاهی از میزان مصرف افزونه­‌ها، می­‌توانید قبل و بعد از نصب آن، وبسایت را در سایت GTmetrix تست و مقایسه کنید. اگر اختلاف سرعت سایت بین این دو حالت بسیار زیاد است، بهتر است که نسبت به حذف آن اقدام کنید.

دیتابیس وردپرس

بعد از مدتی کاربا وردپرس به طور خودکار فضای بسیاری از حافظه در اختیار اطلاعات زائد قرار می گیرد که کارایی نخواهند داشت پاکسازی دیتابیس وردپرس به بهبود سرعت و کارایی سایت و همچنین کم کردن فضای مصرفی هاست شما کمک بسزایی می­‌کند. افزونه‌­ی wp-sweep سایت شما را آنالیز کرده و اطلاعات سایت شما را براساس نوشته‌­ها، نظرات، اطلاعات کاربران و تنظیمات وردپرس دسته‌بندی می­‌کند؛ با این کار شما قادر به انجام پاکسازی برای هر بخش به دو صورت مجزا و یکجا می­‌توانید این­کار را انجام دهید.

برای استفاده درست از دیتابیس و همچنین از cpu علاوه بر موارد بالا در هنگام محتوا گذاری هم باید به نکاتی توجه کرد ازجمله

بهینه سازی تصاویر

استفاده از تصاویر پرحجم یکی از موضوعاتی است که در بحث حافظه مشکل ایجاد می کند افزونه و سایت های بسیاری وجود دارد تا تصاویر سایت خود را  بهینه سازی کنید.

سایت Compressor.io

سایت tinypng.com

افزونه Smush

افزونه reSmush.it

افزونه Image Optimizer Wd

افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه Compress JPEG & PNG images

استفاده بیش از حد از برچسب­‌ها

یکی دیگر از دلایل مصرف بالای منابع سایت بازدید بالا و افزایش ترافیک وبسایت استفاده بیش از حد از برچسب­‌ها می‌­باشد. بیشتر کاربران تصور می­کنند که در صورت استفاده از برچسب‌ها موفق به افزایش بازدید سایت خود می‌شوند اما استفاده بیش از حد آن منجر به افزایش مصرف cpu هاست می‌شود و روی سئوی سایت تأثیر منفی نیز می­گذارد. شما باید بهترین روش‌های استفاده از برچسب‌ها را بدانید و درست از آن استفاده کنید.

انجام دادن کلیه‌­ی این موارد ضروری نیست اما بهتر است با در نظر گرفتن برنامه­‌ی مشخصی سایت خود را بررسی و هر بار تعدادی از اقدامات فوق را برای پیشگیری از بوجود آمدن مشکلاتی جدی انجام دهید.

طراحی سایت

شرکت کیان تجارت فاوا باسابقه درخشان در زمینه طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن موبایل توسط متخصصین مجرب در این حوزه به شما عزیزان خدمات رسانی می کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!