موضوع مهم و کلیدی بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی که طراحی سایت وردپرس انجام می دهند امنیت وردپرس است. ما در این مقاله سعی داریم در امن کردن سایت وردپرسی شما با شما همراه باشیم.

امنیت وردپرس

با شنیدن کلمه امنیت وردپرس اولین راه حل که به ذهن اقلب افرا میزسد دانلود و نصب افزونه های مربوط به امنیت سایت است و این کاملا درست و راه حل مناسبی است اما جالب است بدانید که راه حل کافی نیست و موضوعات و نکات مهم دیگری وجود دارد که باید به ان توجه کنید.

راه های ساده و البته مهمی برای امنیت سایت وردپرس شما وجود دارد که باهم آنها را مرور خواهیم کرد:

اولین قدم رمزگزاری پیچیده ست شاید بسیار ساده بنظز برسد اما در مهم بودن ان شکی نیست  جای اینکه نام کاربری پیش‌فرض وردپرس را استفاده کنید، خود نام کاربری پیچیده تری انتخاب کنید. این گزینه نیازمند هیچ هزینه‌ای نیست اما عدم رعایت آن می‌تواند برایتان هزینه سنگینی ایجاد کند

معمولا برای طراحی سایت به صورت تیمی ممکن است یک سایت یک نویسنده، یک ویایشگر و.. داشته باشد که در این صورت امنیت سایت شما در خطر است و باید افراد تیم مطمئن و قابل اطمینان باشند. در نتیجه این مسئولیت را به افرادی که به آن اطمینان دارید بسپارید و نکته مهم دیگر دسترسی افراد را نسبت به نقش و شغل و تاثیز آنها برروی سایت محدود کنید.

نکته مهم دیگر استفاده از قالب و افزونه های مطمئن است تا حد ممکن از استفاده از قالب های رایگان موجود در سایت های غیرقابل اطمینان خودداری کنید.ممکن است عدم سازگاری و امنیت پایین شما را دچار مشکل کند. همین که از مراجع رسمی دانلود خود را انجام دهید، بهترین کمک به سایت است.

در برقراری امنیت کامل در وردپرس، هرگز قدرت هاست را دست کم نگیرید. می‌دانم که ممکن است برای هزینه‌های بالایی که با آن مواجه می‌شوید یک هاست معمولی را انتخاب کنید، اما اگر به پیامدهای آن فکر کنید مطمئنا این هزینه اولیه را متحمل می‌شوید. دقت داشته باشید که هاستی که آن را انتخاب کردید مناسب وردپرس باشد اکثر شرکت‌های معتبر ارائه دهنده هاست، پلنی را به عنوان هاست وردپرس دارند. مطمئنا امکاناتی را بر روی آن ایجاد کرده‌اند که برای ساخت وبسایت‌های وردپرسی گزینه خوبی است و کار مطمئن تری است.

ویرایشگر فایل را غیرفعال کنید. یکی دیگر از روش‌های برقراری امنیت کامل در وردپرس، غیرفعال کردن حالت ویرایشگر در وردپرس است. چنانچه هکر به وردپرس نفوذ کند به راحتی می‌تواند از بخش نمایش>> ویرایشگر به کدهای وبسایتتان دسترسی یافته و آن را دچار خرابی یا تغییر کند. برای این منظور باید این بخش را غیرفعال کرد.

برای طراحی سایت مطمئن و قابل اطمینان به کیان تجارت فاوا مراجعه کنید و نگران هزینه طراحی سایت نباشید. هچنین این شرکت این امکان را دارد تا با همکاری گروهی از مهندسان و برنامه نویسان باتجربه به طراحی اپلیکیشن  نیز می پردازد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!