راهنمایی های پلاگین جی کوئری

پلاگین جی کوئری

حتما نام پلاگین شما منحصر به فرد است – همه قراردادهای نامگذاری در پلاگین خود، از جمله نام، کلاس و شناسه آن باید به همان اندازه منحصر به فرد باشد تا از درگیری با دیگر کد های CSS و جاوا اسکریپت و سایر توابع جی کوئری مهم تر جلوگیری شود.

نگه داشتن کد شما جدا شده – اجتناب از حداکثر ممکن ترکیب CSS و کد جاوا اسکریپت. شما هرگز نمی دانید که یک توسعه دهنده ممکن است بخواهد تغییر کند، بنابراین بهتر است این چیزها را در فایل های مربوطه نگه داریم.

لطفا NO Coding سخت – این چیزی که بیشتر ناامید کننده است در هر پلاگین که شما استفاده می کنید. یک مسیر سخت افزاری فایل کد در کد جاوا اسکریپت که فرض می کند شما از مسیر ریشه یا چیزی استفاده می کنید. مسیرهای تصویر همه را می توان در CSS با استفاده از تصاویر پس زمینه تنظیم کرد، و مسیرها در کد باید همه نسبت به آغاز با یکدیگر نوشته شوند.

پلاگین جی کوئری شما باید از جعبه کار کند – هر زمان که یک توسعه دهنده از پلاگین های شما استفاده کند باید حداقل یک حالت پیش فرض باشد که فقط از جعبه کار می کند.

وقتی که آنها پلاگین خود را تماس می دهند، باید چیزی بگذرد، اگر شما حداقل این کار را نداشته باشید، احتمالا افراد پلاگین خود را منتقل می کنند و دیگران را دنبال می کنند.

این باعث می شود که توسعه دهندگان واقعا آسان و در حال حاضر به آنها اجازه می دهد تا گزینه ها را به صورت ضروری تنظیم کنند.

ارائه گزینه های پلاگین – این از نقطه ای که در بالا ذکر شده است، زمانی که افزونه شما در حال کار است، هر گونه تغییر در آن باید از طریق برخی از گزینه ها ارائه شود. از طراحان بخواهید که ساختار خاصی با div داشته باشند.

اگر چه این پرونده را می توان شکسته به عنوان یک افزونه جی کوئری Slideshow که در آن کاربر ممکن است بخواهد چندین عکس را مشخص کند، در بیشتر موارد این را در کد نگه دارید و آن را به عنوان یک گزینه برای روشن یا خاموش کردن تنظیم کنید.

به طور کامل کد خود را در همه مرورگرها تست کنید – این مرحله آسان است و تنها وقت و تلاش کمی را طول می کشد. این نیز احتمالا مهمترین گام است که پلاگین شما را ایجاد خواهد کرد.

در بسیاری از موارد یک توسعه دهنده ممکن است در کد شما یک اشکال پیدا کند، اما کاربر قطعا دیر یا زود خواهد شد. اگر کاربران اشکالات را گزارش می کنند و به نظر می رسد که به طور مداوم پلاگین جی کوئری شما باشد، شانس خوبی است که آن را کاهش داده و جایگزین کنید.

اطمینان حاصل کنید که یک تست سریع را در تمام مرورگرها اجرا کنید و هر گونه مسائل جزئی قبل از انتشار را مرتب کنید.

سند کد پلاگین خود را – قبل از انتشار پلاگین خود اطمینان حاصل کنید که آن را مستند کنید. کد شما برای شما حساس است، زیرا شما آن را نوشتید، اما ممکن است برای دیگران یا حتی برای سه ماه قبل از زمان حساس نباشد.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!