طراحی وب سایت در کرج
026-34204893
09101013858

ویرایشگران کد جاوا اسکریپت

کد جاوا اسکریپت

ویرایشگران کد جاوا اسکریپت

ویرایشگر کد که برنامه نویسان بیشتر وقت خود را می گذرانند.(کد جاوا اسکریپت)

دو نوع اصلی ویرایشگر کد وجود دارد: IDE ها و lightweight editors. بسیاری از افراد از یک نوع از هر نوع استفاده می کنند.

IDE

اصطلاح IDE (محیط توسعه یکپارچه) به یک ویرایشگر قدرتمند و دارای بسیاری از ویژگی ها اشاره دارد که معمولاً روی یک “کل پروژه” عمل می کند. همانطور که از نام این مقاله پیداست ، این ویرایشگر فقط یک ویرایشگر نیست بلکه یک “محیط توسعه” در مقیاس کامل است.

یک IDE پروژه را بارگیری می کند (که می تواند فایل های زیادی داشته باشد) ، امکان پیمایش بین پرونده ها را فراهم می کند ، اتمام خودکار را بر اساس کل پروژه (نه فقط پرونده باز)  که با یک سیستم مدیریت نسخه (مانند git) ، یک محیط آزمایش و سایر موارد “سطح پروژه” فراهم می کند

کد جاوا اسکریپت

اگر هنوز IDE انتخاب نکرده اید ، گزینه های زیر را در نظر بگیرید:

 • ویژوال استودیو کد (کراس پلت فرم ، رایگان).
 • WebStorm (کراس پلت فرم ، پرداخت شده).

برای ویندوز ، “ویژوال استودیو” نیز وجود دارد که نباید با “کد ویژوال استودیو” اشتباه گرفته شود. “ویژوال استودیو” یک ویرایشگر پولی و قدرتمند فقط برای ویندوز است ، و مناسب برای پلت فرم .NET است. در جاوا اسکریپت نیز خوب است. نسخه رایگان Visual Studio Community نیز وجود دارد.

سردبیران lightweight editors

“ویرایشگرهای سبک” به اندازه IDE ها قدرتمند نیستند ، اما سریع ، ظریف و ساده هستند.

آنها عمدتاً برای باز و ویرایش فوری یک پرونده استفاده می شوند.

تفاوت اصلی بین یک “lightweight editors” و “IDE” در این است که یک IDE در سطح پروژه کار می کند ، بنابراین داده های بسیار بیشتری را از ابتدا بار می دهد ، ساختار پروژه را در صورت لزوم و غیره تجزیه و تحلیل می کند. یک ویرایشگر سبک اگر فقط به یک پرونده نیاز داشته باشیم بسیار سریعتر است.(کد جاوا اسکریپت)

مقدمه ای بر JavaScript بخش اول 

مقدمه ای بر JavaScript بخش دوم

منبع:javascript 

Tagged
مقدمه ای بر JavaScript

مقدمه ای بر JavaScript بخش دوم

در این مقاله به مقدمه ای بر JavaScript و نحوه کار کردن با جاوا اسکریپت می پردازیم.

چه کاری نمی تواند JavaScript در مرورگر انجام دهد؟

توانایی JavaScript در مرورگر به دلیل ایمنی کاربر محدود است. هدف جلوگیری از دسترسی یک صفحه وب شیطانی به اطلاعات خصوصی یا آسیب رساندن به داده های کاربر است.

نمونه هایی از چنین محدودیت هایی عبارتند از:

جاوا اسکریپت در یک صفحه وب ممکن است پرونده های دلخواه را بر روی دیسک سخت بخواند و ننوشته ، آنها را کپی کرده یا برنامه ها را اجرا کند. این دسترسی مستقیم به عملکردهای سیستم عامل ارتباطی ندارد.

مرورگرهای مدرن به این امکان را می دهند که با پرونده ها کار کند ، اما دسترسی محدود است و فقط درصورتی فراهم می شود که کاربر اقدامات خاصی انجام دهد ، مانند “آپلود کردن” پرونده در یک پنجره مرورگر یا انتخاب آن از طریق یک برچسب <input>.

روش هایی برای تعامل با دوربین / میکروفون و سایر دستگاه ها وجود دارد ، اما آنها به اجازه صریح کاربر نیاز دارند. بنابراین یک صفحه با قابلیت JavaScript ممکن است به راحتی یک دوربین وب را فعال نکند ، محیط اطراف را رصد کند و اطلاعات را به NSA ارسال کند.

زبانها / ویندوزهای مختلف معمولاً از یکدیگر اطلاع ندارند. بعضی اوقات این کارها انجام می شود ، به عنوان مثال وقتی یک پنجره از JavaScript برای باز کردن پنجره دیگر استفاده می کند. اما اگر از سایتهای مختلف (از یک دامنه ، پروتکل یا پورت) تهیه شده باشد ، ممکن است جاوا اسکریپت از یک صفحه به صفحه دیگر دسترسی نداشته باشد.

این سیاست همان “مبدا” خوانده می شود. برای حل این مسئله ، هر دو صفحه باید برای تبادل داده توافق کنند و دارای یک کد ویژه JavaScript باشند که آن را اداره می کند.

مقدمه ای بر JavaScript

این محدودیت ، دوباره برای امنیت کاربر است. صفحه ای از http://anysite.com که کاربر آن را باز کرده است نباید قادر باشد به URL مرورگر دیگری با URL http://gmail.com دسترسی پیدا کند و اطلاعاتی را از آنجا سرقت کند.

جاوا اسکریپت به راحتی می تواند از طریق شبکه به سرور جایی که صفحه فعلی از آن بدست آمده است ارتباط برقرار کند. اما توانایی آن در دریافت داده از سایر سایت ها / دامنه ها فلج شده است.

در صورت استفاده از JavaScript در خارج از مرورگر ، به عنوان مثال در سرور ، چنین محدودیتی وجود ندارد. مرورگرهای مدرن همچنین افزونه / پسوندهایی را امکان پذیر می کند که ممکن است مجوزهای طولانی را درخواست کنند.

چه چیزی JavaScript را منحصر به فرد می کند؟
حداقل سه نکته عالی در مورد جاوا اسکریپت وجود دارد:

 • ادغام کامل با HTML / CSS.
 • کارهای ساده به سادگی انجام می شوند.
 • پشتیبانی توسط همه مرورگرهای اصلی و به طور پیش فرض فعال است.

جاوا اسکریپت تنها فناوری مرورگر است که ترکیبی از این سه چیز است.

این همان چیزی است که جاوا اسکریپت را بی نظیر می کند. به همین دلیل گسترده ترین ابزار برای ایجاد رابط های مرورگر است.

گفته می شود ، جاوا اسکریپت همچنین امکان ایجاد سرور ، برنامه های موبایل و غیره را فراهم می آورد.

زبانها “بالای” JavaScript

نحو جاوا اسکریپت متناسب با نیاز همه نیست. افراد مختلف ویژگی های متفاوتی می خواهند.

بنابراین به تازگی تعداد زیادی زبان جدید ظاهر شده است که قبل از اجرا در مرورگر به JavaScript منتقل می شوند.

ابزارهای مدرن باعث می شوند که عمل تعرق بسیار سریع و شفاف صورت گیرد ، در واقع به توسعه دهندگان امکان می دهد تا به زبانی دیگر کد کنند و آن را به صورت خودکار “transpiled” تبدیل کنند.

نمونه هایی از چنین زبانهایی:

 • CafeScript

 • TypeScript

 • Dart

خلاصه

جاوا اسکریپت در ابتدا به عنوان یک زبان تنها مرورگر ایجاد شد ، اما اکنون در بسیاری از محیط های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
امروزه ، جاوا اسکریپت از یک موقعیت منحصر به فرد به عنوان متداول ترین زبان مرورگر با ادغام کامل با HTML / CSS برخوردار است.
زبانهای زیادی وجود دارند که به جاوا اسکریپت transpiled می شوند و ویژگی های خاصی را ارائه می دهند. توصیه می شود ، حداقل به طور خلاصه ، پس از تسلط بر JavaScript ، به آنها نگاهی بیندازید.

 

حتما مطالعه کنید :مقدمه ای بر JavaScript بخش اول

Tagged
JavaScript

مقدمه ای بر JavaScript بخش اول

در این مقاله به مبانی JavaScript و نحوه کار کردن با جاوا اسکریپت می پردازیم.

JavaScript چیست؟

در ابتدا JavaScript برای “زنده نگه داشتن صفحات وب” ایجاد شد.

برنامه های این زبان اسکریپت نامیده می شوند. آنها را می توان درست در HTML صفحه وب نوشت و به طور خودکار اجرا شد.

اسکریپت ها به صورت متن ساده تهیه و اجرا می شوند. آنها برای اجرا نیازی به تهیه یا تدوین ویژه ندارند.

از این جنبه ، JavaScript با زبان دیگری به نام جاوا بسیار متفاوت است.

امروزه جاوا اسکریپت می تواند نه تنها در مرورگر بلکه در سرور و یا در واقع در هر دستگاهی که دارای یک برنامه ویژه به نام موتور JavaScript باشد ، اجرا شود.

این مرورگر موتور جاسازی شده ای دارد که گاه به آن “ماشین مجازی JavaScript” می گویند.

 

JavaScript

موتورهای مختلف دارای “کد های مختلف” می باشند. مثلا:

V8 – در Chrome و Opera.

SpiderMonkey – در Firefox.

نامهای رمزگذاری شده دیگری مانند “Trident” و “Chakra” برای نسخه های مختلف اینترنت اکسپلورر ، “ChakraCore” برای Microsoft Edge ، “Nitro” و “SquirrelFish” برای Safari و غیره وجود دارد.

اصطلاحات فوق را بخاطر بسپارید زیرا آنها در مقالات توسعه دهنده در اینترنت استفاده می شوند. ما هم از آنها استفاده خواهیم کرد به عنوان مثال ، اگر “ویژگی X توسط V8 پشتیبانی می شود” ، پس احتمالاً در Chrome و Opera کار می کند.

JavaScript مدرن یک زبان برنامه نویسی “ایمن” است. دسترسی سطح پایین به حافظه یا CPU را فراهم نمی کند ، زیرا در ابتدا برای مرورگرهایی که به آن احتیاج ندارند ایجاد شده است.

قابلیت های جاوا اسکریپت تا حد زیادی به محیطی که در آن اجرا می شود بستگی دارد. برای مثال ، Node.js از عملکردهایی پشتیبانی می کند که به JavaScript اجازه می دهد پرونده های دلخواه را بخواند / بنویسد ، درخواست های شبکه و غیره را انجام دهد.

جاوا اسکریپت در مرورگر می تواند همه موارد مربوط به دستکاری صفحه وب ، تعامل با کاربر و وب سرور را انجام دهد.

به عنوان مثال ، جاوا اسکریپت در مرورگر قادر است:

 • HTML جدید را به صفحه اضافه کنید ، محتوای موجود را تغییر دهید ، سبک ها را تغییر دهید.
 • به اقدامات کاربر واکنش نشان دهید ، روی کلیک های ماوس ، حرکات اشاره گر ، فشار کلیدها را اجرا کنی
 • درخواست ها را از طریق شبکه به سرورهای از راه دور ارسال ، بارگیری و بارگذاری فایل ها (به اصطلاح فناوری های AJAX و COMET) ارسال کنید
 • کوکی ها را دریافت و تنظیم کنید ، به بازدید کننده سؤال کنید ، پیام دهید.
 • داده های طرف مشتری (“ذخیره محلی”) را به خاطر بسپارید.

JavaScript

حتما مطالعه کنید : ۸ قانون طلایی UI

 

Tagged
خرید اینترنتی

سایت فروشگاهی | ۱۰ سایت برتر خرید اینترنتی در سال ۲۰۱۹ بخش دوم

شرکت اطلاعاتی بازار SameWeb مبتنی بر ترافیک و درگیری وب سایت ها را رتبه بندی می کند. برخی از سایت ها (سایت فروشگاهی) برای اکثر افرادی که به صورت خرید اینترنتی می کنند (آمازون ، eBay ، والمارت و غیره) فاقد مزاحمت هستند ، اما سایر خرده فروشان موجود در لیست ممکن است شما را شگفت زده کنند. این لیست براساس اعداد مربوط به اول مارس ۲۰۱۹ است.

۶٫ HomeDepot.com

Home Depot اولین فروشگاه خود را در سال ۱۹۷۹ افتتاح کرد و در سال ۲۰۰۰ سایت خود را با نام homedepot.com افتتاح کرد. از سال ۲۰۱۸ با بیش از ۲۲۰۰ فروشگاه در سراسر جهان بزرگترین فروشگاه فروش لوازم خانگی در ایالات متحده شناخته شد. مشتریان می توانند همه موارد را از اقلام کوچک گرفته تا لوازم اصلی به صورت آنلاین و با وانت درون فروشگاه تحویل بگیرنند.

خرید اینترنتی

۷٫ Target.com

از ابتدا با افتتاح اولین فروشگاه آجر و ملات از سال ۱۹۶۲ به عنوان “Tar-zhay” خوانده شد ، اما این خرده فروش تا زمان راه اندازی Target.com در سال ۱۹۹۹ حضور اینترنتی نداشت. از آن زمان تاکنون جوایز را برای برنامه تلفن همراه خود انتخاب کرد و Cartwheel را معرفی کرد ، یک برنامه کوپن دیجیتال تلفن همراه که با فیس بوک ساخته شده است.

خرید اینترنتی

۸٫ Wish.com

Wish در سال ۲۰۱۰ توسط مهندس سابق نرم افزار گوگل تأسیس شد و از آن زمان گسترش سریع و قابل توجهی در دنیای خرید آنلاین داشته است. Wish.com و برنامه محبوب آن طیف گسترده ای از محصولاتی را دارند که به طور مستقیم از تولید کنندگان چینی با قیمت های بسیار پایین عرضه می شوند. برای مرور محصولات باید ثبت نام کنید و وارد سیستم شوید و به نوبه خود ، تجربه خرید سفارشی را بدست آورید.

خرید اینترنتی

۹٫ BestBuy.com

در دهه ۱۹۶۰ به عنوان یک فروشگاه تخصصی صوتی تأسیس شد ، اما در سال ۱۹۸۳ ، این پیشنهادات خود را به انتخاب گسترده ای از لوازم الکترونیکی گسترش داد و نام خود را به بهترین خرید تغییر داد. وب سایت آن ، bestbuy.com ، در سال ۱۹۹۸ راه اندازی شد و در سال ۲۰۰۴ برای گسترش پیشنهادات خود مجدداً بازسازی شد. زنجیره الکترونیک به دلیل انتخاب گسترده ای از محصولات و لوازم و تجهیزات Geek Squad شناخته شده است ، که خدمات رایانه ای برای رایانه ها و سایر لوازم الکترونیکی را ارائه می دهد.

خرید اینترنتی

۱۰٫ AliExpress.com

بخشی از گروه Alibaba ، AliExpress.com در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد تا به صادرکنندگان ، تولید کنندگان و کارآفرینان کوچک چینی کالاهای خود را در سطح بین المللی بفروشد. این شرکت به جای اینکه به عنوان یک فروشگاه آنلاین شناخته شود، خود را به عنوان یک بستر آنلاین می بیند که فروشندگان و مصرف کنندگان را به هم متصل می کند. این سایت طیف گسترده ای از کالاها را ارائه می دهد ، از عمده فروشی لوازم الکترونیکی گرفته تا پوشاک و لوازم خانه و باغ.(خرید اینترنتی)

خرید اینترنتی

حتما سایت فروشگاهی بخش اول را مطالعه  کنید.

منبع مقاله :thebalancesmb

Tagged
سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی | ۱۰ سایت برتر خرید اینترنتی در سال ۲۰۱۹ بخش اول

شرکت اطلاعاتی بازار SameWeb مبتنی بر ترافیک و درگیری وب سایت ها را رتبه بندی می کند. برخی از سایت ها (سایت فروشگاهی) برای اکثر افرادی که به صورت آنلاین خرید می کنند (آمازون ، eBay ، والمارت و غیره) فاقد مزاحمت هستند ، اما سایر خرده فروشان موجود در لیست ممکن است شما را شگفت زده کنند. این لیست براساس اعداد مربوط به اول مارس ۲۰۱۹ است.

۱٫ Amazon.com

از آنجا که در سال ۱۹۹۶ تأسیس شد ، Amazon.com تقریباً به هر چیزی ، از کتاب ، اسباب بازی ، لباس و کفش گرفته تا مواد غذایی ، مبلمان و سایر کالاهای خانگی معروف شده است. با هزینه ای مکرر ، عضویت نخست وزیر آن ، حمل و نقل رایگان دو روزه را در بیشتر خریدها ، و همچنین امکان پخش موسیقی ، فیلم و سایر رسانه ها ، و همچنین سایر کارها را ارائه می دهد.

۲٫ Ebay.com

به طور رسمی در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد ، Ebay.com یک بستر تجارت الکترونیکی است که به مردم امکان خرید و فروش کالاهای جدید و استفاده شده را می دهد. ضمانت تطبیق قیمت اخیر این شرکت تضمین می کند که مشتریان بیشترین قیمت های موجود را در بیشتر موارد موجود در انتخاب خود از معاملات eBay دریافت می کنند.

۳٫ Craigslist.com

Craigslist.com از زمان راه اندازی آن در سال ۱۹۹۶ برمیگردد.این وب سایت اکنون یک منبع عالی برای هرکسی است که به دنبال خرید یا فروش کالاهای مورد استفاده در محلی است.

۴٫ Walmart.com

از زمان اولین فروشگاه والمارت که در سال ۱۹۶۲ افتتاح شد ، این غول خرده فروشی تصمیم به ارائه قیمت های پایین در کنار خدمات عالی کرد. این شرکت در سال ۲۰۰۰ وقتی که Walmart.com را در ایالات متحده آمریکا به راه انداخت ،همزمان با آنم فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرد.

۵٫ Etsy.com

Etsy.com در سال ۲۰۰۵ با هدف ارائه هنرمندان ، صنعتگران و سازندگان و … ، بستری برای فروش خلاقیت های خود به صورت آنلاین فراهم کرد. اکنون ، یکی از مقصد های برتر برای افرادی است که می خواهند برای هدایای دست ساز خریداری کنند.(سایت فروشگاهی)

حتما مطالعه کنید :۱۰ قانون طراحی وب

Tagged