واکنشگرایی سایت وردپرسی

واکنشگرایی سایت وردپرسی

در این مقاله سعی داریم به واکنشگرایی سایت وردپرسی بپردازیم. امروزه به دلیل محبوبیت سایت های وردپرسی بیشتر سایت های پرکاربرد توسط وردپرس پیاده سازی شده اند. گزینه‌های زیادی هستند که باید توجه خود را به آن‌ها جلب کنید تا وبسایتتان را حرفه‌ای بسازید. یکی از این گزینه‌ها که اتفاقا بسیار هم مهم است مبحث واکنش‌گرایی است. امروزه واکنش‌گرایی برای تمامی سایت‌ها واجب است زیرا افراد انتظار دارند سایت شما را در گوشی موبایل یا تبلت خود به راحتی ببینند.

واکنش گرایی

حالت ریسپانسیو و یا واکنش گرایی این امکان را به سایت شما تا بر روی گوشی همراه تبلت و هرنوع صفحه نمایشگر کاربر به همان اندازه و هیچگونه مشکل برای نمایش سایت شما پیش نمی آید با این وجود در دنیای امروز که با پیشرفت تکنولوژی روز به روز بر تعداد کاربران موبایل افزوده می‌شود، واکنش‌گرایی مسئله حیاتی است که نباید نادیده گرفته شود. در واقع اگر سایت رسپانسیوی نداشته باشید باید دور بازدید خوب و موفقیت را خط قرمز بکشید. از کاربران خود نمی‌توانید انتظار داشته باشید که برای مشاهده سایت شما حتما کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود را باز کنند.

طبق آماری که از سازمان فناوری اطلاعات اعلام شد، در حال حاضر حدود ۵۳ کاربر تلفن همراه هوشمند داریم. این آمار هر روز در حال رشد است و انتظار می‌رود تا سال آینده به رقم شگفت‌انگیزی برسیم. هنوز آمار دقیقی ارائه نشده اما تقریبا حدود ۶۵ درصد از کاربران، سایت را با گوشی موبایل خود می‌بینند. درصد کمی نیست و با رشد عجیبی رو به روست.

امروزه به قدری این امکان محبوبیت یافته که تقریبا همه وبسایت ها ازاین ویزگی استفاده می کنند اگر چنین امکانی وجود نداشته باشد ما ارزشی برای سایت ارزش نمی‌شویم. در حال حاضر طراحی واکنش‌گرا به طراحی گفته می‌شود که سایت در آن با تمامی ابعاد سازگار بوده و دارای رزولوشن خوبی باشد. در این مدل طراحی تصاویر، نوشته‌ها، دکمه‌ها، اسلایدر و هر آنچه در یک وبسایت مشاهده می‌شود باید قابلیت تغییر اندازه داشته باشد.

چگونه وبسایت وردپرسی خود را رسپانسیو کنیم؟

وردپرس هم در این زمیه پیشرفت های زیادی داشته به اینصورت که تمامی قالب‌های موجود در مخزن واکنش‌گرا طراحی شده‌اند و بدون هیچ‌گونه مشکلی می‌توانید آن‌ها را دریافت کنید.

توجه به دو نکته در باره واکنشگرایی سایت های وردپرسی ضروری است اول اینکه به سرعت بارگزاری توجه کنید. اگر قرار باشد طراحی واکنش گرای سایت های وردپرسی را در نظر بگیرید و عملی کنید اما به سرعت بارگذاری لطمه بخورد فایده‌ای ندارد. پس آن سایتی استاندارد و کاربرپسند است که واکنش‌گرای پرسرعت باشد.

ومین نکته توجه به مرورگر های موبایل است. گاهی سایت خود را واکنش‌گرا می‌کنیم اما با برخی از مرورگرها سازگار نیست. بدین منظور حتما قضیه سازگاری با تمامی مرورگرها را بررسی کرده و اجرایی کنید. کاربران در گوشی‌های خود معمولا از کروم و اپرا استفاده می‌کنند، شما هم حواستان به این دو مرورگر باشد.

 در همان قدم اول قالبی را انتخاب کنید که کاملا استاندارد و رسپانسیو باشد تا دچار زحمات بعدی نشوید. در بین قالب‌های رایگان و پرمیوم وردپرس چنین موردی را به راحتی می‌توان یافت. اگر هم قرار است سایت خود را به طراح بسپارید حتما به طراحی واکنش گرای سایت های وردپرسی توجه خاصی داشته باشید و حتما آن را چک کنید.

چگونه ریسپانسیو بودن سایت خود را امتحان کنیم؟

mobile friendly testاین ابزار برای گوگل است و مسلما اطلاعات درستی را در اختیار ما قرار می‌دهد. علاوه بر اینکه به شما اطلاعات سایت را می‌دهد بلکه تصویر آن را در دستگاه‌های مختلف نمایش می‌دهد و در نهایت بیان می‌کند که سایت شما موبایل فرندلی است یا خیر.

حتما از این ابزار مفید گوگل برای تست قالب‌هایی که پیش‌نمایش آن‌ها در دسترس است کمک گرفته و سپس تصمیم به خرید قالب بگیرید.

کیان تجارت فاوا با سایقه درخشان در زمینه طراحی سایت در کرج اماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!