سرویس هاست لینوکس 

بر پایه سیستم عامل CentOS است و برای میزبانی وب، سایت هایی که عموما با فنآوری Open source مبتنی بر لینوکس ساخته شده اند، مناسب است. به طور عمده در این نوع هاست از تکنولوژی هایی مثل وب سرور Apache و دیتابیس سرور Mysql  و فریم ورک اوپن سورس نظیر Nginx استفاده می‌شود.

در خدمات هاست ، هاست لینوکس به دو دسته عمده‌ی هاست لینوکس اشتراکی و هاست لینوکس پریمیوم تقسیم بندی می‌شوند.

همچنین واحد هاستینگ ، استفاده از گواهینامه SSL برای سرویس هاست خریداری شده را توصیه می‌کند.به طور کلی از نظر طبقه بندی، هاست لینوکس در دسته‌ی هاست اشتراکی یا Shared Hosting قرار دارد.

به این معنا که در یک سرور  لینوکس (Linux Server) چندین سایت میزبانی می‌شوند. در هاست لینوکس اشتراکی این تعداد بستگی به قدرت سرویس دهی سخت افزار سرور دارد و  ممکن است بین 50 تا 300 سایت روی یک سرور هاست لینوکس اشتراکی قرار گیرند؛ اما در هاست لینوکس پریمیوم تنها 9 سایت یا کمتر روی سرور هاست میزبانی می‌گردند.

بنابراین، مشتریان سرویس هاست پریمیوم منابع RAM ، هارد دیسک ، پهنای باند و CPU بیشتری در اختیار خواهند داشت، و در  همین حال از تمامی امکاناتی که کاربران هاست اشتراکی معمولی در اختیار دارند، نیز استفاده می‌کنند.

به هر سرویس هاست لینوکس پریمیوم، تنها یک دامین اختصاص داده می‌شود و این مساله باعث می شود که کیفت سرویس هاست تضمین گردد. به همین دلیل هاست لینوکس پریمیوم از نظر قیمت ممکن است هاست ارزان نباشد و هنوز بسیاری از مشتریان به دلیل اینکه سایت شان منابع پردازشی کمی از سرور مصرف می‌کند یا هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است ترجیح دهند از هاست ویندوز اشتراکی ساده که ارزان تر است استفاده کنند.

 

مشاوره خرید هاست:

هاست لینوکس ابری (اشتراکی) گزینه ای مناسب جهت میزبانی انواع وب سایت ها به شرط متعادل بودن ترافیک و فضای مورد نیاز، همچنین بازدیدکننده وب سایت می باشد. اگر شما از CMS هایی مانند وردپرس، جوملا، دروپال، انجمن سازها یا فروشگاه ساز ها استفاده می کنید پیشنهاد می کنیم که هاستینگ ویژه CMS خود را تهیه بفرمائید تا در هزینه ای که بابت ترافیک و فضا پرداخت می کنید صرفه جویی شود و از تنظیمات اختصاصی اسکریپت خود نیز بهره مند گردید.