نکات مهم در طراحی سايت فروشگاهی

طراحی سايت فروشگاهی

در هنگام طراحي سايت فروشگاهي و پس از آن نکاتي وجوددارد که در ميزان موفقيت و افزايش نرخ تبديل وب سايت موثر هستند.بنابراین قبل از ایجاد یک تجارت آنلاین و طراحی وب سایت فروشگاهی لازم است به طور کامل فاکتورهایی که می توانند روی نرخ تبدیل ( تبدیل بازدید کننده به خریدار) فروشگاه شما تاثیر بگذارند را شناسایی نمایید. اگر تجربه داشتن یک تجارت آنلاین را دارید مطمئنا عوامل زیادی را در سایت خود برای افزایش بازدید کننده و خریدار آزمایش کرده اید. عواملی مانند تغییر محل عکس محصولات در سایت ، تغییر سر تیترها ، دکمه ها و بسیاری چیزهای دیگر. اگر با تغییر در این فاکتورها دستاورد خاصی مشاهده نکردید بنابراین باید بدانید که مشکلات جدی تری وجود دارد که باعث عدم موفقيت وبسايت فروشگاهي شما شده است.

برای آزمایش ، اندازه گیری و ارزیابی میزان تاثیری که هر تغییر بر نرخ تبدیل سایت فروشگاهی دارد لازم نیست از سیستم های خیلی پیچیده ای استفاده کنید. حتی با یک فایل ساده اکسل یا حتی کاغذ و خودکار معمولی نیز می توان بسیاری از تغییرات را پیگیری کرد. مسئله مهم این است که تغییرات را آگاهانه انجام دهید و سپس منتظر نتایج بمانید ، بررسی نتایج یعنی به صورت لحظه ای وب سایت خود را از نظر ترافیک ( تعداد بازدید کننده ) و نرخ تبدیل ( نسبت بین خریدار به بازدیدکننده) چک و بررسی نمایید.

چیزی که باید هنگام طراحی سایت فروشگاهی و بعد از آن در نظر داشته باشید این است که همواره روشی که باعث افزایش فروش شود اولویت دارد حتی اگر باعث کاهش ترافیک یا بازدید کننده شود. ( اولیت نرخ تبدیل به ترافیک )برای مثال در اکثر مواقع بزرگ تر کردن عکس محصولات احتمالا باعث کاهش بازدید کننده وب سایت فروشگاهی شما می شود ، به این دلیل که عکس بزرگتر و با کیفیت تر، حجم بیشتری دارد و همین موضوع سرعت لود سايت را کاهش مي دهد.کاهش سرعت لود سایت در بیشتر مواقع به صورت محسوسی ترافیک سایت را کاهش می دهد. از جهت دیگر ، عکس های بزرگتر و با کیفیت تر ، مشتریانی را به سایت شما جذب می کند که به دنبال اطلاعات بیشتر و تصویر بهتری از محصول هستند و بزرگتر بودن عکسها، انگیزه بیشتری برای خرید در این دسته از مشتریان ایجاد می نماید.

انتخاب اشتباه رنگ

 

 اولين نکته مهم در طراحي سايت فروشگاهي رنگ سايت است. رنگ ها تاثیرات ثابت شده ای از نظر روانشناسی در جهت تقویت یا کاهش برخی از احساسات در انسان ها دارند.به طور قطع تاثیر رنگ در ایجاد حس اولیه کاربر هنگامی که برای اولین بار وارد یک وب سایت می شود غیر قابل انکار است.به عنوان مثال طراحی سایت فروشگاهی بر پایه رنگ آبی صفحات و رنگ پس زمینه سفید برای محل قرار گیری متن و توضیحات وب سایت ، روشی متداول و البته موثر در ایجاد حس اطمینان و راحتی کاربری در وب سایت محسوب می شود.

یکی از روش ها ، طراحی سایت با طیف های رنگی برجسته اما ساده و روشن در میان رنگ های اصلی و میانه است که هم از نظر روانشناسی و هم عدم ایجاد خستگی در کاربران موفق بوده است. در هر صورت اگر وب سایت فروشگاهی شما موفقیت کمی دارد یکی از مشکلاتی که می توانید آن را بررسی کنید نحوه انتخاب رنگ های پس زمینه سایت است.

نوع و اندازه فونت

 نکات بسياري در طراحي سايت فروشگاهي وجود دارد مانند فونت آن . نوع و طراحی فونت (Font) یک وب سایت فروشگاهی در جذب مخاطب تاثیر مهمی دارد بنابراین لازم است هنگام طراحی سایت به کاربرپسند بودن و جذاب بودن فونت سایت دقت زیادی شود.زمانی که نگران عدم موفقیت سایت فروشگاهی خود هستید، نیاز است که به همه جنبه های کوچک و بزرگ سایت خود نگاهی دوباره بیاندازید.یکی از آنها فونت سایت است.زمانی که اندازه فونت سایت شما ، بیش از حد کوچک باشد ، باعث می شود کاربران برای خواندن مطالب سایت به زحمت افتاده و زود از خسته شوند ، نتیجه این می شود که به وب سایت دیگری مراجعه و خرید خود را از آن انجام می دهند.

البته اکثر مرورگرهای (Browsers) امروزی مانند Google Chrome و Mozilla  قابلیت تنظیم اندازه فونت سایت ها به صورت اتوماتیک را دارند اما بسیاری از کاربران درباره روند این کار هیچ اطلاعاتی ندارند. تجربه نشان داده کاربران برای هر وب سایت ، نسبت به فونت فارسی خاصی واکنش مثبت نشان می دهند ، حتی می توان برای سر تیترها و بخش های مختلف سایت از اندازه و نوع فونت متفاوتی استفاده کرد ( هرچند استفاده از بیش از 3 فونت متفاوت در یک وب سایت توصیه نمی شود) . شناسایی فونت فارسی مناسب نیاز به تجربه و آزمون و خطا دارد ، خوشبختانه شرکت آوینا پرداز به دلیل فعالیت و تجربه زیاد در مباحث آنلاین مارکتینگ و سئو وب سایت، اطلاعات و داده های لازم در مورد فونت مناسب برای هر نوع وب سایت را بدست آورده است تا بهترین نتیجه را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. پيشنهاد مي کنيم مقاله تفاوت فونت و تايپ فيس را مطالعه کنيد.

شرکت کيان تجارت فاوا با سالها سابقه درخشان در زمينه طراحي سايت و با همکاري متخصصان مجرب در اين زمينه اماده انجام سفارشات شما در معتبرترين حالت است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!