نحوه فعال کردن جاوا اسکریپت

فعال کردن جاوا اسکریپت

اگر شما در حال حاضر جاوا اسکریپت را در مرورگر خود غیرفعال کرده اید ممکن است نتوانید همه صفحات وب را همانطور که در نظر گرفته شده مشاهده کنید.

برخی از قطعات یا توابع در آنها کار نمی کنند. شما حتی ممکن است یک پیام مانند “این وب سایت نیاز به جاوا اسکریپت” را دریافت کنید.

بنابراین جاوا اسکریپت چیست؟ این اجازه می دهد برخی از امکانات پیشرفته برای توسعه وب سایت. به عنوان مثال او می تواند برای شما ورودی کند، مثل اینکه از نام شما بپرسید و از آن در محتوای صفحه استفاده کنید.

اما همچنین می تواند به عنوان یک ابزار برای قرار دادن ویروس بر روی کامپیوتر شما و یا انجام موارد دیگر ناخواسته به کامپیوتر شما استفاده می شود. به همین دلیل است که برخی از مردم آن را غیرفعال می کنند.

قبل از فعال کردن جاوا اسکریپت، دو چیز مهم است که همیشه باید یک نسخه به روز شده مرورگر خود را استفاده کنید. همانطور که هکرها پیدا کرده و از نقاط ضعف در مرورگر استفاده می کنند، توسعه دهندگان نرم افزار مشکلات را حل می کنند و به عنوان ارتقاء به آنها ارسال می کنند.

چیز دیگری این است که اگر یک وبسایت به شما اعتماد کند آیا آنها که ادعا می کنند چه هستند؟ آیا این یک شرکت قانونی است یا می تواند پوشش هکرها باشد؟

اگر از یک کامپیوتر در یک محیط اداری استفاده می کنید، ابتدا باید با مدیر سیستم خود چک کنید. ممکن است سیاست شرکت اجازه اسکریپتها را ندهد.

اگر از فایرفاکس استفاده می کنید، ابتدا روی ابزار در منو و سپس گزینه ها را کلیک کنید. وقتی پنجره Options را می بینید، روی برگه محتوا کلیک کنید. جعبه چک با برچسب “فعال کردن جاوا اسکریپت” باید بررسی شود.

اگر می خواهید شما همچنین می توانید بر روی “پیشرفته …” کلیک کنید تا کنترل اسکریپت ها انجام شود. تمام جعبه ها را می توان در اینجا پاکسازی کرد و جاوا اسکریپت هنوز هم قادر به اجرا است.

گر از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید، ابتدا بر روی Tools در نوار منو کلیک کنید سپس گزینه “Internet Options” را انتخاب کنید. در پنجره گزینه گزینه “Security” را انتخاب کنید و روی منطقه “Internet” کلیک کنید.

حالا شما می توانید از تنظیمات پیش فرض با کلیک روی «پیش فرض سطح» استفاده کنید یا می توانید از «سطح سفارشی» استفاده کنید. به قسمت «اسکریپت» بروید و «فعال سازی اسکریپت» را فعال کنید.

اگر هنوز کار نمی کند، باید بدانید که ممکن است برنامه های دیگری مانند anti virus داشته باشید که همچنین می تواند جاوا اسکریپت را مسدود کند.

پس از دیدن صفحاتی که می خواهید با استفاده از جاوا اسکریپت ببینید، ممکن است در صورت تمایل دوباره آن را غیرفعال کنید. برای انجام این کار مشابه آن را فعال کنید، فقط باید علامتهای چک را از کادرهایی که چک کرده اید حذف کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!