نحوه ارسال و تحویل ایمیل در وردپرس با SendGrid

 

مشکل ایمیل ها در وردپرس

به طور پیش فرض وردپرس از تابع PHP برای ارسال ایمیل ها استفاده می کند. بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس این عملکرد را به درستی انجام نمی دهند برخی حتی آن را مسدود می کنند تا اطمینان حاصل کنند که سرور هایشان برای فرستادن هرزنامه ها استفاده نمی شوند.

این تم ها برای صاحبان سایت مشکل ساز است زیرا سایت وردپرس خود نمی تواند برخی یا همه ایمیل ها را ارسال کنند ایمیل های وردپرس برای بازنشانی گذرواژه ها، فرستادن ایمیل های اعلان، اداره فروشگاه آنلاین، دریافت اعلانات فرم تماس و موارد دیگر ضروری است.

اگر وردپرس نتواند ایمیل بفرستد، باعث قفل شدن سایت شما شده و یا ممکن است مشتریان و حتی اطلاعات مهم خود را از دست بدهید .

 

SendGrid چیست؟


SendGrid یک ارائه دهنده خدمات ایمیل است. آنها سرورهای ایمیل بهینه سازی شده ای را ارائه می دهند که می توانید از آنها برای ارسال ایمیل خود استفاده کنید.

آنها هر دو خدمات  پست الکترونیکی (ایمیل های یک به یک مانند اعلامیه های وردپرس، رسید های سفارش، بازنشستگی رمز عبور و خدمات بازاریابی ایمیل را ارائه می دهند .

مانند همه ارائه دهندگان خدمات ایمیل خوب، SendGrid منابع قابل توجهی را برای بهبود قابلیت تحویل صرف می کند.

SendGrid تضمین می کند که ایمیل های وردپرس شما به جای اینکه به عنوان هرزنامه علامت گذاری شوند، در صندوق های پستی کاربران شما قرار میگیرند .

به همین دلیل است که شرکت هایی مانند Uber، Spotify، Airbnb، Yelp و هزاران نفر دیگر از SendGrid استفاده می کنند.

 

 

ارسال ایمیل های وردپرس با استفاده از SendGrid

برای راه اندازی SendGrid برای سایت وردپرسی خود ابتدا باید از وب سایت SendGrid دیدن کنید و یک حساب کاربری ثبت نام نمایید .

SendGrid یک سرویس پولی است، اما آنها همچنین یک طرح رایگان ارائه می دهند که به شما امکان ارسال هر ۱۲،۰۰۰ ایمیل در هر ماه را می دهد.

این برای بسیاری از وب سایت های کوچک و متوسط بسیار مفید است.

همانطور که سایت شما پیشرفت می کند شما می توانید به برنامه پرداخت خود ارتقا دهید. شما می توانید قیمت گذاری خود را بر اساس تعداد ایمیل هایی که هر ماه  ارسال می کنید، برنامه ریزی کنید اما در تجربه ما برنامه رایگان برای اکثر افراد کافی است.

پس از انجام این مراحل شما باید افزونه Plugin SendGrid WordPress را نصب و فعال سازی کنید پس از فعال سازی افزونه مورد نظر به بخش Settings  SendGrid برای پیکربندی افزونه مراجعه کنید .

 

 

 

 

این افزونه به شما اجازه می دهد تا سایت وردپرس خود را به SendGrid وصل کنید. شما می توانید این کار را با اضافه کردن یک کلید API یا با استفاده از نام کاربری یا رمز عبور SendGrid خود انجام دهید.

توصیه می کنیم از روش کلید API استفاده کنید زیرا امن تر است. ما تنها روش API در این آموزش را پوشش خواهیم داد. برای شروع به داشبورد SendGrid خود مراجعه کرده و بر روی Settings کلید API کلیک کنید.

 

 

 

 

 

در این بخش شما باید نحوه ارسال ایمیل را انتخاب کنید شما می توانید آن را با استفاده از API SendGrid و یا با SMTP ارسال کنید.

روش SMTP نیاز به پشتیبانی Swift Mailer دارد شما می توانید آن را با نصب و فعال سازی افزونه  Swift Mailer در سایت وردپرس اضافه کنید. اما شما به آن نیاز ندارید ما توصیه میکنیم از روش API استفاده کنید چون این روش امن تر و استفاده از آن نیز آسان تر است.

در این بخش به قسمت Settings /صفحه SendGrid در داشبورد وردپرس خود بازگردید در قسمت تنظیمات ایمیل، باید نام فرستنده، آدرس ایمیل و پاسخ به آدرس را ارسال کنید.

 

 

 

 

نامی که استفاده میکنید می تواند نام وب سایت شما باشد و آدرس ارسالی شما می تواند آدرس ایمیل حرفه ای شما باشد.

در سایر تنظیمات اختیاری، می توانید از قالب های ایمیل وب سایت SendGrid استفاده کنید و الگوی قالب خود را در تنظیمات افزونه اضافه نمایید شما همچنین می توانید دسته ها را برای ایمیل هایی که از طریق وردپرس ارسال می کنید ایجاد و استفاده کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود دکمه Save Changes را کلیک کنید.

بنابراین SendGrid در حال حاضر وظیفه پست الکترونیک وردپرس را با استفاده از API SendGrid جایگزین کرده و سرویس ایمیل قابل اعتمادتری را ارائه می دهد.
شما می توانید آن را با انجام هر گونه اقداماتی که آگاه سازی ایمیل از وردپرس ایجاد می کند تست کنید. برای مثال، می توانید گذرواژه خود را دوباره تنظیم کنید، یک کاربر جدید اضافه کنید، یا فرم تماس خود را پر کنید.

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!