موفقیت طراحی سایت دانشگاهی

موفقیت طراحی سایت دانشگاهی

در این مقاله از سایت کیان ارت به موفقیت در طراحی سایت دانشگاهی  می پردازیم و همچنین شما را در طراحی یک سایت حرفه ای کمک می کنیم. در با اهمیت و ضروری بودن سایت دانشگاهی شکی نیست ، بدون شک، در اولویت قرار دادن تجربه ی کاربری (UX) بازدیدکنندگان، می تواند به اهداف بلند مدت دانشگاه و افزایش نرخ بازگشت سرمایه، کمک کند.
در این مقاله سعی داریم با یادآوری نکات مهم در طراحی سایت دانشگاهی به طراحی بهتر سایت شما  و کسب موفقیت در طراحی سایت دانشگاهی کمک کنیم.

هر صفحه از سایت باید شامل لوگو و نام دانشگاه باشد

مهم ترین و اصلی ترین دلیل برای موفقیت طراحی سایت دانشگاهی اینکه هر صفحه بای شامل لگو سایت و نام دانشگاه باشد این است که تعداد زیادی از بازدیدکنندگان سایت دانشگاه شما، به طور مستقیم وارد صفحه ی اصلی سایت نمی شوند. پس لازم است تمامی صفحات سایت، اطلاعات کافی در رابطه با دانشگاه را به بازدیدکننده منتقل کنند. ممکن است دانشجوی اقتصاد یک دانشگاه، به خوبی با سایت دانشکده ی خود آشنایی داشته باشد، اما لزوما این مساله، برای همه صدق نمی کند. با انجام این کار خواهید توانست تا اعتبار بیشتری به برند دانشگاهی خود ببخشید.

در انتخاب عکس برای سایت دانشگاهی دقت کنید.

عکس ها یکی از مواردی هستند که اعتبار به سایت شما می بخشند. از عکس های مناسب برای نشان دادن ارزش های دانشگاه خود استفاده کنید هر عکس باید به تنهایی، پیامی داشته باشد و بتواند در کنار سایر عکس های سایت، ارزش های اصلی دانشگاه را به کاربران منتقل نماید. سعی کنید از عکس های عمومی کمتر استفاده کرده و از تصاویر اختصاصی بیشتری بهره ببرید، تا حس اصیل بودن مطالب سایت به کاربران منتقل شود.

معرفی کلی در صفحه درباره ما

 نکته مهم در موفقیت طراحی سایت دانشگاهی صفحه درباره ما است . این صفحه جز مهم ترین صفحات یک سایت دانشگاهی به حساب آید زیرا نقش اساسی در اشنایی و شناخت افرادی دارد که قصد دارند درباره دانشگاه موردنظر اطلاعات کسب کنند
بیشتر سایت های دانشگاهی در تنظیم این صفحه دچار اشتباه شده و آن را با اطلاعات کسل کننده و بدون هدف پر می کنند. سعی کنید یک بخش “خلاصه” در صفحه “درباره ما” ایجاد کنید و اطلاعات و ارقام مهم در رابطه با دانشگاه را به صورت کوتاه بیان نمایید. برای تاثیرگزاری بیشتر، می توانید یک ویدیو ی کوتاه را در رابطه با دانشگاه، در این صفحه قرار دهید.

افتخارات و نقاط قوت دانشگاه را بلد کنید

برای افزایش کاربر و یا دانشجو برای دانشگاه مورد نظر باید به کاربر نشان دهید که چرا دانشگاه شما خاص و برتر است. پیشنهاد کیان ارت به شما برای این کار  اطلاعات آماری، رنکینگ ها و جوایز و افتخارات کسب شده توسط دانشگاه را جمع آوری کرده و به شیوه ی مناسبی جلوی دید کاربران قرار دهید.

آشنایی با رشته های دانشگاهی را برای کاربران ساده تر کنید

به اینکته در طراحی سایت دانشگاهی توجخ کنید که دانشجویان، بیشتر به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با رشته های دانشگاه هستند، نه آشنایی با دانشکده ها ، در تحقیق انجام شده به این نتیجه رسیدیم که بیش از ۴۸ درصد از کاربران نمی توانند به خوبی رشته های ارائه شده توسط دانشگاه را پیدا کنند و حتی گهگاه، تصور می کردند که این رشته در این دانشگاه ارائه نمی شود. بهترین راه حل برای این مشکل این است که در یک جدول کلی، لیستی از رشته های ارائه شده توسط دانشکده های مختلف را به دانشجویان نمایش دهید.

فعالیت های اصلی هر دسته از کاربران را مشخص کنید

سایت های دانشگاهی پذیرای دسته های مختلف کاربران هستند و به همین خاطر باید اطمینان حاصل کنید که نیاز هر دسته از کاربران به خوبی برآورده می شود. سایت های دانشگاهی وسعت زیادی دارند و به همین خاطر احتمال وجود متن ها و اطلاعات تکراری زیادی در بخش های مختلف سایت وجود دارد. برای بهبود این قضیه می توانید از نظر دانشجویان خود نیز استفاده کنید و یک تجربه ی بی نظیر را به آنها منتقل کنید.

سئو سایت خود را بهبود ببخشید

برای موفقیت طراحی سایت دانشگاهی بهتر است سئو را بهبود ببخشیم. وقتی کاربران نمی توانند اطلاعات لازم را در سایت شما پیدا کنند معمولا در اولین قدم تلاش می کنند اطلاعات کافی را از طریق سایت ها و موتورهای جستجو به دست آورند. به همین خاطر ممکن است دانشجویان جوان برای کسب اطلاعات بیشتر به فروم ها و سایت های مرجع، مراجعه کنند. به همین خاطر باید اطمینان حاصل پیدا کنید که اطلاعات مرتبط با سایت شما به خوبی در این مراجع انعکاس یافته اند.
شرکت کیان تجارت فاوا با سالها سابقه درخشان در زمینه طراحی سایت در کرج با همکاری گروهی از متخصصین مجرب در این زمینه آماده پذیرش و پیگیری سفارشات شما متقاضیان محترم است.
پست مرتبط
اینفوگرافی
اینفوگرافی چیست؟

در این مقاله از سایت کیان آرت به معنی و مفهوم اینفوگرافی و نقش آن در طراحی سایت حرفه ای می پردازیم. اینفوگرافی یکی از موثرترین کارهایی ست که کارآفرینان و طراحان سایت انجام می دهند. همانطور که می دانید طراحی سایت حرفه ای با قابلیت های بصری بیشتر و تعداد تصاویر و کیفیت مقبول […]

ادامه مطلب
بهترین طراحی صفحه اصلی سایت
بهترین طراحی صفحه اصلی سایت

در این مقاله از سایت کیان ارت به بهترین طراحی صفحه اصلی سایت  می پردازیم و شما را در طراحی هرچه بهتر و جذاب تر سایت کمک می کنیم. اغلب کسب و کارها از اهمیت حضور آنلاین و معرفی نوع فعالیتشان در فضای مجازی آگاه شده‌اند. آن‌ها می‌دانند حضور آنلاین تا چه حد بر افزایش […]

ادامه مطلب
مبلغ طراحی سایت
مبلغ طراحی سایت

موضوع مهم در بین بسیاری از درخواست کنندگان سایت هزینه است در این مقاله از سایت کیان ارت به مبلغ طراحی سایت می پردازیم.همانطور که در مقاله های قبلی کیان ارت گفته شد مبلغ طراحی یک سایت به فاکتور های بسیاری بستگی دارد هزینه طراحی سایت نسبت به شرکت و یا نوع سایت شما متفاوت […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید