طراحی ایمیل HTML

ارزش جستجو در یک لینک با کیفیت بالا

من صرف وقت زیادی در زمینه جستجوگرها (بهینه سازی موتور جستجو (seo)) برای خودم و برای مشتریان دارم. یکی از رایج ترین سوالاتی که من پرسیدم این است: “فقط تعداد لینکها چقدر است؟”

چند ماه پیش، من به یک مشتری با یک وبلاگ کمک کردم. من کاملا وبلاگ خود را بازسازی و طراحی کرده ام. وبلاگ آنها چندین بار بوده است، اما فقط 2 پست داشت.

من 2 یا 3 پست دیگر اضافه کردم وبلاگ در ریشه سایت بوده است، اما همه اینها را تغییر دادم و با وبلاگ زیر یک زیرپوشه “وبلاگ” و چند صفحه استاتیک در ریشه سایت به پایان رسید. من همچنین طرح نامگذاری وبلاگ را برای صفحات استفاده کردم.

نتیجه نهایی این بود که موتورهای جستجو همه 5 صفحه اصلی وبلاگ را نشان دادند، اما اکنون آنها در مکان های مختلف با نام های مختلف بودند. من می توانم فایل هایی را ایجاد کنم که نام های قدیمی را با تغییر مسیر دائمی (301) به صفحات جدید سازگاری داد، اما این یک سایت حیاتی نبود.

من می دانستیم که می خواهیم یک ضربه کوچک برای این کار بگیریم، اما نباید طولانی باقی بماند.

من شروع به ردیابی رتبه بندی چند کلمه کلیدی کردم و این سایت در یک نمودار بزرگ (نشان داده شده به عنوان قطره “A”) در نمودار شد. این اتفاق افتاد چون من اساسا سایت را درهم آمیختم و موتورهای جستجو را به آنچه من انجام می دادم (301s) نگفتم.

فقط گوگل به نظر می رسید مراقبت – سایت بسیار مورد رتبه # 1 یا # 2 در یاهو و MSN (بینگ) برای عبارت کلیدی من ردیابی بود.

اما مشکل دیگری بود. مشکل کوچک زشتی که من در ابتدا نداشتم. این سایت در یک جعبه یونیکس با استفاده از Apache به عنوان وب سرور (این مشکل است!) میزبانی می شود. به یاد داشته باشید که این وبلاگ در ابتدا در ریشه سایت قرار داشت و به دلیل آنکه وبلاگ یک وبلاگ وردپرس است، موتور بازنویسی برای ریشه وجود داشته است.

اما من وبلاگ را از ریشه به پوشه “وبلاگ” منتقل کردم. بنابراین هنگامی که یک موتور جستجو سایت را خزنده می کند، سعی دارد صفحات قدیمی را با نام های قدیمی (که دیگر وجود نداشته باشد)، صفحات شکسته و ناپایدار را دریافت می کنند – به جای گرفتن یک صفحه یافت نشد.

از این رو، صفحات قدیمی از فهرست موتور جستجو حذف نشدند و موتورهای جستجو فکر کردند که سایت خراب شده است (اما تنها به نظر گوگل توجه شد). من منبع مشکل را ثابت کردم و موتور رونویسی را برای ریشه قطع کردم (جایی در اواخر ماه اکتبر در نمودار).

در اینجا جایی که ما شروع به صحبت در مورد ارزش لینک با کیفیت بالا!

وقتی که من شروع به کار در وبلاگ کردم، من یک لینک به وبلاگ خود از وبلاگم اضافه کردم. وبلاگ من دارای رتبه گوگل صفحه 3 است، بنابراین آن را با ارزش با کیفیت بالا خوب است.

شما می توانید بر روی نمودار ببینید که با تلاش بیشتر در زمینه SEO، از جمله ارائه مقالات و غیره، رتبه بندی در گوگل برای کلمه کلیدی که من ردیابی کردم بهبود یافت.

اما، در پایان ماه دسامبر، مشتری به غیر مشتری تبدیل شد. من در پایان سال من وبلاگ خود را تمیز کردم و لینکشان را حذف کردم.

باز هم، گوگل تنها کسی است که مراقب بود. وبلاگ من هنوز در # 1 در یاهو و MSN (Bing) برای عبارت من ردیابی است.

این نشان می دهد که ارزش، به ویژه در سایت های کوچک و نسبتا جدید که لینک های ورودی زیادی ندارد، از لینک های خوب، جامع و یک طرفه از سایت هایی با رتبه بندی خوب صفحه.

فرد سیاه

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!