طراحی سایت هتل یکی از طراحی سایت های حرفه ای به حساب می آید بطوریکه در سراسر دنیا شرکت های طراحی سایتی وجود دارند که به صورت تخصصی فقط بر روی طراحی سایت هتل فعالیت دارند.

این سبک از طراحی دارای ظرافت های بیشماری مانند تلفیق رنگ، روانشناسی مخاطب و کلی ریزه کاری دیگر در سمت قسمت مدیر سایت است.

برخی از هتل ها دارای سایتی تک یا چند صفحه ای هستند که فقط به معرفی سایت خودشان می پردازند ولی سایت های دیگری هم هستند که در آن معرفی کامل سایت به همراه سرویس های موجود در آن را به شمع معرفی می کند و به شما این امکان را می دهند به صورت مجازی در فضای هتل چرخی بزنید و در صورت نیاز اتاقی را به صورت آنلاین رزرو کنید.

یک بار یکی از دوستانم گفت: الزاما نباید سایت یک هتل پنج ستاره، پنج ستاره باشد و من هم اول این فکر را داشتم که شاید بحث گرافیک و غیره سایت است ولی الان با کلی تجربه در زمینه طراحی سایت متوجه شدیم که منظور اون دوستمون هزینه سایت ها بوده است.

مزایای طراحی سایت هتل و اماکن اقامتی

برخی از هتل های بزرگ کسب سرمایه از راه های مجازی را رها کرده اند و این گمان که طراحی سایت حرفه ای برای هتل بجز هزینه الکی برای ما نیست این بازار قدرتمند را رها می کنند در حالی که هتل های کوچک و گاها دور افتاده از طریق همین بازار و سرمایه گذاری در بازار مجازی، هتل خود را تبلغ کرده و گاها به مکان توریستی هم تبدیل شده اند.