صفحه فرود یا Landing page چیست؟

صفحه فرود یا Landing page چیست؟

صفحه فرود یا Landing page چیست؟ صفحه فرود کلید موفقیت یک سایت است که به سادگی میتواند میزان فروش و تعامل با کاربران سایت را افزایش دهد. در این مقاله بصورت کامل با نحوه ایجاد یک صفحه فرود آشنا میشویم.

صفحه فرود میتواند صفحه معرفی محصولات و یا صفحه یک محصول خاص باشد. اهمیت صفحه فرود در میزان مراجعات بعدی مخاطبان و تبدیل مخاطب به مشتری است.

صفحه فرود یا Landing page چیست

تعریف صفحه فرود عبارتست از صفحه ای که مخاطبان به سمت آن هدایت میشود و یا صفحه ای که مخاطبان از آن طریق وارد سایت ما میشوند. اما در بازاریابی آنلاین صفحه فرود عبارت است از صفحه ای که برای ورود مخاطبان از کمپین های تبلیغاتی و موتورهای جستجو طراحی شده است. در بازارایابی آنلاین صفحات فرود بر انجام فعالیت خاص توسط مخاطب تمرکز دارند.

برای طراحی صفحات فرود در بازارایابی آنلاین هنگامیکه صفحه فرود کالا و یا خدماتی را ارائه میدهد سعی می کنند مخاطب را در صفحه نگه دارند و از لینک دادن مجدد به صفحات دیگر خود داری می کنند. گاهی شرکت ها به کمک زیر دامنه ها اقدام به تولید صفحات فرود مستقلی می کنند که هیچ ارتباطی با سایت اصلی ندارد.

انواع صفحه فرود

دو نوع صفحه فرود وجود دارد نوع Click Through و نوع Lead Generation

صفحات فرود از نوع Click Through

در بازاریابی آنلاین مبحثی به نام مسیر خرید و یا قیف خرید وجود دارد. صفحات فرود از نوع Click Through برای این ایجاد شده اند که مسیر خرید مشتری را هموار و میزان فروش سایت را افزایش دهند. در صفحات فرود Click Through مشتری ترغیب میشود که بر روی لینکی کلیک کند و به صفحه اصلی خرید منتقل شود.

صفحات Click Through معمولا دارای اطلاعات تکمیلی درباره کالا هستند. صفحات مشاهده جزئیات کلا از این دسته صفحات محسوب میشوند.

صفحات فرود Lead Generation

صفحات فرود Lead Generation برای گرداوری اطلاعات تماس مخاطب ایجاد میشوند و در کمپین های ایمیلی از این اطلاعات استفاده میشود.

غیر از کمپین های ایمیلی استفاده های دیگری نیز از صفحات فرود Lead Generation میشود که عبارتند از:

 • ارسال کتاب و یا مقاله
 • ثبت نام در کنفرانس
 • مشاوره برای خدمات حرفه ای
 • کوپن های تخفیف
 • ورود به مسابقه
 • آزمون های آنلاین
 • ارسال هدایای فیزیکی
 • ارسال پیام برای محصولات جدید

چگونه یک صفحات فرود سئو محور بسازیم

یک صفحه فرود سئو محور باید ویژگی های زیر را داشته باشد: عنوان های برجسته و جذاب، Call to action یا CTA های قدرتمند، فایل های چند رسانه ای که مخاطب را میخکوب کند. متون هدفمند و سودآورد.

یک محتوای قدرتمند به تنهایی نمی توانند میزان ارتباط سایت شما با مخاطب را بالاببرد. شما ممکن است ترافیک بالایی به صفحات خود ایجاد کنید. اما برای افزایش معاملات در سایت به کابرانی نیاز دارید که خریدار کالا و خدمات شما باشند.

اگر کاربران سایت روی لینک های شما کلیک نکنند و به صفحات فرود منتقل نشوند. ایجاد صفحات فرود قدرتمند هیچ کمکی به بهبود میزان فروش سایت شما نخواهند کرد.

یکی از روش های افزایش میزان ترافیک موثر برای سایت بدون ایجاد تبلیغات گوگلی و یا تبلیغ در شبکه های مجازی موتورهای جستجویی مانند گوگل است.

صفحات فرود سئو محور صفحاتی هستند که با هدف رتبه گرفتن در موتور های جستجو ایجاد میشوند. عناوین جذاب، وجود ستاره، عکس، ویدئو ، نقشه در نتایج جستجو برای جذاب کردن لینک ورود به صفحه فرود در موتورهای جستجو از مواردی است که به موفقیت و عدم موفقیت صفحات فرود سئو محور کمک می کند.

امروزه الگوریتم های گوگل بسیار هوشمند شده اند و به سایتهایی که مخاطب واقعی دارند رتبه بهتری میدهند. بنابراین ایجاد صفحاتی که مطالب جذاب دارند در ایجاد مخاطب واقعی موثر هستند. و بالا بودن میزان مخاطبان به افزایش رتبه صفحات سایت کمک می کنند.

 • انتخاب کلمات کلیدی

در آموزش های سئو سایت مقالات متعددی در باره نحوه انتخاب کلمات کلیدی قرار خواهیم داد در اینجا این نکته را یادآوری میشویم که کلمه کلیدی یک صفحه و عبارت اول عنوان اصلی صفحه که در تگ Title نوشته میشود در نمایش سایت ما در نتایج جستجو اهمیت دارد.

کلمات کلیدی خود را میتوانید با دیدن سایتهای رقیب انتخاب کنید. میتوان کلمات کلیدی را کپی کرد و یا از آنها ایده گرفت.

 • بکارگیری کلمات کلیدی در صفحات فرود

یکی از مهمترین اصول سئو که باید در صفحات فرود رعایت کنیم بکارگیری کلمات کلیدی دراین صفحات است. کلمات کلیدی برای کاربران و موتورهای جستجو از اهمیت برخوردارند.

 • حجم صفحات فرود

اصولا بهتر است صفحاتی که کمتر از 300 کلمه محتوا دارند را ایجاد نکنید. در چنین صفحاتی نسبت متن به کد بسیار کم است و این امر باعث میشود که گوگل و سایر موتورهای جستجو این صفحات را نادیده بگیرند. یا حتی ممکن است آنها را شامل جریمه پنالتی کنند.

 • بکلینک های امن ایجاد کنید

گوگل و سایر موتورهای جستجو به سایت هایی که توسط مخاطبان شان لینک میشوند اهمیت میدهند. برای اینکه این لینک ها از طرف گوگل اسپم و لینک خریداری شده در نظر گرفته نشوند. باید سایت مخاطبان واقعی بالا داشته باشد.

 • صفحات که در فصل های خاصی کار میکنند را ازیاد نبرید

اغلب فروشگاه ها صفحاتی برای فروش پاییزه و یا فروش جمعه سیاه Black Friday دارند به این صفحات هنگامی که به آن رخداد نزدیک میشوید لینک جدید ایجاد کنید.

مثلا هرسال صفحه فروش پاییزه خود را اواخر تابستان ویرایش و کمپین های تبلیغاتی برای آن ایجاد کنید.

 • سرعت بارگذاری صفحات خود را بالا ببرید

برنامه نویسان حرفه ای امروز کدهای جاوا را به انتهای صفحه و درست قبل ازتگ بسته  Body میبرند به این ترتیب ابتدا مطالب صفحه بارگذاری شده و در انتها  افکت به آن اعمال میشود. یک صفحه باید در کمتر از دو ثانیه بارگذاری شود. اگر صفحه سایت شما کند تر از این بار گذاری میشود با برنامه نویسی خود برای فشرده کردن کدهای برنامه نویسی و کم کردن حجم عکس ها جلسه بگذارید.

 • به کاربران امکان اشتراک گذاری مطالب را بدهید

دکمه + گوگل و یا Like فیسبوک را به صفحه خود اضافه کنید و امکان انتشار مقالات خود در شبکه های اجتماعی را به کاربران بدهید کاربران از انتشار مطالب جذاب در وب سایت خود لذت میبرند.

خدمات طراحی سایت و برنامه نویسی در کرج توسط شرکت کیان آرت جهت توسعه بازاریابی در شهر کرج با کمک بازاریاب های برجسته خود، صفحات فرود اختصاصی برای خرید محصولات را طراحی کرده است. ویژگی صفحات فرود طراحی شده توسط کیان آرت:

 • طراحی صفحه محصول با امکان خرید و امکان مشاهده جزئیات

صفحه محصولات باید بتواند هم مشتریانی را که تصمیم به خرید خود را قطعی کرده اند و هم مشتریانی را که نیاز به اطلاعات بیشتری برای خرید دارند را مجاب به خرید کند. بنابراین شرکت کیان آرت صفحه محصولات را با امکان مشاهده جزئیات محصول ایجاد کرده است. اما مشتری برای دیدن جزئیات باید روی دکمه مربوطه کلیک کند. به این ترتیب مشتریانی که از توضیحات اضافه خوششان نمی آید، این توضیحات را نخواهند دید.

 • طراحی سیستم CALL to Action

برای افزایش میزان فروش سایت ها در صفحات جزئیات محصول و در بنرهای تبلیغاتی عبارات و دکمه هایی برای ترغیب مشتری به خرید ایجاد شده است.

تخفیف های زمان دار و تخفیف به مشتریان خاص از جمله روش هایی است که سایت های مشتریان ما با آن میزان فروش خود را افزایش میدهند.

 • گرافیک متفاوت و تاثیر گذار

سفارشی کردن صفحه فرود ضمن رعایت اصول کلی طراحی در این صفحات ، ضمن افزایش میزان ماندگاری مشتریان، نرخ تبدیل مخاطب به خریدار را نیز افزایش میدهد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!