صفحات داینامیک

صفحات داینامیک

در این مقاله از سایت کیان ارت به طراحی صفحات داینامیک می پردازیم  و معایب و مضایای آن را بررسی می کنیم. در مقالات قبلی سایت کیان آرت درباره طراحی صفحات وب و اهمیت آن بطور مفصل سخن گفتیم اما برای ورود به جزئیات برای طراحی سایت بهتر در ادامه با شما هستیم.

یک صفحه داینامیک در یک سایت، صفحه ای است که برای هر بار بازدید، می تواند اطلاعات تازه و متفاوتی (هم محتوا و هم قالب) را ارائه دهد. از آنجاییکه محتوا و قالب صفحات با زمان تغییر می کنند (بعنوان مثال، محتوای خبری را در نظر بگیرید)، در نتیجه چنین صفحاتی، بصورت استاتیک نمی باشند و کاربران (به همراه پروفایل کاربریشان)، تعاملات کاربری، موضوعات یا ترکیبی از اینها.

مشخصه های مربوط به صفحات داینامیک

 

در مقابل مفهوم داینامیک استاتیک وجود دارد که صفحات استاتیک، بدین صورت عمل می کنند که همیشه محتویات یکسان و ثابتی را در زمانهای مختلف، به کاربران نشان می دهند. ولی یک صفحه می تواند بصورت زنده تر و یا پویا تری محتویات خود را به کاربران خود نشان دهد. محتویات که شامل متن، عکس، فورم و موارد دیگر روی صفحات سایت می باشند، می توانند بسته به پاسخ های کاربران و تحت شرایط مختلف تغییر کنند. در سایت های داینامیک، محتویات صفحات و قالب آنها، بطور جداگانه ای ساخته می شوند.

محتویات، از دیتابیسی خوانده می شود و در صورت نیاز یا درخواست، درون صفحه قرار داده می شود. اینکار، سبب سرعت بخشیدن به لود صفحات می شود و همچنین سبب می شود تا هر کسی بدون کمترین دانشی در زمینه طراحی سایت، و تنها با مجوز دسترسی به مدیریت سایت، بتواند صفحات را ایجاد، حذف یا بروز رسانی نماید. این روش، ایده آل ترین روش برای آنهایی است که می خواهند بطور مرتب سایت هایشان را که حاوی متن و عکس می باشد، بروز رسانی نمایند. مثالی از این دست، سایت های فروشگاهی است. دینامیک بودن صفحات در این نوع سایت ها به جذب کاربر بسیار کمک می کند و به کسب و کار انلاین شما رونق می بخشد.

معایب ساخت صفحات داینامیک

موتورهای جستجوگر، با تولید اینکسهایی از صفحاتی که در اینترنت وجود دارند، کار می کنند و در آغاز کار، آنها تنها با صفحات استاتیک سر و کار داشتند. با ظهور صفحات داینامیک، که غالبا با استفاده از دیتابیس های محرمانه ای تولید می شوند، محتویات، برای آنها مخفی می باشد. تا زمانیکه محتویات داینامیک، به طریقی، کپی نشوند (بعنوان مثال، با یکسری از صفحات استاتیک روی همان سایت)، موتورهای جستجوگر، ممکن است اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند را نیابند.

خیلی غیر منطقی است که توقع داشت تا موتورهای جستجوگر قادر باشند از ساختارهای پیچیده دیتابیس سایت ها سر در آورند و در برخی از اوقات، حتی به دلیل امنیت سایت، دسترسی ها حتی سخت تر خواهد شد.

شرکت کیان تجارت فاوا با سالها سابقه درخشان در زمینه طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن با همکاری گروهی بزرگ متشکل از تعداد زیادی متخصصین مجرب و حرفه ای آماده پذیرش سفارش شما متقاضیان محترم در این زمینه است برای ثبت سفارش خود به سایت کیان ارت مراجعه کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!