seo-off-page

همانطور که در مطالب پیشین اشاره کردیم بسته به اینکه فعالیت های سئو در داخل سایت صورت میگیرد یا خارج از آن، سئو به دو دسته سئو on page  (سئو داخلی) و سئو off page (سئو خارجی) تقسیم میشود.

ما در کیان آرت میخواهیم تا در ادامه این مطلب معنای دقیق تر سئو off page؛ و تجربه های به دست آمده خودمان در زمینه راهکارهای اصولی و استاندارد آن را به شما یاد بدهیم. پس با ما همراه باشید.

سئو Off Page  چیست؟

روش های زیادی برای سئو کردن وب سایت وجود دارد؛ که یکی از آنها سئو off page  است. اگر بخواهیم خیلی ساده سئو off page  که به آن سئو خارج سایت هم میگویند را تعریف کنیم این چنین میگوییم؛ مجموع راهکارها و اقداماتی که خارج سایت صورت میگیرد؛ تا سایت برای موتورهای جستجو بهینه شود.

برای یادگیری با راهکارهای اعجاز انگیز و اصولی سئو off page با ما همچنان همراه باشید.

راهکارهای سئو Off Page چه هستند؟ 

لینک سازی خارجی

زمانی که شما از یک سایت دیگر به سایت خودتان لینک میدهید، بک لینک اتفاق می افتد. بک لینک ها برای تاثیر گذاری مثبت و بهینه کردن سایت باید شرایط ویژه ای داشته باشند.

اول اینکه موضوع سایتی که به شما لینک میدهد باید مرتبط با موضوع سایت شما باشد. و دوم اینکه هر چقدر ارزش سایت لینک دهنده به شما بیشتر باشد آن بک لینک ارزشمند تر است. چراکه نشان میدهد که سایتی با اعتبار بالا در نظر گوگل، به شما اعتماد کرده است.

در حقیقت بک لینک به عنوان یکی از راهکارهای حساس سئو off page  مانند شمشیر دو لبه عمل میکند. به این خاطر که همانقدر که اجرای صحیح آن برای سئو سایت ارزشمند و گران بها است، اجرای غلط آن میتواند خسارت و پنالتی برای سایت شما به همراه داشته باشد.

در زیر به معرفی رایج ترین و بهترین روش های بک لینک سازی میپردازیم:

1/ وبلاگ 

یکی از بهترین روش های ساخت بک لینک یا همان لینک سازی خارجی ایجاد وبلاگی با محتوای شبیه به وب سایت خودتان است.

شما در این وبلاگ میتوانید با قراردادن مقاله ها و مطالب آموزشی ارزشمند برای کاربران به جذب مخاطب بپردازید. در مرحله بعد با دادن لینک هایی در آن مقاله ها به داخل سایت تان لینک سازی خارجی را انجام دهید.

در حقیقت ایجاد و فعالیت وبلاگ یکی از روش های بدون هزینه اما بسیار موثر در سئو off page  است.

2/ رپورتاژ آگهی   

رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری، به گزارشی که از شما در سایت های خبری منتشر میشود، اشاره دارد. این سایت های خبری به طور معمول سایت هایی معتبر و پربازدید هستند.

شما با انتشار گزارشی از نحوه عملکرد و فعالیت کسب و کارتان در سایت های خبری مانند ایسنا، شروع به دادن لینک هایی به صفحات مختلف وب سایتتان میکنید. این عمل با افزایش بازدید، و در نتیجه افزایش ترافیک سایت و معرفی برند و کسب و کار شما به خوانندگان همراه است.

رپورتاژ آگهی یکی از روش های مهم و حساس لینک سازی در سئو off page است. این راهکار به لحاظ اقتصادی در مقایسه با تبلیغات های دیگر، بسیار مقرون به صرفه اما نتیجه بخش است.

3/ فعالیت در فروم ها مرتبط با کسب و کارتان    

فروم ها، انجمن هایی هستند که در حوزه های مختلف شغلی تشکیل میشوند. شما میتوانید انجمن های مرتبط با کسب و کارتان را پیدا کنید. در آنجا با پاسخ دادن به سوالات کاربران، و لینک دادن مناسب به وب سایت خودتان، نرخ بازدید سایت را بالا ببرید.

ضمن اینکه پاسخ دهی به سوالات کاربران و حل کردن مشکلات آنها منجر به رسیدن مخاطب وفادار برای شما میشود؛ تاثیر این روش در سئو off page غیر قابل چشم پوشی است.

4/ سوشال مارکتینگ

امروزه افراد ساعت های زیادی را در طول روز مشغول چرخیدن در اینترنت با وسایل شخصی همراه مانند موبایل و تبلت هستند. از این رو شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر، لینکدین و … در دسته پلتفرم های محبوب و پر بازدید قرار میگیرند.

شما میتوانید متناسب با مخاطب هدفتان، در هریک از شبکه های اجتماعی اکانت ایجاد کنید؛ و شروع به انتشار پست و محتوای جذاب بکنید. همچنین در مراحل بعدی با برگزاری مسابقه، تخفیف، جشنواره های خرید و قرعه کشی مخاطب را به سمت سایت خودتان بکشانید.

به این ترتیب ضمن برندسازی، و افزایش ترافیک سایت، در انجام راهکاری برای سئو خارجی و بهبود رتبه سایت قدم برداشته اید.

5/ ویدیو مارکتینگ

ساخت ویدیو برای مخاطب چه با هدف معرفی محصول و چه با هدف آموزش یکی از بهترین راهکارهای سئو off page  است.

انتشار ویدیوها در فضاهای اشتراکی مانند آپارات، یوتیوب، نماشا، تماشا، vimeo، و … باعث جلب اعتماد و آشنایی بیشتر کاربران با شما میشوند.

فراموش نکنید که در ابتدا یا در طول ویدیو آدرس سایت را معرفی کنید. همچنین مخاطب را برای ورود به آن برای کسب اطلاعات بیشتر ترغیب کنید.

تاثیر سئو off page  بیشتر است یا سئو on page؟

در پاسخ به این سوال که سئو خارجی تاثیر بیشتر بر سئوی سایت دارد یا سئو داخلی؟

باید بگوییم که آنها مانند عملکرد دست ها و پاها در بدن عمل میکنند. وجود هردوی آنها برای بدن ضروری است و نبودن هر یک از آنها بدن را با مشکلاتی مواجه میکند.

برای پیشبرد سئو off page، و سئو on page میتوانید از افراد با تجربه در این زمینه بهره ببرید. افتخاری است برای ما در کیان آرت که بتوانیم همیشه همراه و یاور شما در این مسیر باشیم.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!