BLACK-HAT-SEO

سئو بر مبنای اینکه در اجرای آن از روش های اصولی استفاده میشود یا غیراصولی به سه دسته سئو کلاه سفید، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه طبقه بندی میشود.

در این مقاله میخواهیم از سئو کلاه سیاه که به آن Black hat seo  هم میگویند، و 5 نمونه از بدترین ترفندهایی که موجب نابودی سایت شما میشوند را معرفی کنیم.

سئو کلاه سیاه(Black Hat Seo) چیست؟

متاسفانه برخی از به اصطلاح سئو کاران برای رسیدن سریع تر به رتبه بهتر از مجموعه روش هایی استفاده میکنند که برخلاف ضوابط و قوانین گوگل است. به این مجموعه از روش ها سئو کلاه سیاه میگوییم.

در حقیقت، سئو کلاه سیاه با گول زدن و فریب دادن موتورهای جستجو همراه است. اما اتفاق ناخوشایند این است که گوگل دیر یا زود متوجه این حقه ها میشود؛ و سایت را جریمه میکند.

به عبارت دیگر سئو کلاه سیاه مجموعه ای از استراتژی هایی است که با قوانین و ضوابط گوگل هم خوانی ندارد. این روش ها نقطه مقابل استاندارهای گوگل هستند. و استفاده از آنها نه تنها باعث رسیدن به جایگاه بهتر نمیشود، بلکه باعث نابودی سایت هم میشود.

در حقیقت، هر کدام از راهکارهای سئو کلاه سفید، که در استفاده از آنها افراط کنیم و به صورت غیر طبیعی رفتار کنیم میتواند تبدیل به راهکار سئو کلاه سیاه شود.

5 نمونه از بدترین راهکارهای سئو کلاه سیاه

ممکن است این سوال برایتان پیش آید که حالا که سئو کلاه سیاه در این حد برای سایت مضر و مخرب است، چرا باید آنها را بدانیم؟

ما در پاسخ این سوال به شما میگوییم که کسب آگاهی و دانش در این زمینه باعث میشود که شما در استفاده از این روش های اشتباه دقت کنید. چون همانطور که در بالاتر گفتیم راهکارهای سئو کلاه سیاه همان راهکارهای سئو کلاه سفید، به صورت افراطی هستند. پس آگاهی داشتن از آنها موجب میشود تا بتوانید در حد امکان مرز این دو نوع سئو را از یکدیگر لحاظ کنید.

1/ زیاده روی در استفاده از کلمات کلیدی  

استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی در یک متن یکی از خطرناک ترین روش های سئو کلاه سیاه است. همانطور که از نظر همه ما گل طبیعی زیباتر از گل مصنوعی است. استفاده از کلمات کلیدی هم در حد نرمال و طبیعی خوب است.

ما به طور ناخودآگاه این موضوع را در گفتار و مکالمه های روزانه هم رعایت میکنیم. به این صورت که سعی میکنیم از تکرار کردن بیش از اندازه یک کلمه در جملاتمان خودداری کنیم.

بمباران کلمات کلیدی بسیار خطرناک است؛ و این موضوع برای گوگل اهمیت ویژه ای دارد.

2/ تبادل لینک  

تبادل لینک به این صورت است که دو دارنده سایت تصمیم میگیرند تا لینک هایی از یکدیگر در سایتشان قرار بدهند. این روش تا اینجا مشکلی ندارد و بسیار هم خوب است. اما مشکل از جایی شروع میشود که این لینک ها برای کاربر مفید نیستند.

تبادل لینک در صورتی که دو سایت به لحاظ محتوایی با هم مرتبط نباشند، یکی از بدترین راهکارهای سئو کلاه سیاه شناخته میشود. به طور مثال کاربری که در وب سایتی با موضوع مسائل پزشکی در حال چرخش است، لینکی از یک سایت با موضوع ساخت و طراحی آسانسور به کار او نمی آید. در نتیجه کاربر به محض ورود به سایت لینک داده شده، سایت را ترک میکند. 

خطر این جریان در این است که با ترک سریع کاربر از سایت، نرخ پرش سایت بالا میرود. گوگل در چنین شرایطی اعلام کرده است که هر دو سایت (دهنده لینک و گیرنده لینک) را جریمه میکند.

3/ کلیک تقلبی  

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که به دنبال موضوعی مانند کرونا در گوگل هستید. پس از جستجو، روی لینکی که با توجه به محتوای دیسکریپشن و عنوان برایتان مفید تر به نظر میرسد کلیک میکنید. اما وقتی وارد سایت میشوید، مطلبی در رابطه با موضوع کرونا وجود ندارد. پس سایت را به سرعت ترک میکنید. به این روش کلیک تقلبی میگویند.

کلیک تقلبی یکی از راهکارهای پر استفاده سئو کلاه سیاه است. متاسفانه این روش هم با افزایش نرخ پرش وب سایت همراه است.

4/ پنهان کردن کلمات کلیدی و لینک ها  

برخی از وب سایت ها چون نمیخواهد در ظاهر متن بیش از حد نرمال از کلمه کلیدی استفاده کنند. یا زمانی که میبیند با استفاده از کلمات کلیدی در متن نمیتوانند محتوای با کیفیت تولید کنند؛ شروع میکنند به پنهان کردن کلمات کلیدی.

برخی دیگر از وب سایت ها به جز کلمات کلیدی از لینک های غیر مرتبط پنهان شده هم استفاده میکنند. آنها در این روش رنگ لینک ها و کلمات کلیدی را برای دیده نشدن سفید میکنند. به این صورت است که شما کلمه ای که سرچ میکنید با متنی که در نتایج آمده و متنی که میخوانید مرتبط نیستند.

پنهان کردن لینک ها و کلمات کلیدی یکی از روش های سئو کلاه سیاه است. این روش ممکن است در ابتدا اثر بخش باشد. اما موتورهای جستجو دیر یا زود این سایت ها را گیر می اندازند.

5/ خریدن بک لینک  

یکی از روش های رایج سئو کلاه سیاه خریدن بک لینک است. گوگل به روشنی در الگوریتم خود اعلام کرده است که خرید هر گونه بک لینک که با هدف افزایش رتبه سایت صورت بگیرد غیر مجاز و ممنوع است.

این روش یک روش کاملا غیر طبیعی در لینک دادن است. خریدن بک لینک با جریمه گوگل برای هر دو سایت مهمان و میزبان لینک همراه است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!