GRAY HAT SEO

یکی از روش های سئو که در بین سئوکاران حرفه ای تر محبوب و پرکاربرد است، سئو کلاه خاکستری است.

پیش تر گفتیم که اگر بخواهید سایت شما در بین رقبا و در چشم کاربران، به هنگام سرچ در موتورهای جستجو در رتبه های اولیه دیده شود باید از دانش سئو کمک بگیرید. سئو یکی از روش های پرطرفدار این روزها برای دیده شدن وب سایت در بین کاربران است. اگر هنوز در رابطه با سئو ابهاماتی دارید، پیشنهاد میکنیم که بر روی کلمه آبی رنگ در همین پاراگراف کلیک کنید.

در این مقاله از کیان آرت میخواهیم به شما بگوییم که سئو کلاه خاکستری چیست؛ و چه راهکارهایی دارد. پس حتما تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

همانطور که قبلا گفتیم سئو کلاه سفید مجموعه روش هایی است که کاملا مطابق با قوانین گوگل است. و سئو کلاه سیاه مجموعه روش هایی است که قوانین گوگل را نقض میکند. سئو کلاه خاکستری هم همانطور که از نام آن پیداست، ترکیبی از این دو استراتژی است. اما به چه صورتی؟

در حقیقت، سئو کلاه خاکستری مجموعه روش هایی است که قوانین گوگل را نقض میکند. اما سئوکار حرفه ای آن را به گونه ای اجرا میکند که با افزایش رتبه سایت همراه میشود. به عبارت ساده تر این روش نوعی هنر دور زدن گوگل است.

اگر در ابتدای راه هستید، توصیه ما به شما این است که از اجرای این روش پر از ریسک خودداری کنید. چراکه کوچکترین لغزشی در اجرای استراتژی ها موجب جریمه گوگل و آسیب سایت شما میشود. این دسته از سئو چون به تجربه و دانش زیادی نیاز دارد، فقط توسط سئوکاران حرفه ای قابل اعمال است.

4 نمونه از بهترین راهکارهای سئو کلاه خاکستری 

سئو کلاه خاکستری با روش های زیادی قابل اجراست؛ که ما در این مقاله به 4 نمونه از پرکاربردترین و مهم ترین آنها اشاره میکنیم.

قبل از اینکه به ترفندهای سئو کلاه خاکستری بپردازیم، باز هم تاکید میکنیم که این روش مانند یک شمشیر دو لبه است که ضمن مفید بودن برای سایت، میتواند مضر هم باشد.

ضمن اینکه راهکارهایی که در حال حاضر به عنوان سئو کلاه خاکستری انجام میشوند، ممکن است در آینده نه چندان دور توسط گوگل به طور کامل نقض شوند.

1/ خرید دامنه های منقضی شده و معتبر

گاهی پیش می آید که برخی از سایت ها دامنه خود را تمدید نمیکنند؛ و آن را رها میکنند. در این روش از سئو کلاه خاکستری شما میتوانید اینگونه دامنه ها را شناسایی و خرید کنید. سپس با راه اندازی مجدد آن سایت ها و بارگذاری مقاله های جدید در آن، بر روی کلمه های کلیدی به وب سایت خودتان لینک بدهید.

اما در این روش از سئو کلاه خاکستری توجه به چند نکته بسیار حائز اهمیت است:

  • دامنه ای که خرید میکنید از ارزش بالایی برخوردار باشد( دومین اتوریتی)، و قبلا توسط گوگل جریمه نشده باشد.
  • موضوع وب سایت انتخابی با موضوع سایت و کسب و کار شما همخوانی داشته باشد.
  • دامنه ای را بخرید که عمر بالایی داشته است (4 سال به بال)

در واقع شما به این ترتیب لینک سازی خارجی را که در سئوی سایت، بسیار ارزشمند است را اجرا کرده اید.

2/ طراحی مجدد وب سایت و آپدیت کردن محتوا 

به روز رسانی کدها و آپ دیت کردن محتواها یکی از روش های دیگر سئو کلاه خاکستری است. چرا که گوگل به سایت هایی که خود را مدام به روز میکنند به چشم سایتی معتبر نگاه میکند.

حالا این به روز کردن میتواند شامل طراحی مجدد سایت باشد، که با تغییر چند کد همراه است. یا اضافه کردن کلمات(در حد 300 کلمه) و تصاویر به محتواهای متنی گذشته.

در این روش باید دقت شود که هر کدام از قدم های بالا فقط باید با کاربر پسندتر شدن سایت همراه باشد.

3/ کامنت گذاشتن در وب سایت های دیگر 

از نظر گوگل، سایتی که با تعامل مخاطبین همراه باشد، سایت معتبری است. این تعامل میتواند مثبت و منفی باشد. پس شما در این روش از سئو کلاه خاکستری میتوانید از دوستان و آشنایان خود بخواهید که در زیر پست های سایت دیگر کامنت بگذارند. و در مرحله بعد در آن کامنت ها به شما لینک بدهند.

خطر این روش که به آن کامنت مارکتینگ هم میگویند اینجاست که در صورت زیاده روی ممکن است صاحبان سایت کامنت ها را اسپم اعلام کنند.

4/ ساخت اکانت های جعلی به منظور سوشال مارکتینگ 

یکی از موضوعاتی که برای گوگل بسیار مهم است لینک هایی است که از شبکه های اجتماعی به وب سایت شما داده میشود. چراکه از نظر گوگل پستی از یک وب سایت که توسط کاربران در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشود مخاطب پسند است.

در این روش سئو کلاه خاکستری بسیاری از سئو کاران حرفه ای شروع به ساخت اکانت های جعلی در سوشال میکنند. منظور از سوشال پلتفرم های اینستاگرام، توییتر، فیس بوک، لینکدین و … است. در واقع آنها از طریق همین اکانت های جعلی به وب سایت خودشان لینک میدهند.

دقت کنید که بسیار مهم است که این اکانت ها رفتاری طبیعی داشته باشند.

همچنین حتما در بعضی از استوری های اینفلوئنسرها با جمله “بکشید بالا “مواجه شده اید. در حقیقت راه حل بعدی برای اجرای این روش، درخواست از اینفلوئنسرها برای به اشتراک گذاشتن پست های سایت شماست.

از طرف دیگر کمک گرفتن از دوستان و آشنایان برای به اشتراک گذاشتن پست های شما در شبکه های اجتماعی میتواند راه اثربخش سوم باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!