طراحی سایت با زبان برنامه نویسی گو GO

زبان برنامه نویسی گو GO

زبان برنامه نویسی گو GO طراحی شده است تا بتواند تمام قابلیت های گوگل را در اختیار برنامه نویس قرار دهد. با این زبان برنامه نویسی میتوان وب اپلیکیشن هایی طراحی کرد که قابل رشد و توسعه داشته باشند.

زبان برنامه نویسی گو GO در سال 2009 بصورت منبع باز Open source عرضه شد. و در سال 2012 نسخه شماره 1 آن به بازار عرضه شد. ( نسخه های پیش از نسخه 1 معمولاً جزء آلفا تست میباشند.

البته در برخی پروژه ها بتا تست کلاً تعریف نشده و بعد از آلفا تست نرم افزار عرضه شده و ایرادات آن در نسخه های بعدی برطرف میشود.)زبان برنامه نویسی GO زبانی قدرتمند و قابل توسعه است که میتوان با آن به برنامه نویسی وب و Api ها و میکرو سرویس های تحت وب پرداخت.

زبان برنامه نویسی گو GO و قابلیت های خارق العاده آن

تمام تکنولوژی های استفاده شده در گو GO بر اساس واکنش سریع به کاربر میباشند و این قابلیت گو GO را به زبانی برای طراحی انواع فروشگاه های آنلاین، انواع نرم افزار های آنلاین چت، طراحی بازی های آنلاین و … تبدیل کرده است.

طراحی میکرو سرویس ها

در ساختار های سرویس گرا، هر سرویس مانند یک نرم افزار کوچک عمل میکند و اینکار باعث میشود که کار توسعه نرم افزار اصلی بسیار ساده تر شود. زبان برنامه نویسی GO قابلیت های منحصر به فردی برای ایجاد میکرو سرویس ها دارد.

برنامه نویسی با گو GO را از کجا شروع کنید

برای نصب گو GO میتوانید از پکیج گیت GIT استفاده کنید. اگر گیت GIT بر روی سیستم شما نصب است کافیست که دستور زیر را برای نصب گو GO در Bash وارد کنید.

go get golang.org/x/tour

بیاد داشته باشید که گو نیز مانند بسیاری از زبان های برنامه نویسی تحت وب پروژه محور است (مثل لاراول و آنگولار) این بدان معنا است که دستور بالا را باید در مسیر پوشه ای اجرا کنید که قصد نصب گو بر روی آن را دارید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!