ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست

ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست

فراموش کردن رمز وردپرس يکي از مشکلات رايج در بين طراحان سايت مبتدي سايت وردپرسي در بستر لوکالهاست است.در اين مقاله سايت کيان آرت به ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست مي پردازيم.

دو روش برای تغییر رمز عبور وردپرس و ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست وجود دارد که به کمک هر کدام از آن‌ها می‌توانید به نتیجه مطلوب برسید. فقط نیازمند کمی دقت و تمرکز دارید. جالب است بدانید هر دو روش بر روی هاست و لوکال هاست یکسان و قابل اجراست. فقط اگر اطلاعات دقیقی از نصب وردپرس روی هاست و نصب وردپرس روی لوکال هاست ندارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در این زمینه متمرکز شده و دایره اطلاعات خود را قوی سازید. حال که این دو مورد برای شما نهادینه شده و کامل آن را بلد شدید می‌توانید به سراغ روش‌های تغییر رمز عبور وردپرس بروید.

روش اول: تغییر رمز عبور وردپرس از طریق ایمیل

این روش فوق العاده آسان و مشخص است. همیشه وقتی در سایتی رمز عبور خود را فراموش می‌کنیم اولین کاری که می‌کنیم آن را از طریق ایمیل خود بازیابی می‌کنیم. برای تنظیم مجدد رمز عبور وردپرس نیز به سادگی می‌توانید به صفحه ورود رفته و روی لینک “رمزتان را گم کرده اید؟ ” کلیک کنید. فرقی هم ندارد روی لوکال هاست باشید یا هاست واقعی!

با کلیک بر روی آن به صفحه بازنشانی گذرواژه هدایت می‌شوید که در آنجا می‌توانید نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست یا هاست وارد کنید. پس از آن WordPress یک لینک بازنشانی رمز عبور را به آدرس ایمیل مرتبط با آن حساب کاربری ارسال می‌کند. این آدرس ایمیل را شمادر هنگام ثبت‌نام در وردپرس وارد کردید. پس در همان به دنبال لینک ساخت رمز تازه باشید.

با این حال، ممکن است کاربران به آدرس ایمیل دسترسی نداشته، یا سایت WordPress آن‌ها نمی‌تواند ایمیلی ارسال کند یا نمی‌توانند رمز عبور خود را بازنشانی کنند. این مشکل بیشتر در حالتی رخ می‌دهد که وبسایتتان را روی لوکال هاست نصب کرده باشید. جای نگرانی نیست! در چنین شرایطی، باید رمز عبور وردپرس خود را مستقیما در پایگاه داده بازنشانی کنید اما چگونه؟ ساده‌ترین راه برای انجام این کار کمک گرفتن از phpMyAdmin است. (یعنی روش دوم)

روش دوم : تغییر رمز عبور وردپرس از طریق phpMyAdmin

ابتدا باید به داشبورد مدیریتی هاست یا لوکال هاست خود بروید. سپس، باید به بخش phpMyAdmin رفته و پایگاه داده مورد نظر خود را انتخاب کنید

پس از کلیک بر روی پایگاه داده مورد نظر، لیستی از جداول موجود در پایگاه داده وردپرس را مشاهده خواهید کردحالا شما باید جدول WP_users مربوط به اطلاعات کاربری را در این لیست جستجو کنید. سپس روی پیوند «Browse» کنار آن کلیک کنید.

پس ازکلیک برروی دکمه Browse به صفحه اطلاعات کاربری هدایت خواهید شد و ردیف‌های جدول وردپرس خود را مشاهده خواهید کردروی دکمه Edit (ویرایش) کلیک کنید تا عملیات تغییر رمز عبور وردپرس و ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست را انجام دهید.

اکنون  PhpMyAdmin  فرم شما را با تمام فیلدهای اطلاعات کاربری نشان می‌دهد.
حال باید مقدار فیلد user_pass را حذف کنید و آن را با گذرواژه جدید خود جایگزین کنیددر زیر ستون function ،عبارت MD5 را از منوی کشویی انتخاب کرده تا بتوانید کاراکترهای مورد نظر را وارد کرده و در پایان  روی دکمه go در پایین سمت راست کادر کلیک کنید.

رمز عبور شما با استفاده از روش MD5 رمزگذاری می‌شود و پس از آن در پایگاه داده ذخیره می‌شود. کار تمام است!

یافتن phpmyadmin در لوکال هاست

اگر از لوکال هاست استفاده می‌کنید برای یافتن phpmyadmin لطفا آدرس http://localhost را در نوار آدرس وارد کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه phpmyadmin در بخش فهرست‌ها مشخص است

پس از ورود به phpmyadmin می‌توانید پایگاه داده مورد نظر را یافته و تغییرات را همانند دستورات بالا اعمال کنید.
تبریکشما با موفقیت با استفاده از phpMyAdmin بازگردانی رمز عبور در وردپرس خود را انجام دادید. اکنون می‌توانید با رمز جدید لاگین شوید.

نتیجه‌گیری نهایی

همه ما زمان‌هایی با مشکل ورود به وبسایت مواجه می‌شویم. این موضوع بیشتر به زمانی برمی‌گردد که رمز عبور سختی را انتخاب کرده و یادمان می‌رود آن را جایی ذخیره کنیم. حال ما می‌مانیم و یک سایتی که نمی‌توان به آن وارد شد. چاره کار چیست؟ در وردپرس چاره اینجاست که با کمک ایمیل یا با رفتن به phpmyadmin آن را بازیابی کرده و مشکل را برطرف کنیم. کار فوق‌العاده ساده‌ایست فقط کمی دقت و حوصله می‌طلبد.
با دو موردی که امروز به شما یاد دادیم چقدر موفق بودید؟ آیا روش دیگری را برای ریست رمز عبور وردپرس می‌شناسید؟ نظر خود را با ما درمیان بگذارید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!