رایج‌ ترین خطاهای وردپرس

رایج‌ ترین خطاهای وردپرس

در اين مقاله باهم به بررسي  رایج‌ترین خطاهای وردپرس مي پردازيم. وردپرس یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا در جهان است که کاربران بسیار زیادی را با خود همراه نموده است. این سیستم، همانند دیگر سیستم‌های طراحی سایت بعد از مدتی استفاده کردن از آن، ممکن است با خطاها و ارورهایی روبرو شود که اصلا جای نگرانی ندارد و می‌توان تمامی آنها را به راحتی رفع کرد. در این مقاله قصد داریم رایج‌ترین خطاها را به شما معرفی کنیم و راه حل‌هایی برای رفع خطاهای وردپرس به شما معرفی کنیم.

خطای Internal Server error

یکی از رایج‌ ترین خطاهای وردپرس که ممکن است با آن مواجه شوید خطای Internal Server یا همان ارور 500 می‌باشد. این خطا زمانی رخ می‌دهد که سرور شما با مشکلی روبرو شود و سرور قادر به تشخیص محل وقوع این خطا نیست. از آنجایی که این خطا مشخص نمی‌کند که در چه مواردی باید به دنبال خطا بگردید، باید خودتان مشکل را پیدا کنید.

خطای Syntax Error

این ارور معمولا به دليل وجود نقص در کد‌ها اتفاق می‌افتد. مثلا شما در هنگام دست بردن در کد‌ها ممکن است گذاشتن یک کاما در انتهای کد را فراموش کرده باشد و یا یک براکت اضافی قرار داده باشید؛ این دست موارد باعث ایجاد آسیب در اسکریپت‌ها شده و این ارور را برای شما ظاهر می‌کند.

خطای برقرار نشدن اتصال پایگاه داده

این خطا زمانی به وجو می‌آید که اتصال بین سایت و پایگاه داده دچار مشکل شده باشد. اگر اطلاعات دیتابیس را بدرستی وارد نکرده باشید و یا در سررور دیتابیش مشکلی به وجود آید با این خطا روبرو می‌شوید و جزو خطاهایی است که می‌توان براحتی آن را رفع کرد.

خطای صفحه سفید مرگ

این خطا معمولا رایج‌ ترین خطاهای وردپرس است که بدون هیچ نوشته‌ای ظاهر می‌شود و کاربران را دچار رعب و وحشت می‌کند. خطای صفحه سفید مرگ معمولا به دلیل پر شدن حافظه محدود PHP اتفاق می‌افتد. اگر این خطا را دریافت کردید با عجله تصمیم نگیرید و این خطا را همانند دیگر خطاهای رایج وردپرس به آرامش حل کنید.

خطای 404

خطای 404 یکی از رایج‌ ترین خطاهای وردپرس می‌باشد که در طولانی مدت ممکن است در سایت شما ظاهر شود و به دلیل آسیب دیدن لینک‌ها در هنگام انتقال سایت از یک سرور به سرور دیگر به وجود می‌آید.

خطای نمایش سایدبار پایین محتوا

این خطا زمانی رخ می‌دهد که کدهای Css و Html در قالب وردپرسی شما دچار اشکال می‌شود و معمولا یک عنصری که div انتهایی آن بسته نشده در صفحه موجود است. حتی در بعضی مواقع مشاهده شده است که کاربر افزونه‌ای نصب کرده که باعث بهم ریختی درکدها شده است.

خطای رایج ویرایشگر متن

این مشکل زمانی که پیوندهای جاوا اسکریپت این بخش از کار می‌افتد اتفاق می‌افتد و باعث پنهان شدن دکمه‌های ویرایشگر می‌شود. اگر با این خطا روبرو شدید و دکمه‌های ویرایشگر پنهان شدند باید بررسی کنید که شاید افزونه‌ای نصب کردید که با افزونه TinyMCE تداخل پیدا کرده است.

خطای رایج Memory Exhausted در وردپرس و افزایش حافظه php

این خطا یکی از خطاهای رایج وردپرس می‌باشد که در سایت‌هایی که هاست ضعیفی دارند اتفاق می‌افتد. زمانی که یک اسکریپت مربوط به وردپرس و یا یک افزونه بیش از محدودیت قرار داده شده از حافظه استفاده می‌کنند، این خطا در سایت نمایان می‌شود.

خطای عدم ورود به پیشخوان وردپرس

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هرچقدر برای ورود به پیشخوان تلاش می‌کنید بی فایده است و فقط صفحه رفرش می‌شود. این مشکل زمانی پیش می‌آید که URL سایت شما و فیلدهای شما مقدار اشتباهی در تنظیمات جداول داشته باشند و یا تنظیمات پیوند یکتا و یا ریدایرکت‌ها در فایل .htaccess ضعیف باشند.

شرکت کيان تجارت فاوا با سالها سابقه در زمينه طراحي سايت در کرج و همچنين طراحي اپليکيشن موبايل آماده پذيرش سفارشات شما متقاضيان گرامي است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!