حذف پیغام های تبلیغاتی

حذف پیغام های تبلیغاتی

در این مقاله به حذف پیغام های تبلیغاتی بسیاری از کاربران سایتها از باز شدن تبلیغات غیر اخلاقی  و یا تبلیغات فروش محصولات بطور ناخواسته شاکی هستند و در صدد از بین بردن آن ها هستند مدتی است که در هنگام مرور سایت های مختلف و همچنین سایت های مشتریان با مشکلاتی مانند باز شدن ناگهانی پیغام های غیر اخلاقی یا تبلیغات فروش محصولات چینی روبرو هستیم. مشکل، باز شدن ناخواسته تبلیغات مزاحم Ads DNSUnlocker یا پیغام های غیر اخلاقی adultubeus.info است. بسیاری از افراد بعد از تلاش های مختلف و استفاده از آنتی ویروس باز هم نتوانسته اند مشکل را حل کنند.

بر اساس بسیاری از راه حل ها، ابتدا Chrome Extension ها یا برنامه های نصب شده روی کامپیوتر بررسی شد. بعد از آن با بررسی بیشتر، متوجه افزوده شدن کدهای مخرب در محتویات سایت بارگذاری شده در هر صفحه شدیم. یکی از رایج ترین اسکریپت های سمت سرور که در بیشتر سایت ها اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد اسکریپت Google Analytics است که حمله کننده از طریق افزودن خطوطی به اسکریپت آن توانسته بود اسکریپت خود را اجرا کرده و بر روی خروجی نهایی (صفحه های باز شده) تاثیر بگذارد و هر کاری از باز کردن Popup تا افزودن iframe های تبلیغاتی در صفحه را انجام دهد. این حمله مرد میانی مشابه روشی است که برای فیلتر صفحات در چین استفاده می شود.

به تازگی آژانس های تبلیغاتی آنلاین مانند سرویس عدد روش های پیشرفته تری را برای نمایش تبلیغات درپیش گرفتند اگر در انتهای پست های سایتی مانند یک پزشک دقت کرده باشید عناوینی از پست ها را با تصاویر جذاب خواهید دید که ربط چندانی به پست مربوطه ندارد و با کلیک کردن روی هر کدام به فروشگاه هایی مانند دیجی کالا،بامیلو و…. منتقل خواهید شد.در این لیست کلیه شبکه های تبلیغات محور آنلاین از پایه مسدود شده اند تا هیچ گونه تبلیغی از این سرویس ها مشاهده نکنید تعدادی از سرویس های مذکور عبارتنداز:ای نتورک،گاما،سیگما،صباویژن،مدیااپ،کاپریلا،ادبید و….

راه حل پیشنهادی کیان ارت

پیشنهاد کیان ارت برای حذف پیغام های تبلیغاتی ، تمامی وب سایت ها و نرم افزارهای مبتنی بر وب طراحی وب ایران از امروز از پروتکل امن https برای اتصال به Google Analytics و لود analytics.js استفاده می کنند. با این روش، این سایت ها از این حمله در امان می مانند؛ تا وقتی که گوگل برای analytics.js از https استفاده نماید.
گرچه در بسیاری از سایت ها حمله به DNS هم برای این مورد ذکر شده است که آن نیز در کنار برنامه های نرم افزاری مخرب نصب شده می تواند یکی دیگر از احتمالات باشد.

راه حل پیشنهادی کاربران

برای کاربران نیز فعلا تنها راه شاید بلاک کردن analytics.js با Chrome Extension هایی مانند AdBlock است.
در صورت پیدا کردن راه حل های دیگر، اطلاعات آن در زیر این متن به روز خواهد شد.

با این راه حل ها به راحتی می توانید از مصرف بیروی اینترنت خود برای باز کزدن این تبلیغات نامربوط جلوگیری کنید.

طراحی سایت

شرکت کیان تجارت فاوا با سالها سابقه درخشان در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن موبایل در کرج با همکاری گروهی از متخصصین با شما همراه خواهند بود. سفارش خود را به کیان ارت بسپارید تا با بروزترین متدهای روز طراحی و اجرا شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!