10 ابزار برتر برای توسعه دهندگان نرم افزار جاوا

10 ابزار برتر برای توسعه دهندگان نرم افزار جاوا

در حال حاضر، جاوا محبوب تر از زبان برنامه نویسی دیگر است. این همچنین یک زبان برنامه نویسی است که به طور گسترده توسط توسعه دهندگان برای ساخت نرم افزار GUI دسک تاپ، برنامه های کاربردی وب، خدمات وب و برنامه های تلفن همراه استفاده می شود.

اما توسعه دهندگان هنوز به چارچوب های قوی، IDE ها و ابزارهای توسعه نیاز دارند تا سریع و کارآمد باشند. هر توسعه دهنده نیز گزینه ای را برای انتخاب از بسیاری از چارچوب های جاوا، IDE ها و ابزارهای توسعه با توجه به نیازهای خاص خود دارد.

مقدمه ای از 10 چارچوب گسترده ی جاوا، IDE ها و ابزارهای توسعه

  • Spring MVC

بهار یکی از چارچوب های محبوب وب جاوا در بازار است. علاوه بر حمایت از پارادایم توسعه نرمافزار مدل-view-controller (MVC)، بهار همچنین کارهای برنامه نویسی رایج مانند ادغام پایگاه داده، ایجاد خدمات وب و امنیت را ساده می کند.

برنامه نویسان همچنین می توانند از Spring Boot برای ایجاد برنامه های کاربردی وب جاوا استفاده کنند که می توانند بدون استفاده از پیکربندی های پیچیده XML مورد استفاده قرار گیرند. بهار Boot علاوه بر تعدادی از ویژگی های آماده آماده مانند چک های بهداشتی، متریک و پیکربندی خارجی است.

جدیدترین نسخه چارچوب با ابزار خط فرمان همراه است که به برنامه نویسان اجازه می دهد تا اسکریپت های Groovy را اجرا کنند و برنامه های کاربردی وب را به سرعت با استفاده از Spring به کار گیرند.

  • JavaServer Faces Technology (JSF)

اوراکل JavaServer Faces Technology (JSF) را به عنوان چارچوب وب رسمی Java EE توسعه داده است. چارچوب توسعه یافته توسط فرآیند جامعه ی جاوا به برنامه نویسان کمک می کند تا سریعا رابط کاربری کاربر سرور را ایجاد کنند.

این اجازه می دهد کاربران به سرعت ایجاد وب سایت با حفظ لایه ارائه جدا از منطق برنامه. توسعه دهندگان حتی می توانند از برچسب های کامپوننت UI JavaServer Faces استفاده کنند تا منطق برنامه و لایه های ارائه شده پروژه را بدون نوشتن کد اضافی مرتبط کنند.

اعضای جامعه همچنین به طور مرتب برنامه های JavaServer Faces را برای ساده سازی فرایند توسعه وب برنامه جاوا ارائه می دهند.

  • مشاهده

مشاهدهین باعث می شود برنامه نویسان برای نوشتن اجزای سرور از برنامه های کاربردی وب یک صفحه ای در جاوا، را بنویسند. توسعه دهندگان همچنین می توانند برای مشاهده توسعه وب UI با HTML استفاده کنند.

آنها می توانند بیشتر از عناصر قوی مشاهدهen حاوی عناصر HTML سفارشی برای برنامه های کاربردی کسب و کار استفاده کنند. آنها حتی می توانند از اجزای مانند نمودارها، شبکه داده ها و جعبه ی ترکیبی برای گسترش کتابخانه ی Google Polymer استفاده کنند.

ابزارهای ارائه شده از سوی شرکت مشاهدهین Pro به توسعه دهندگان کمک می کنند تا برنامه های کاربردی وب خود را تعاملی و سازگار با تلفن همراه و همچنین زمان بندی برنامه نویسی به طور قابل توجهی کاهش دهند.

  • Google Toolkit (GWT)

جعبه ابزار وب از Google به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های وب را با کامپایل کد جاوا به جاوا اسکریپت پاسخگو تر کنند. همانطور که جاوا اسکریپت توسط هر مرورگر وب مدرن پشتیبانی می شود، این کامپایل قابلیت دسترسی و عملکرد وب سایت را افزایش می دهد.

GWD SDK شامل یک کامپایلر و یک سرور توسعه، همراه با API های جاوا Java و ویدجت است. این اجزاء توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های سمت سرویس گیرنده را در جاوا بنویسند و سپس کد پیشوندی را به عنوان جاوا اسکریپت بکار ببرند.

در عین حال، کامپایلر GWT پایگاه کد را با حذف کد مرده و کاهش تنگناهای عملکرد بهینه سازی می کند.

  • گریل

Grails یک نسخه از Ruby on Rails برای پلتفرم جاوا است که در زبان برنامه نویسی Groovy نوشته شده است. برنامه نویسان می توانند Grails را یکپارچه با ماشین مجازی جاوا (JVM) ادغام کنند.

آنها همچنین می توانند چارچوب را از طریق ایجاد پلاگین های سفارشی یا استفاده از پلاگین های موجود توسعه و بهینه سازی کنند. در عین حال، آنها همچنین می توانند چندین ویژگی پیشرفته ارائه شده توسط چارچوب از جمله پشتیبانی NoSQL، ORM یکپارچه، برنامه نویسی ناهمزمان و متا-برنامه نویسی زمان کامپایل را ارائه دهند.

کاربران همچنین می توانند از زبان های خاص دامنه برای استفاده از پرس و جو، اعتبارسنجی و رندر نشانه گذاری استفاده کنند.

  • چارچوب بازی

 

علاوه بر داشتن چارچوب وب MVC، Play همچنین با ویژگی هایی برای ساده سازی توسعه خدمات وب طراحی شده است. این چارچوب پشتیبانی چندین زبان برنامه نویسی مبتنی بر JVM از جمله Java و Scala را پشتیبانی می کند.

ویژگی هایی مانند سرویس های بیمارستانی و I / O ناهمزمان، باعث می شود که بازی متفاوت از سایر چارچوب های وب جاوا باشد. کاربران می توانند بیشتر از ویژگی بازخوانی کد چارچوب برای بررسی تاثیر تغییرات ساخته شده به کد بلافاصله بدون بازسازی یا راه اندازی مجدد کل پروژه استفاده کنند.

بازی بیشتر برنامه نویسان را قادر می سازد تا از طیف گسترده ای از پلاگین ها، ابزارهای تست و IDE ها بهره مند شوند، در حالی که به توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های کاربردی وب قابل مقیاس کمک می کنند.

  • Dropwizard

به عنوان یک چارچوب مدرن و سبک وزن، Dropwizard به توسعه دهندگان کمک می کند تا هر دو برنامه وب و خدمات وب را بسازند و گسترش دهند. این بیشتر بر لایه بین اجزای مختلف تمرکز دارد تا یک تجربه توسعه یکپارچه برای برنامه نویسان فراهم کند.

آخرین نسخه Dropwizard بیشتر مزایایی از ویژگی های جدید موجود در جاوا 8 را برای ارتقاء سازگاری و امنیت برنامه می گیرد. این برنامه بیشتر به برنامه نویسان اجازه می دهد تا با استفاده از کتابخانه های متریک، نظارت و ارزیابی رفتار کد را در محیط تولید انجام دهند.

  • گرفتگی

IDE منبع باز در جاوا نوشته شده است و با ویژگی های طراحی شده برای ساده سازی توسعه انواع برنامه های جاوا طراحی شده است. این برنامه از سیستم عامل های عمده مانند ویندوز، لینوکس و OS X پشتیبانی می کند.

کاربران با استفاده از طیف گسترده ای از پلاگین ها و برنامه های افزودنی می توانند به راحتی Eclipse را با توجه به نیازهای خاص خود سفارشی کنند.

آنها حتی می توانند مجموعه ای از ویژگی های مفید ارائه شده توسط Eclipse از جمله سازنده ویندوز، ویرایشگرهای XML و ابزار، ادغام Maven، ارائه دهنده تیم Git، فهرست Tasy List Mylyn و ابزارهای سازگار با کد را ارائه دهند.

  • NetBeans

IDE منبع باز در جاوا نوشته شده است و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های دسک تاپ، وب و تلفن همراه را با جاوا ایجاد کنند.

NetBeans علاوه بر کراس پلت فرم، از چندین زبان برنامه نویسی علاوه بر جاوا پشتیبانی می کند. کاربران می توانند با استفاده از ویژگی های قوی ارائه شده توسط NetBeans، از جمله ویرایش سریع و هوشمند کد، ابزار توسعه ابزار گرافیکی، ابزار تجزیه و تحلیل استاتیک، اشکال زدایی و پروفایل، بتوانند انواع مختلف برنامه های جاوا را به صورت موثر انجام دهند. همچنین NetBeans برای برنامه نویسان برنامه های موجود خود را به Java 8 به روز می کند.

 

  • JSource

با وجود داشتن IDE سبک وزن، JSource با ویژگی هایی برای تسهیل توسعه نرم افزار Cross-platform با جاوا همراه است. این همچنین با کامپوننت Swing کاملا توسعه یافته است.

JSource همچنین با ویژگی هایی طراحی شده است که به برنامه نویسان کمک می کند تا فایل های مختلف جاوا را به صورت موثر ایجاد، ویرایش، کامپایل و اجرا کنند. با این حال، آن را پشتیبانی از نحو برجسته برای چند زبان برنامه نویسی علاوه بر جاوا.

برنامه نویسان جاوا همچنین گزینه ای برای ادغام JSource با دیگر چارچوب های گسترده ی جاوا و ابزار های توسعه دارند.

 

در کل، توسعه دهندگان جاوا از گزینه های بسیاری از فریم ها، IDE ها و ابزارهای توسعه استفاده می کنند. اما هر ابزار ممکن است تمام نیازهای هر پروژه را تکمیل نکند. از این رو، توسعه دهنده باید ابزار توسعه جاوا را با توجه به الزامات پروژه های فردی انتخاب کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!