جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت

بسیاری از ما اغلب یک پاپ آپ در صفحه نمایش ما دیده می شود که می گوید ما باید جاوا یا جاوا اسکریپت را به روز کنیم. اکثر مردم این دو را اشتباه گرفته و تعجب می کنند تفاوت بین جاوا و جاوا اسکریپت چیست.

استفاده از جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت به طور معمول برای ایجاد صفحات وب تعاملی استفاده می شود. جاوا اسکریپت در سیستم بازدید کننده شما اجرا می شود و شما لازم نیست آن را به طور پیوسته در وب سایت خود دانلود کنید.

در نتیجه، تمام تجربه کاربر سریع تر و نرمتر خواهد بود. اگر بازدید کننده ای از یک سایت هستید، متوجه خواهید شد که جاوا اسکریپت به طور معمول برای ایجاد نظرسنجی ها یا نظرسنجی ها و هر چیز دیگری که تعامل بازدید کننده را تشویق می کند، مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف اصلی استفاده از این برنامه ایجاد تعامل بین سایت و بازدید کننده است و ایجاد تعامل است که محدود به بازدید از سایت محدود نیست. 

 

جاوا و جاوا اسکریپت چقدر متفاوت است؟

 

جاوا یک زبان برنامه نویسی کامپیوتری است که برای ایجاد برنامه هایی که باید در یک ماشین مجازی یا مرورگر اجرا شوند استفاده می شود. این اجازه می دهد تا برنامه نویسان به جای کد عددی که به طور معمول استفاده می شود، دستورالعمل های کامپیوتری را به زبان انگلیسی بنویسند.

جاوا اسکریپت فقط کد زبان برنامه نویسی شی گرا است که تنها می تواند در یک مرورگر وب اجرا شود.

 

برای اجرای جاوا اسکریپت لازم است؟

 

اگر از یکی از مرورگرهای اصلی مانند IE، Firefox یا Chrome استفاده کنید، برای اجرای JavaScript نیازی به هیچ چیز خاصی ندارید. همه این مرورگرها پشتیبانی خود را به آنها اضافه خواهند کرد.

با این حال، این کار فقط در صورتی انجام خواهد شد که کاربر شما دارای یک مرورگر است که JavaScript را پشتیبانی می کند و JavaScript فعال شده است در صورت وجود، جاوا اسکریپت به صورت خودکار اجرا خواهد شد زمانی که کسی از سایت بازدید کند.

ممکن است مجبور نباشید هرگونه آموزش برای اجرای جاوا اسکریپت را انجام دهید. این کد از پیش نوشته شده است و به عنوان یک افزونه به راحتی در دسترس خواهد بود. JavaScript به صورت خودکار اجرا خواهد شد اگر مرورگر کاربر پشتیبانی JavaScript داشته باشد و فعال باشد.

الزامات برای نوشتن جاوا اسکریپت چیست؟

هیچ کد خاصی برای ایجاد JavaScript وجود ندارد. این به این دلیل است که زبان تفسیری است. دفترچه یادداشت یا هر ویرایشگر متنی ساده مشابه می تواند برای ایجاد زبان استفاده شود.

آیا طراحان می توانند به جای جاوا اسکریپت از HTML استفاده کنند؟

HTML ممکن است به جای JavaScript استفاده نشود. هر دو زبان برنامه نویسی کاملا متفاوت هستند و دارای توابع، ویژگی ها و قابلیت های متفاوت هستند.

در حالی که HTML یک زبان نشانه گذاری است و برای ایجاد محتوای صفحه وب استاتیک طراحی شده است، JavaScript یک زبان برنامه نویسی است که می تواند کارهای پویا انجام دهد.

این را می توان دوباره و دوباره در صفحات مختلف یک سایت استفاده می شود. این را می توان با خارج کردن و قرار دادن آن در فایل های جداگانه و اتصال یک فایل JavaScript به کد HTML صفحه خاص انجام داد. از این رو، با افزودن برچسب های صحیح در هر یک از صفحات، JavaScript می تواند به بسیاری از صفحات اضافه شود.

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!