بهبود جاوا اسکریپت در مرورگرهای وب مدرن

بهبود جاوا اسکریپت

یک مرورگر وب مهمترین بخش نرم افزاری برای اینترنت است. ممکن است دلیل این باشد که آنها شرکت های زیادی هستند و تلاش می کنند تا بهترین راه حل را برای کاربران به ارمغان بیاورند.

بخشی از چالش برای توسعه دهندگان وب، ایجاد وبسایتهایی است که در میان همه این مرورگرهای مختلف کار می کنند و در عین حال طراحی وب و برنامه نویسی را تحت تأثیر قرار می دهند.

تعریف مرورگر وب مدرن

با تمام مرورگرهای وب و نسخه های آن، چه چیزی به عنوان یک مرورگر وب مدرن واجد شرایط است؟ برای محدوده نقشه راه، ما در مورد Safari 4، Chrome و Firefox 3.5 (قبلا 3.1) به عنوان نمونه هایی از مرورگرهای مدرن صحبت خواهیم کرد. همه 3 مورد از این مرورگرها شباهت های مهمی دارند که آنها را از مرورگرهای گذشته جدا می کند.

  •        رندر صفحه وب استاندارد و استاندارد W3C
  •       رابط کاربری بصری و پاسخگو
  •        شروع پشتیبانی از پیشرفته HTML5 و CSS3
  •        عملکرد سریع جاوا اسکریپت!

سایت در حال تبدیل شدن پیشرفته تر و متکی به AJAX و چارچوب های جاوا اسکریپت (MooTools را me.e.، جی کوئری، YUI) به ارائه راه حل های وب تعاملی و پاسخگو است. هر یک از 3 مرورگر ذکر شده در بالا، پیاده سازی های سفارشی را برای بهبود عملکرد javascript در مرورگرهای دیروز به طور چشمگیری افزایش می دهد.

با این پیشرفتها، توسعهدهندگان وب به توسعهدهندگان جاوا اسکریپت پیشرفته ادامه میدهند و در عین حال اطمینان از تجربه مشتری خوب نیز دارند. صفحات زیر شامل معیارهای SunSpider هستند تا ایده بهتر از پیشرفت های جاوا اسکریپت را ایجاد کنند.

SunSpider مجموعه ای از معیار سنجش استاندارد است که توسط تیم WebKit طراحی شده است، که برای مقایسه مرورگرهای مختلف و قابلیت های آنها استفاده می شود. Safari 4   Safari 4 (در حال حاضر در بتا) از موتور منبع باز WebKit برای رندر صفحات وب استفاده می کند.

WebKit در طول سال گذشته به طور قابل ملاحظه ای پیشرفت کرده است و به سرعت در حال ارائه به صفحات و به ویژه در عملکرد جاوا اسکریپت است.WebKit یک موتور جدید رندر JavaScript به نام SquirrelFish Extreme را اجرا می کند (اپل این را موتور نیترو می نامد – اشاره به همان چیزی).

با توجه به معیار جاوااسکریپت SunSpider که در شکل 1 نشان داده شده است، Safari 4 بهتر از سایر مرورگرهای لیست شده از جمله Firefox 3.5 و Chrome است. Safari 4 بهتر از سایر مرورگرهای لیست شده از جمله Firefox 3.5 و Chrome است. دریافت شده از طریق اپل

Chrome

Chrome براساس پروژه Chromium منبع باز (که مبتنی بر WebKit است) توسط Google ایجاد شده است. کروم در عملکرد Safari 4 بسیار شبیه است، زیرا هر دو بر اساس WebKit هستند.

تنها کافی است فقط کافی است که نسخه ی ویندوز را به طور رسمی داشته باشید. گوگل در حال کار برای انتشار یک نسخه OSX بومی در آینده نزدیک است. Chrome یک موتور جاوا اسکریپت جدید به نام V8 را اجرا می کند.

این موتور سرعت اجرای جاوا اسکریپت و مرورگر خود را برای فراهم کردن یک جایگزین مناسب برای مرورگرهای مجازتر از خودشان می دهد. بر اساس تست های CNET، Chrome از مزایای دیگر مرورگرها برخوردار است. طبق تست های CNET، کروم از مرورگرهای دیگر برتر است. دریافت شده از طریق CNET.

Firefox 3.5

فایرفاکس 3.5 (قبلا 3.1) از موتور Gecko برای رندر صفحات وب استفاده می کند. در حالی که به عنوان تجربه من با موتور موتور WebKit منحصر به فرد نیست، Firefox 3.5 سرعت بیشتری نسبت به فایرفاکس 3 ارائه می دهد.

تجربه کلی مرورگر علاوه بر عملکرد جاوا اسکریپت نیز پاسخگو است. فایرفاکس 3.5 یک موتور جاوا اسکریپت جدید به نام TraceMonkey را اجرا می کند. به تازگی برخی از آنها بین فایرفاکس و کروم در مورد سرعت رندر جاوااسکریپت به خوبی پیش رفته اند.

موزیلا برخی از معیارهای SunSpider را برای نمایش موتور TraceMonkey خود در مقابل موتور V8 Chrome منتشر کرد. موزیلا معیارهایی را برای نشان دادن موتور TraceMonkey خود در مقابل موتور V8 کروم منتشر کرد نکته: برخی از ویژگی های قدرتمند در فایرفاکس افزونه های مرورگر موجود هستند.

به عنوان یک توسعه دهنده، این ابزار ها در کمک به اشکال زدایی و ایجاد وب سایت شما ارزشمند هستند. چک کردن Firebug و ایجاد نوار ابزار توسعهدهنده وب!

در نتیجه

همانطور که می بینیم بالا، هر مرورگر به طور طبیعی دارای معیارهایی است که به موتور جاوا اسکریپت خاص خود کمک می کند. با این حال، یک چیز در سراسر هیئت مدیره روشن است – تمام این مرورگرهای مدرن می خواهند عملکرد مرورگرهای قدیمی را از بین ببرند.

همچنین لازم به ذکر است که این مرورگرها در حال توسعه مستمر هستند، با بهینه سازی های اضافه شده به شبانه. فناوری مرورگر در حال رسیدن به یک قدم بزرگ در جهت سرعت و پاسخگویی است.

توسعه دهندگان وب می توانند برنامه های جاوا اسکریپت را پیاده سازی کنند و اطمینان داشته باشند که سایت های آنها به صورت پیش فرض طراحی شده و رفتار می کنند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!