ثبت سایت در موتور های جستجو

ثبت سایت در موتور های جستجو

ثبت سایت در موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است. با ثبت آدرس سایت در موتورهای جستجو ما از موتورهای جستجو میخواهیم که سایت ما را بررسی و در نتایج خود نشان دهند.

ثبت سایت در موتورهای جستجو برای تمام فعالان در حوضه وب از اهیمت بالایی برخوردار است. کاربران برای یافتن سایت ها از موتورهای جستجو استفاده می کنند. بنابراین با ثبت سایت در موتورهای جستجو میتوان میزان بازخورد یک سایت را بالاتر برد. در میان موتورهای جستجو برخی از آنها از اهمیت بالاتری برخوردارند و برخی دیگر فاقد اهمیت هستند. در این مقاله بصورت اختصاصی نحوه ثبت سایت در موتورهای جستجوی مهم (پرمخاطب) را بررسی کرده و سپس به سراغ ابزارهایی می رویم که سایت ما را در تمام موتورهای جستجو ثبت می کنند.

پیشنهاد ما این است که شما نیز سایت خود را در موتورهای جستجوی پرمخاطب بصورت انفرادی ثبت و سپس با کمک ابزارهای موجود سایت خود را در تمام موتورهای جستجو ثبت کنید.

نکته: چند بار ثبت کردن سایت در موتورهای جستجو هیچ منفعت و یا ضرری در نتایج جستجو ایجاد نمی کند.

موتورهای جستجو پراهیمت برای ثبت سایت کدامند؟

  • موتور جستجوی گوگل

موتور جستجوی گوگل رتبه 1 را در سایت الکسا به خود اختصاص داده است و بیشترین کاربر را دارد.

  • موتور جستجوی بینگ

موتور جستجوی بینگ با رتبه جهانی الکسا 2 دومین موتور جستجوی پرکاربرد دنیا است. کنسول Xbox بطور پیشفرض از این موتور جستجو برای ارتباط با دنیای وب استفاده می کند. جستجوی عکس و ویدئو و اخبار بصورت جداگانه امکان پذیر است و هنگام جستجو واژه های پیشنهادی به کاربر ارائه میدهد.

  • موتور جستجوی یاهو

یاهو که چند سال پیش رتبه اول در بین موتورهای جستجو را داشت اکنون در جایگاه سوم است و تکیه غالب بر اخبار از ویژگی های این موتور جستجو است. نتایج یاهو به وضوح با نتایج بینگ و گوگل متفاوت هستند. در حالیکه بینگ و گوگل باهم نقاط اشتراک زیادی دارند.

ثبت سایت در موتور های جستجو

در این بخش نحوه ثبت سایت در سه موتور جستجوی بالا را ذکر خواهیم کرد.

  • ثبت سایت در موتور جستجوی گوگل :

روش های مختلفی برای ثبت سایت در گوگل وجود دارد که همه آنها را در این مقاله بررسی می کنیم.

1-1 سریعترین روش ثبت سایت در گوگل

نرم افزار مرورگر خود را باز کرده و در نوار آدرس عبارت Google.com را تایپ و اینتر کنید. سپس در صفحه اصلی گوگل عبارت register url in google را جستجو کنید.

 

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید. در صفحه نتایج جستجو (Serp) اولین گزینه یک کادر است که به شما امکان ثبت لینک سایت را میدهد. برای ثبت سایت از الگوی زیر استفاده کنید:

http:// www.sitename.com

در انتها باید کلید Submit را بزنید و سایت شما در گوگل ثبت میشود.

1-2- ثبت سایت در گوگل با امکان معرفی کلید واژه

به آدرس https://www.google.com/intl/fa/add_url.html مراجعه کنید در این آدرس شما با دو کادر به صورت زیر مواجه میشود:

 

 

در کادر بالا آدرس سایت و در کادر پایین کلید واژه و یا متن توضیحات خود را وارد کنید.

در انتها روی لینک نشانی وب را به فهرست بیافزا کلیک کنید.

1-3- ثبت سایت از طریق گوگل وبمستر (روش اول)

در مرورگر خود آدرس زیر را وارد کنید:

https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

در این صفحه با یک کادر ورود آدرس مواجه میشوید. آدرس سایت خود را با الگوی زیر وارد کنید:

http:// www.sitename.com

 

سپس روی تیک گزینه کپچا کلیک کرده و بعد از تائید کپچا دکمه Submit Request را کلیک کنید. سایت شما در گوگل ثبت شده است.

1-4- ثبت سایت از طریق وبمستر (روش دوم)

ابتدا در مرورگر خود آدرس https://www.google.com/webmasters/tools/home را تایپ کرده و سپس در صفحه باز شده آدرس سایت را وارد و دکمه Add property را بزنید. در این کادر نیز آدرس سایت باید به صورت کامل وارد شود:

 

 

در مرحله بعد از شما میخواهد که ثابت کنید دامنه متعلق به شماست. روی لینک گزینه اول کلیک کرده و فایل دانلود شده را به روت اصلی سایت اضافه کنید:

 

 

بعد از تایید کپجا و Verfy کردن این پنجره سایت شما در گوگل و گوگل وب مستر ثبت شده است. در این روش شما میتوانید علاوه بر ثبت سایت در گوگل از امکانات فراوان مدیریتی وب مستر نیز استفاده کنید.

  • ثبت سایت در موتور جستجوی بینگ

سایت های شرکت طراحی سایت کیان آرت  امکان نصب ماژول معرفی سایت به موتورهای جستجوی گوگل، بینگ و یاهو را دارند. بنابراین اگر از مشتریان شرکت هستید بسادگی میتوانید به بخش مدیریت سایت مراجعه و در قسمت سئو، افزودن سایت به موتورهای جستجو را انتخاب و سایت را به موتور های جستجوی دلخواه خود اضافه کنید. (این کار برای تمام مشتریان شرکت در هنگام تحویل سایت انجام شده است).

روش دوم ثبت سایت در موتور جستجوی بینگ : در مرورگر خود آدرس  https://www.bing.com/toolbox/submit-site-url را تایپ کنید در این صفحه باید آدرس سایت خود را وارد و سپس کد کپچا را پر کرده و در آخر بر روی دکمه Submit کلیک کنید.

 

 

روش سوم ثبت سایت در وبمستر بینگ است: در این روش بجای ثبت لینک در وبمستر، سایت را در وبمستر ثبت میکنیم و علاوه بر معرفی سایت به موتور جستجو بینگ از امکانات مدیریتی وب مستر نیز استفاده می کنیم. برای اینکار باید یک ID از Hotmail  و یا Outlook داشته باشید. مراحل افزودن سایت در وب مستر موتور جستجو بینگ به این صورت است:

وارد سایت https://www.bing.com/webmaster/ بشوید. اگر اکانت ندارید بصورت رایگان یک اکانت ایجاد کنید. و وارد سایت https://www.bing.com/webmaster/home/mysites شوید در اینجا میتوانید آدرس سایت را وارد و دکمه add را بزنید.

 

 

 

در بینگ هم شما باید مالکیت خود را بر وب سایت ثابت کنید از میان گزینه های موجود یکی را انتخاب و مراحل آن را به انجام برسانید. (روش اول ساده تر میباشد)

 

  • ثبت سایت در موتور جستجوی یاهو

اگر سایت را در بینگ ثبت کرده باشید دیگر نیازی به ثبت در یاهو ندارید در غیر این صورت مراحل زیر را طی کنید.

آدرس https://search.yahoo.com/info/submit.html را در مرورگر تایپ کنید. از لینک موجود برای رفتن به بخش ثبت سایت استفاده کنید و به مراحل ثبت سایت در بینگ مراجعه کنید.

ثبت سایت در چندین موتور های جستجو

بعد از آنکه سایت خود را در موتورهای جستجوی اصلی ثبت کردیم میتوانیم برای معرفی سایت خود به سایر موتورهای جستجو از ابزارهای رایگان و یا بهره ببریم.

ابزارهای ثبت سایت رایگان در موتورهای جستجو

  • سایت entireweb :

برای ثبت سایت خود کافیست که در مرورگر خود آدرس https://www.entireweb.com/free_submission/ را وارد کرده و در صفحه این سایت، آدرس سایت خود را به همراه ایمیل خود وارد کنید. سپس دکمه Proceed را بفشارید.

 

 

اگر تنها قصد افزودن سایت خود در موتورهای جستجو را دارید پلن رایگان را انتخاب کنید.

در مرحله آخر به ایمیل خود رفته و روی لینک Confirm submission  کلیک کنید. در پنجره باز شده روی دکمه Submit کلیک کنید.

  • سایت diggza:

برای ثبت سایت خود در این سایت کافیست آدرس https://diggza.com/ را در مرورگر خود تایپ کرده و سپس نام سایت و ایمیل آدرس خود را وارد کنید. در این سایت امکان انتخاب موتورهای جستجوی فراوانی وجود دارد. شما میتوانید همه گزینه ها و یا برخی از آنها را برای ثبت انتخاب کنید. برخی معتقدند که سایت diggza باید در اول لیست ابزارهای ثبت لینک قرار گیرید. نحوه لیست بندی ما بر اساس نتایج جستجو بوده است.

  • سایت Addme:

این سایت هم براحتی با گرفتن آدرس سایت شما آنرا به معروف ترین موتورهای جستجو معرفی می کند.

آیا بدون ثبت سایت در موتور های جستجو سایت ما ایندکس نمیشود؟

تجربه نشان داده است که لینک شدن سایت در شبکه های اجتماعی درست مانند معرفی سایت به موتورهای جستجو عمل می کند. در حقیقت شما حتی اگر خواسته باشید که موتورهای جستجو سایت شما را نبینند. ولی در شبکه های اجتماعی سایت خود را تبلیغ کنید. موتورهای جستجو به سراغ سایت شما خواهند آمد و خواسته شما را برای ندیده گرفته شدن در نظر نمی گیرند.

بنابراین بازاریابی محتوا سایت، مانند ثبت سایت است و علاوه بر ایندکس شدن سایت بر روی رنک و رتبه سایت تاثیر مثبت دارد.

شرکت طراحی سایت کیان آرت جهت رفاه حال مشتریان خود در پنل مدیریتی خود امکانات کامل سئو از جمله معرفی به موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی و انتشار در کانال های تلگرام و غیره را در نظر گرفته است. ضمن تماس با شرکت کیان آرت میتوانید علاوه بر سفارش سایت خود از مشاوره حرفه ای بهره مند شوید.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی آنلاینثبت سایت در موتورهای جستجو

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس با ما