تفاوت فونت و تایپ فیس

تفاوت فونت و تایپ فیس

همانند مقاله هاي آموزشي قبلي سايت کيان ارت در اين مقاله نيز قصد آموزش دادن موضوع مهمي را براي شما متقاضيان محترم داريم.در اين مقاله سعی می شود بسیار کوتاه و خلاصه تفاوت سه مفهوم تایپ فیس / Typeface، فونت / Font و خانواده طرح نوشتاری / Typeface Family بیان شود.

تایپ فیس / Typeface

 مجموعه ای از طراحی الفبا و شکل حروف است که یک طرح نوشتاری را می سازد. مجموعه ای از حروف، اعداد و نشانه ها که یک طرح نوشتاری یکسانی دارند را تایپ فیس یا طرح نوشتاری می نامند.

فونت / Font

یک فایل دیجیتالی حاوی یک نسخه از تایپ فیس یا طرح نوشتاری در وزن یا اندازه مخصوص است.که انتخاب نوع آن در بسياري از موارد کاربردي مهم است.

خانواده طرح نوشتاری / Typeface Family

گروهی از طرح های نوشتاری هستند که برای استفاده در کنار یکدیگر طراحی شده اند.

تفاوت تايپ فيس و فونت

به سادگی می توان دریافت که تفاوت بین تایپ فیس یا طرح نوشتاری و فونت و خانواده طرح نوشتاری یا Typeface Family مانند تفاوت آلبوم، آهنگ و mp3 است. در حقیقت یک آلبوم دارای یک ساختار متحد الشکل یا متحد الموضوع است که می تواند شامل یک یا چند آهنگ باشد در حالی که mp3 صرفا یک فایل دیجتال با محتوای یکی از آثار متعلق به آلبوم است.

همیشه اختلاف هایی بین فونت، فیس و خانواده و استفاده به جای یکدیگر وجود داشته است. فونت و فیس هنوز هم به جای یکدیگر استفاده می شوند که در بیشتر مواقع فیس درست است. اما اگر مایل هستید که بیشتر بدانید خانواده طرح نوشتاری / Typeface Family شامل گروهی از تایپ فیس / طرح نوشتاری هایی هستند که به صورت متحد الشکل طراحی شده و در کنار یکدیگر استفاده می شوند. به عنوان مثال خانواده طرح نوشتاری Goudy Old Style شامل نسخه Roman (نرمال و ایستاده)، نسخه Italic (کج و شکسته)، نسخه Bold و نسخه Bold Italic است. هر ترکیب طرح و وزن یک فیس یا تایپ فیس / طرح نوشتاری نامیده می شود. مجموعه تمامی این تایپ فیس ها یا طرح های نوشتاری، یک خانواده از طرح های نوشتاری را شکل می دهد که خانواده طرح نوشتاری یا Typeface Family نامیده می شود.

شرکت کيان تجارت فاوا با سابقه درخشان در زمينه طراحي سايت و طراحي اپليکيشن موبايل و هم چنين بالا بردن رتبه سايت شما در گوگل با همکاري گروهي متشکل از متخصصان مجرب در زمينه طراحي سايت و اپليکيشن و هم چنين متخصص در زمينه تجارت الکترونيک و راه اندازي کسب و کارهاي اينترنتي آماده خدمت رساني به شما متقاضيان محترم است سفارش خود را با اطمينان خاطر در سايت کيان ارت ثبت کنيد.

پست مرتبط
تکنيک وردپرسي
چند تکنيک وردپرسي

در اين مقاله از سايت کيان آرت به چند تکنيک وردپرسي که باعث پيشرفته شدن سايت وردپرسي شما مي شود مي پردازيم. بعد از گذشت نزدیک به دو دهه از ظهور وردپرس، امروز شاهد آن هستیم که بیش از ۷۶ میلیون وب سایت در جهان با این سیستم مدیریت محتوا راه اندازی شده‌اند. که این آمار خیره […]

ادامه مطلب
کاهش مصرف CPU در وردپرس
کاهش مصرف CPU در وردپرس

مشکلي که بسياري از کار بران ورد پرس با ن مواجه هستند مصرف CPU است در اين مقاله باهم به دنبال راهکار هايي براي کاهش مصرف CPU در وردپرس هستيم پس با ما در ادامه همراه باشيد. احتمالا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که به دنبال اقداماتی جهت رفع مشکل مصرف بالای منابع […]

ادامه مطلب
افزونه‌های تایید هویت دو مرحله‌ای
بهترین افزونه‌های رایگان تایید هویت دو مرحله‌ای در وردپرس

همانند مقاله  هاي قبلي سايت کيان ارت اين مقاله با موضوع افزونه‌های تایید هویت دو مرحله‌ای قصد اموزش به شما عزيزان را دارد. از گذشته تا به امروز امنیت یکی از مهم‌ترین مسئله­‌های روز دنیا است، تخصیص گذرواژه همواره یکی از الزامات اساسی امنیتی می‌­باشد که از ایمیل شخصی گرفته تا حساب‌های بانکی مهم و […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید