تاثیر کرونا روی کسب کار اینترنتی

تاثیر کرونا روی کسب کار اینترنتی

سلام وقتتون بخیر دوستان!امیدوارم تو این اوضاع بد کرونا حالتون خوب باشه…به نظرتون تاثیر کرونا روی کسب کار اینترنتی چگونه بوده ؟؟؟
همون‌طور که میدونید بیشتر از دو ساله ویروس جدیدی به اسم کرونا جامعه رو درگیر کرده .که باعث شده اوضاع اجتماعی واقتصادی و وضعیت کسب و کارها. به شدت تحت تأثیر قرار بگیره،اما نه همه ی کسب و کارها…

بله کسب و کار اینترنتی بعد از شیوع کرونا رونق پیدا کرد

بر خلاف سایر کسب و کارها که کاهش پیدا کرد و لطمه خورد

بر اساس گزارش‌ها با شیوع ویروس کرونا حجم خرده ‌فروشی کاهش. پیدا کرد و میلیون‌ها نفر بیکار شدند، کسب و کارهای زیادی موقتا و حتی به. صورت دائمی تعطیل شدند، تولیدات‌شان کاهش پیدا کرد، افراد زیادی با مشکلات اقتصادی روبرو شدند

در عین حال تجارت الکترونیکی بسیار رشد کرد.شیوع این ویروس توانست رشد تجارت الکترونیک را درایران فراهم کند تا متقاضیان بدون نیاز به حضور در مراکز خرید، محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند.
پس از شیوع این بیماری، آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش یافت ولی خوشبختانه کسب و کارهای اینترنتی به طور قابل توجه ای،رشد کرد.

اگر یادتان باشد زمان شیوع کرونا اسفند ۱۳۹۸بود.از آن زمان تا کنون تعداد تراکنش های اینترنتی نسبت به سال های قبل به طور میانگین۲۸,۳درصد رشد داشته است.

در این راستا صاحبان سایت ها و دور کارها،نقش اصلی کار اینترنتی را در دست گرفتند و رقابت های روان بین آنها به وجود آمد.

قبل از کرونا پیش بینی می شد که کسب و کار ها تا ۶۷سال آینده بر پایه فضای مجازی شکل بگیرند،اما بعد از کرونا مطمئنا تا ۲۳سال آینده اکثر کارها پایه اینترنتی دارند.

امروزه اینترنت بیشترین تغییرات در دنیای کسب و کار را به وجود آورده و سرعت دستیابی به اطلاعات، محصولات و خدمات را بالا برده است؛ بر همین اساس ایجاد شغل در بستر فضای مجازی روز به روز در حال گسترش است.

تغییراتی که اینترنت بر بستر کسب و کار ها به وجود آورده

  • افزایش سرعت دستیابی به اطلاعات،محصولات و خدمات
  • افزایش رشد سه درصدی کسب پروانه کار زنان نسبت به سال های قبل

در این دو سال تمایل به راه اندازی کار ها و صدور پروانه تاسیس کسب و کار ها بسیار افزایش یافته و دلیل اصلی این تمایل، شیوع کرونا و عواقب ناگوار آن است.

دوستان در این دوران کرونا فاصله اجتماعی را رعایت کنید و به جای خرید حضوری از سایت های معتبر استفاده کنید و با یادگیری مشاغل اینترنتی به آینده ی خانواده و جامعه کمک کنید.امیدوارم از این مقاله خوشتان آمده باشد.

جهت خواندن مقاله تفاوت وبسایت و وبلاگ کلید کنید 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!