تاثیر سرعت سایت بر روی سئو

تاثیر سرعت سایت بر روی سئو

در مقاله های قبلی سایت کیان آرت به طور مفصل درباره سئو سایت و مراحل آن و نکات مهم در مورد سئو سخن گفتیم اما در این مقاله به صورت تخصصی به سرعت سایت و تاثیر آن بر روی سئو سایت شما می پردازیم.از میان سایر شاخصه های رتبه بندی سایت ها و عوامل موثر در بهینه سازی سایت ها و یا سئو، شاخص سرعت سایت، از رشد شایانی برخوردار بوده است و موضوع بسیار بااهمیتی تلقی می شود. گوگل از سال 2010 به صورت رسمی سرعت سایت را در پاسخ به نیاز مشتریان به عنوان یکی از فاکتورهای ارزیابی و رتبه بندی سایت ها و موثر در سئو سایت اعلام کرده است.همچنین سرعت پایین سایت نه تنها باعث کاهش رتبه بندی در گوگل می شود بلکه کاربران زیادی را از استفاده از سایت شما منع می کند.

هر ثانیه که سایت شما دیرتر بارگذاری شود، ۷ درصد کاربران صفحه سایت شما را می‌بندند. اعدادی که ذکر کردیم اعداد قابل توجهی هستند؛ فرض کنید ۲۰۰۰ نفر می‌خواهند وارد سایت شما شوند اما زمان بارگذاری آن بیش از ۳ ثانیه طول می‌کشد؛ همین باعث می‌شود حدود ۱۰۰۰ نفر سایت شما را ببندند و به سایت شما علاقه ای نداشته باشند.

گوگل با توجه به نظر سنجی داخلی که انجام شده به این موضوع اشاره می کند که باز شدن سریعتر صفحات می تواند به افزایش رضایت کاربران از نتایج حاصل از جستجو منتهی شود. افزایش سرعت بارگذری صفحات می تواند باعث دسترسی کاربران به صفحات بیشتر و در نتیجه افزایش کیفیت خدمات یا فروش محصولات شود.

ابزارهای مهم در سرعت سایت

 

گوگل به مدیران سایت استفاده از ابزارهای کاربردی و مهم زیر را برای بررسی و بهبود سرعت سایت پیشنهاد کرده است:

سرویس Page Speed

ابزار و سرویسی از گوگل که میزان سرعت سایت و درصد رعایت استانداردهای مربوط به طراحی سایت توسط یک سایت را با شاخصه های عددی (درصد)، رنگ و توضیحات برای نسخه های موبایل و دسکتاپ به صورت مجزا مشخص می کند و بسیار کاربردی است.

سرویس YSlow

یکی از سرویس های بسیار مناسب و رایگان تحلیل و بررسی صفحات وب است که به صورت افزوده به مرورگرهای مختلف اضافه می شود. این سرویس پس از بررسی فنی صفحه و سایت، گزارشات عددی و نتایج تحلیلی مناسبی ارائه می کند. این سرویس توسط شرکت یاهو برای بهبود کیفیت رعایت استانداردهای وب و استاندارهای شرکت یاهو در طراحی سایت ارائه شده است.

سرویس WebPageTest

این سرویس نتایج تحلیلی شاخصه سرعت مبتنی بر سرورهای مختلف در موقعیت های جغرافیایی سفارشی ارائه می دهد و به سایت شما کمک بسیاری می کند.

هدف گوگل از افزودن این پارامتر به رتبه بندی سایت ها، علاوه بر افزایش میزان رضایت کاربران از نتیجه های به دست آماده در جستجوگر گوگل، افزایش رضایت کاربران در کار با اینترنت است. بنابراین سرعت سایت شما در اینده کسب و کار اینترنتی شما بسیار با اهمیت و کلیدی است.

موتور جستجوی بینگ نیز در ابزار مدیریت وب بینگ خود شاخص PLT / Page Load Time یا همان سرعت بارگذاری صفحات وب سایت را به عنوان یکی از شاخصه های افزایش رضایت کاربر و در نتیجه بهبود رتبه بندی سایت، اعلام کرده است.

تشخیص سرعت سایت

ابزار هاس بسیاری وجود دارند تا علت کم بودن سرعت سایت شما را به شما بگویند از جمله این ابزار ها که کاملا رایگان استفاده می شونندPingdom، WebPageTest، GTmetrix و Google PageSpeed Insights  هستند که در این زمینه به شما کمک شایانی می کند.

شرکت کیان تجارت فاوا با سالها تجربه در زمینه طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن موبایل در کرج با همکاری گروهی از متخصصین مجرب در این حوزه آماده ارائه خدمات از جمله مشاوره در زمینه بازاریابی دیجیتال به شما متقاضیان محترم است.

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!