برای افزایش سرعت سایت چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

سلام دوستان تا حالا شده وارد سایتی بشید، سایت دیر باز بشه یا اصلا باز نشه، در اون صورت شما .عصبانی می شوید سایت را ترک میکنید و اون سایت دیگر برای شما محبوب نخواهد بود. این باعث می شود که سایت سایت خوبی نباشد. پس از مهمترین معیار ها برای سئو داخلی، سرعت  سایت هست. توی این مقاله می‌خواهیم درباره سرعت لود سایت صحبت کنیم.

در واقع سرعت تست استاندارد برای لود سایت سه ثانیه است و اگر بیشتر از این باشد کاربر را خسته می کند.

خب حالا از کجا بفهمیم که سرعت لود سایت ما مشکل دارد؟
GTmetrixیک ابزار آنلاین است که مشکل ما را بررسی می کند.

برای افزایش سرعت سایت چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

Hosting خود را را ارتقاء دهید

بسیاری از افراد وقتی برای وب سایت خود را راه اندازی می کنند یه هاست ارزان قیمت تهیه می کنند. با گذشت زمان ، محتوای بیشتری در سایت قرار می گیرد و وب سایت های آنها رشد می کند، این موضوع باعث می شود در نهایت سرعت سایتشان کند شود.
اگر سرعت سایت شما به این دلیل کند شده است، بهترین گزینه ارتقاء برنامه میزبانی وب یا (Hosting) است. به روزرسانی هاست وبسایت ساده ترین راه برای بهبود سرعت وب سایت شماست.

Caching را فعال کنید

هنگامی که شما Cachingرا فعال میکنید،هنگامی که شخصی وارد سایت شما میشود ، عناصر موجود در صفحه وب که می خواهند به آن دسترسی پیدا کنند ، به طور خودکار در هارد خود در یک حافظه ذخیره (ذخیره موقت) بارگیری و ذخیره می شوند. به این ترتیب ، دفعه بعدی که به وب سایت شما مراجعه می کنند ، مرورگر آنها صفحه وب درخواستی را خیلی سریع بارگیری می کند ، بدون اینکه مجبور شود دوباره درخواست HTTP را به سرور ارسال کند و این در بهبود بخشیدن سرعت لود تاثیر بسزایی دارد.

Gzip را فعال کنید

با فعال کردن فشرده سازی Gzip ، فایل های سایت شما به طور خودکار در یک فایل ZIP فشرده می شوند. این امر به میزان قابل توجهی باعث کاهش اندازه آنها و افزایش سرعت وب سایت شما می شود.
هنگامی که شخصی به سایت شما مراجعه می کند ، فایل های فشرده شده به طور خودکار از حالت فشرده خارج می شوند تا به محتوا دسترسی پیدا کنند.

افزونه های غیر ضروری را حذف کنید

اضافه کردن هر افزونه باعث ایجاد منابع فراوان می شود،و این منابع کندی لود سایت را منجر می‌شوند.بنابراین باید افزونه های اضافی را حذف کنید.

به حداقل رساندن درخواست HTTP

وقتی شخصی وارد سایت شما می شود، پرونده های خاصی را درخواست می کند. مرورگر وب آنها با استفاده از پروتکل HTTP آن فایلها را از سرور شما درخواست می کند. این فایلها شامل فایلهای HTML ، CSS و JavaScript می باشد. اگر تعداد زیادی از آنها را داشته باشید ، درخواست های HTTP زیادی وجود دارد و در نهایت وب سایت شما کاهش می یابد.
به همین دلیل باید درخواست های HTTP را به حداقل برسانید.

جهت خواندن مقاله انواع خطای 404 در وب سایت کلیک کنید

HTTP Keep-Alive را فعال کنید

یعنی وقتی یک بازدید کننده یک فایل خاص را درخواست می کند ، مرورگر از سرور درخواست اجازه بارگیری در پرونده را می دهد. این کار را برای هر پرونده به صورت جداگانه انجام می دهد. این امر پهنای باند و حافظه زیادی را به خود اختصاص می دهد ، و این بدان معنا نیست که از قدرت پردازشی بیشتری استفاده می کند. سرانجام بار زیادی روی سرور شما ایجاد می کند و وب سایت شما را کند می کند.
با فعال کردن HTTP Keep-Alive ، می توانید وب سایت خود را سریعتر کنید ، این کار باعث ایجاد یک اتصال باز برای درخواست های چند فایل به سرور شما می شود ، بنابراین وب سایت شما را بسیار بالا می برد. به عبارت ساده تر ، سرور به مرورگر می گوید که می تواند چندین فایل را به طور همزمان بارگیری کند ، بدون آنکه بار زیادی روی سرور وارد شود. وقتی تعداد اتصالات به سرور شما محدود باشد ، پهنای باند زیادی ذخیره می شود.

تصاویر خود را بهینه کنید

تصاویر پهنای باند زیادی را به خود اختصاص می دهند.شما باید بدون اینکه روی کیفیت آنها تأثیر منفی بگذارد ، اندازه تصاویر خود را کاهش دهید. وقتی تصاویر خود را بهینه می کنید ، جدا از اندازه آنها ، باید روی فرمت آنها و ویژگی src که URL تصویر است ، تمرکز کنید. شما باید با فرمت JPEG بچسبید ، در حالی که PNG نیز خوب است اما توسط مرورگرهای قدیمی پشتیبانی کاملاً نمی شود.

قالب وب سایت خود را تغییر دهید

لینک های خراب را برطرف کنید

شما باید بطور مرتب پیوندهای خود را اسکن کرده و به محض مشاهده آنها ، شکسته ها را برطرف کنید.
این لینک های خراب بیشتر در urlتصویر قرار دارد که باید به آنها توجه و بررسی شود.

از CMS قابل اطمینان استفاده کنید

CMSها مرتب بروز رسانی می شوند و با هدف بهبود وب سایت ها و سریعتر ساختن آنها ظاهر می شوند
بنابراین ، اسکریپت های وب سایت خود را بطور مرتب ارتقا دهید. اما همیشه اطمینان حاصل کنید که ابتدا پرونده های پشتیبان خود را تهیه کنید.

Database (پایگاه داده ) خود را بهینه کنید

تمام داده های ما در پایگاه داده ذخیره می شود ما باید به طور منظم اینها را بهینه سازی کنیم تا سرعت لودشان بالا برود.اما حتما یادمان باشد که از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم

امیدوارم با خواندن مطالب بالا متوجه شده باشید که چگونه سرعت لود را بالا ببرید و سایت تان در رتبه بهتری از گوگل قرار بگیرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!