اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافی چیست؟

در این مقاله از سایت کیان آرت به معنی و مفهوم اینفوگرافی و نقش آن در طراحی سایت حرفه ای می پردازیم. اینفوگرافی یکی از موثرترین کارهایی ست که کارآفرینان و طراحان سایت انجام می دهند. همانطور که می دانید طراحی سایت حرفه ای با قابلیت های بصری بیشتر و تعداد تصاویر و کیفیت مقبول ترین را شامل است. پیشنهاد کیان ارت استفاده از اینفوگرافی برای هرچه بهتر شدن کار خود است.

اینوگرافی

اینفوگرافی یک ابزار آنلاین قدرتمند است که بسیاری از بازاریابان در حال حاضر برای ترویج سایت‌ها و کمپین‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کنند؛ که این قطعاً منجر به ترافیک بالاتر و بازدید دوباره افراد از سایت شما خواهد شد به همین دلیل است که تعدادی از کارآفرینان در حال پیدا کردن بهترین محتوای اینفوگرافیک برای معرفی کالا و خدمات خود هستند.

براساس نتایج بدست آمده مغز انسان اینفوگرافی را دوست دارد و تمایل مردم به رسانه های رنگارنگ  برای اثبات این نتایج کافی است.علاوه بر این، انسان‌ها جهان خود را بارنگ‌ها و چشم‌هایشان تجزیه و تحلیل می‌کنند. بنا به تحقیقات علمی، حجم اطلاعات در طی چند سال گذشته بسیار افزایش‌یافته است و این باعث ایجاد اختلالات زیادی در مغز می‌شود. حتی خواندن کلمات ساده ازلحاظ زمانی بیشتر از دیدن تصویر طول می‌کشد. پردازش اینفوگرافی ها بسیار ساده است و زمان خیلی کمی طول می‌کشد تا مغز انسان اطلاعات نشان داده‌شده توسط عکس را درک کند تا اینکه چندین و چند خط دستورالعمل بخواند. اگر بخواهیم دقیق‌تر باشیم پردازش یک اینفوگرافی یک‌دهم ثانیه طول می‌کشد. درصورتی‌که اگر همین اطلاعات متنی باشد چنین زمان کمی امکان‌پذیر نیست. ازاین‌رو که مغز انسان همیشه راه ساده‌تر را دوست دارد،  از این پس باید بیشتر به اینفوگرافی عادت کنیم تا متون ساده.

یکی از کارهایی که کارآفرینان آنلاین، برای تأثیرگذاری بیشتر انجام میدهند، طراحی سایت باقابلیت‌های بصری بیشتر و سرشار از تصاویر و زمینه‌های باکیفیت است. به‌طور خلاصه، توصیه می‌شود تا اینفوگرافیک را در بخش‌هایی که حضور آنلاین دارید به کار بگیرید تا توجه بیشتری را به خود جذب کرده و افراد بیشتری را متوجه خود کنید. این به آن معنی است که آیا شما در حال طراحی سایت برای رسانه‌های اجتماعی هستید و یا فقط می‌خواهید درحالی‌که فعالیت‌های بازاریابی را انجام می‌دهید موجب افزایش جلب آگاهی برای نام تجاری خود و یا رسیدن به مخاطبان گسترده‌تر شوید. اینفوگرافی یک ابزار آنلاین قدرتمند است که بسیاری از بازاریابان در حال حاضر برای ترویج سایت‌ها و کمپین‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کنند؛ که این قطعاً منجر به ترافیک بالاتر و بازدید دوباره افراد از سایت شما خواهد شد به همین دلیل است که تعدادی از کارآفرینان در حال پیدا کردن بهترین محتوای اینفوگرافی برای معرفی کالا و خدمات خود هستند.

علت استفاده از اینفوگرافی

طبق آمار از سال ۲۰۰۷ اینفوگرافها ۹۰۰۰ درصد افزایش یافته اند. و در بسیاری از زمینه ها از جمله آگهی ها و بنرهای تبلیغاتی ،تبلیغات تلویزیونی و فیلم های آموزشی و همچنین در طراحی سایت و …  به عنوان ابزاری قدرتمند مورد استفاه قرار می گیرد. در واقه در صورت استفاده نکردن و یا عدم استفاده درست از اینفوگرافی احتمال موفق نشدن کسب و کار اینترنتی شما بالا است . در زمینه تبلیغات بیشتر از تاثیرات مثبت این ابزار آگاه هستند.

همانطور که گفته شد از اینفوگرافیک ها در تبلیغات و بازاریابی بیشتر استفاده میشد و تاثیر بسیار مطلوبی برای صاحبان کسب و کارها دارد. اینفوگرافی مؤثرترین راه برای انتقال پیام شما به مخاطبان است. برخلاف متون نوشتاری که نیازمند به‌صرف زمان و تمرکز هستند تا به‌دقت موردبررسی قرار بگیرند تصاویر به‌سادگی در یک‌لحظه درک می‌شوند. در نتیجه اگر شما محتوای اینفوگرافی را برای تبلیغ انتخاب کنید، مردم آن را می‌بینند و آن‌ها را بیشتر به یاد می‌سپارند و پیام آن تبلیغ نیز به‌سرعت دریافت می‌شود. این مسئله همچنین روند جدیدی در بازاریابی است و قطعا ترافیک بازدید بالایی به دنبال خواهد داشت. آن‌ها زبان را تا حدی تجزیه می‌کنند که دیگر اهمیت نخست، زبان نیست. حتی اگر کسی زبان شمارا نمی‌فهمد هنوز هم می‌تواند آنچه در تصویر توضیح داده‌شده را درک کند. 

هلدینگ کیان تجارت فاوا با سالها سابفه درخشان در زمینه طراحی سایت در کرج و همچنین طراحی اپلیکیشن موبایل  با همکاری گروهی از متخصصین مجرب و حرفه ای در زمینه های برنامه نویسی و تجارت الکترونیک آماده پذیرش سفارش شما متقاضی محترم است برای دیدن نمونه کارها به سایت کیان آرت مراجعه کنید.

پست مرتبط
طراحی سایت دانشگاهی
موفقیت طراحی سایت دانشگاهی

در این مقاله از سایت کیان ارت به موفقیت در طراحی سایت دانشگاهی  می پردازیم و همچنین شما را در طراحی یک سایت حرفه ای کمک می کنیم. در با اهمیت و ضروری بودن سایت دانشگاهی شکی نیست ، بدون شک، در اولویت قرار دادن تجربه ی کاربری (UX) بازدیدکنندگان، می تواند به اهداف بلند […]

ادامه مطلب
بهترین طراحی صفحه اصلی سایت
بهترین طراحی صفحه اصلی سایت

در این مقاله از سایت کیان ارت به بهترین طراحی صفحه اصلی سایت  می پردازیم و شما را در طراحی هرچه بهتر و جذاب تر سایت کمک می کنیم. اغلب کسب و کارها از اهمیت حضور آنلاین و معرفی نوع فعالیتشان در فضای مجازی آگاه شده‌اند. آن‌ها می‌دانند حضور آنلاین تا چه حد بر افزایش […]

ادامه مطلب
مبلغ طراحی سایت
مبلغ طراحی سایت

موضوع مهم در بین بسیاری از درخواست کنندگان سایت هزینه است در این مقاله از سایت کیان ارت به مبلغ طراحی سایت می پردازیم.همانطور که در مقاله های قبلی کیان ارت گفته شد مبلغ طراحی یک سایت به فاکتور های بسیاری بستگی دارد هزینه طراحی سایت نسبت به شرکت و یا نوع سایت شما متفاوت […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید