انواع راهکار های افزایش ترافیک سایت

انواع راهکار های افزایش ترافیک سایت

در این مقاله قصد داریم تا به شما انواع راهکار های افزایش ترافیک سایت را آموزش دهیم همیشه تنها چیزی که یک بازاریاب یا صاحب کسب و کار را  خوشحال می کند،افزایش مشتریان است روش‌های زیادی برای افزایش ترافیک در وب سایت وجود دارد. سئو سایت می‌تواند ورود کاربران به سایت شما را ساده کند. در اینجا ما قصد داریم تا شما را با چند نوع از این روش ها آشنا کنیم

1- سایت حتما باید ریسپانسیو باشد

رسپانسیو به سایت باید در دستگاه‌های تلفن همراه و تبلت مثل کامپیوترهای رومیزی نمایش داده شود گفته می شود. کاربران اینترنت تا حد زیادی به گوشی‌های همراه روی آورده‌اند. به طوری که به طور کلی تا کنون بیش از 70 درصد کاربرانی که وارد سایت می‌شوند، از گوشی‌های همراه استفاده می‌کنند. اگر از طریق ابزار گوگل آنالتیکس سایت خود را آنالیز کنید، متوجه می‌شوید که چه تعداد از کاربران سایت از طریق گوشی‌های همراه وارد سایت شما می‌شوند.

 

2- تولید محتوای با کیفیت

همیشه سعی کنید که محتواهایی تولید کنید که دیگران داوطلبانه بخواهند به سایت شما لینک دهند. از کپی کردن محتوای سایر سایت‌ها خودداری کنید. زیرا گوگل خیلی زود متوجه این موضوع می‌شود و سایت شما را از serp حذف می‌کند.

 

3- عناوین جذاب برای محتواها بنویسید

عناوین مهمترین قسمت محتوای شما هستند. بدون یک عنوان جالب،هرگز پست وبلاگ نیز خوانده نخواهد شد. همیشه عنوان اولین چیزی است که توسط کاربران سایت دیده می‌شود. اگر این عناوین جذابیت کافی را داشته باشند، نرخ CTR  یا همان نرخ کلیک برای سایت شما بسیار بالا می‌رود. بنابراین قبل از کلیک کردن بر روی دکمه‌ی انتشار ابتدا بر روی عنوان آن خوب فکر کنید.

 

4- بازاریابی ایمیل(Email Marketing)

به طور کلی در دنیای امروز ایمیل مارکتینگ یکی از راه‌های افزایش ترافیک سایت است. از این رو بسیاری از مشاغل برای جذب مشتریان جدید از طریق بازاریابی محتوا به این روش روی آورده‌اند. بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند ابزاری قدرتمند باشد و انفجار ایمیل‌های موفق می‌تواند باعث افزایش چشمگیر ترافیک سایت شود.

 

5- بررسی سرعت سایت

به طور کلی کاربران اینترنت همیشه بیشتر از 7 ثانیه برای باز شدن صفحات سایت صبر نمی‌کنند. اگر سایت شما در کمتر از 7 ثانیه باز شد، کاربران وارد صفحه می‌شوند. اما اگر سرعت سایت بیش‌تر از این باشد، کاربران فوراً سایت را ترک می‌کنند. پس باید مطمئن شوید که صفحات سایت به اندازه‌ی کافی بهینه شده باشند. همیشه اندازه‌ی تصاویر، ساختار صفحات و عملکرد افزونه‌ها تاثیر زیادی در سرعت سایت دارند.

 

6- فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

باید روزانه وقتی را برای فعالیت در این شبکه‌ها صرف کنید. اگر در اینستاگرام، توییتر و یا لیندکین فعالیت دارید، باید با کمک هشتگ‌های مرتبط با کسب و کار خود، در بحث‌های گروهی شرکت کنید. از این رو پس تنها فقط اشتراک گذاری محتوا از طریق شبکه‌های اجتماعی کافی نیست

 

7-کسب کار خود را تبلیغ کنید

یکی از راهای دیگری در مقاله انواع راهکار های افزایش ترافیک سایت سعی شده آن توجه شود و همچنین یکی از از روش‌های تبلیغات مؤثر می‌توان به تبلیغات گوگل ادز و روش ppc یا تبلیغات کلیکی اشاره کرد. تبلیغات در گوگل برای جذب بازدید‌کننده، ساختن برند تجاری و ورود کاربر به سایت مؤثر هستند. اگر به روش تبلیغات گوگل ادز علاقه‌ دارید، باید آن را متناسب با هدف خود تنظیم کنید.

و به طور کلی باید بخشی از استراتژی تبلیغات گوگل را به کلماتی اختصاص دهید که به فروش منجر می‌شوند. هر چند رقابت برای این دسته کلمات بسیار بالاست و در نتیجه به هزینه‌ی تبلیغات بیشتری نیاز دارند. اما سود آن در مقایسه با سرمایه‌گذاری برای تبلیغات بسیار بیشتر است

 

8- وبینار برگزار کنید 

همیشه کاربران عاشق یادگیری هستند. فیلم‌های آموزشی هم یک راه عالی برای انتقال اطلاعات شما به مخاطبان مشتاق است. اگر شما وب سایت آموزشی دارید سعی کنید همزمان با یک کمپین تبلیغاتی مؤثر، برای سایت خود ویدئوهای آموزشی تهیه کنید. وبینارها راهی برای افزایش ترافیک به سمت سایت شما هستند. یک هفته یا بیشتر قبل از برگزاری وبینار، برای کاربران ایمیل بفرستید و به آن‌ها این متن را یادآوری کنید

9 شرکت در  کنفرانس‌ها 

همیشه  حضور در  رویدادهای مرتبط با کسب کار شما باعث می‌شود تا بیشتر دیده شوید. همچنین می توانید پس از شرکت در رویداد ها گزارشات مربوط به رویدادها را در سایت خود منتشر کنید. این روش باعث می‌شود تا کاربران شما را کم کم به عنوان یک رهبر فکری در صنعت اختصاصی‌تان به حساب بیاورند. پس در مرکز توجه آن‌ها قرار می‌گیرید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!