چرا رتبه بندی الکسا وب سایت یا وبلاگ مهم است؟

چرا رتبه بندی الکسا وب سایت یا وبلاگ مهم است؟

چرا رتبه بندی الکسا وب سایت یا وبلاگ مهم است؟

سیستم رتبه بندی الکسا قابل اعتماد است؟

طبق گفته الکسا، آمار ترافیک وب را از وب خوانندگان که نوار ابزار الکسا را ​​نصب کرده اند، یا از صفحات وب که ویجت الکسا را ​​نمایش می دهند، جمع آوری می کند.

این به این معنی است که بازدیدکنندگان سایت شما که ابزار الکسا را ​​نصب نکرده اند به رتبه بندی شما کمک نمی کند مگر این که با افزودن ویجت گرافیکی ساده به نوار کناری، سرصفحه یا پائین وبسایت خود، این کار را انجام دهید.

به این ترتیب، هنگامی که هر یک از صفحات سایت شما بازدید می شود، یک درخواست به سیستم Alexa برای بازخوانی رتبه فعلی سایت شما داده می شود و در همان زمان الکسا درخواست را به عنوان بازدید مجاز به سایت شما ثبت می کند و بر اساس رتبه بندی Alexa شما تنظیم می شود.

تمام رتبه های الکسا براساس داده های پیشین سه ماهه ترافیک جمع آوری می شوند و در مقایسه با سایر سایت های موجود در پایگاه الکسا، رتبه بندی میانگین میانگین محاسبه می شود.

رتبه بندی روند هر سایت با توجه به معیارهای زیر محاسبه می شود:

۱٫ رسیدن – درصد از کاربران اینترنت جهانی که از سایت بازدید کردند.
۲٫ Pageviews – درصد بازدید صفحات جهانی وب سایت دریافت شده است
۳٫ Pageviews / user – محاسبه بازده صفحات برای هر بازدید کننده به سایت
۴٫ نرخ بیکاری – درصد بازدیدکنندگان سایت که پس از بازدید از تنها یک صفحه بسته شده است.
۵٫ زمان در سایت – محاسبه میانگین زمان صرف شده توسط سایت توسط هر بازدید کننده
۶٫ درصد جستجو – درصد بازدید از سایت که از یک موتور جستجو شناخته شده است.
الکسا اخیرا اظهار داشت که نوار ابزار آن بیش از ۱۰ میلیون دانلود در سراسر دنیا به دست آورده است، اما من مطمئن نیستم که مدت این ادعا اشاره دارد.

من اطمینان دارم که درصد بسیار زیادی از نوارهای ابزار باقی بماند نصب می شوند و بنابراین به دقت در سیستم رتبه بندی الکسا کمک می کنند. با این وجود، این موضوع نیاز به مدیران وبسایت دارد که مایل به کسب بهترین رتبه ممکن برای نصب یک ویجت الکسا در سایت های خود هستند.

اگر چه همه در صنعت توسعه وب معتقدند که الکسا یک سیستم رتبه بندی قابل اعتماد قابل اعتماد است، الکسا (یک شرکت آمازون) همچنان در خط مقدم رتبه بندی وب سایت در جهان قرار دارد و در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

من اخیرا Google را با کلمه کلیدی “رتبه بندی وب سایت” جستجو کردم و نتایج واضح شد. این Alexa.Com بود که در بالای نتایج جستجو بود.
در مقایسه با سیستم های Google Pagerank، رتبه پایین الکسا سایت، رتبه بالاتر است. گوگل یک سیستم در معکوس را اجرا می کند که در آن یک شماره بالاتر نشان دهنده یک رتبه بالاتر است. در زمان نوشتن این مقاله، Goole رتبه بندی نشده است. ۱ در لیست سایت های برتر الکسا، به فیس بوک، یوتیوب و یاهو نزدیک است.

اما، با این همه گفت، رتبه الکسا برای سایت شما چیست؟

رتبه سایت شما برای شناخت و کسب درآمد وب سایت بسیار مهم است. بسیاری از شرکتهای تجاری وبسایت، از الکسا برای کمک به تصمیم گیری محاسبه شده در مورد پتانسیل مالی یک وب سایت در بازار آزاد استفاده می کنند.

وبسایتهایی نیز وجود دارند که برآورد ارزش وب سایت را ارائه میدهند و هنگام ارزیابی محاسبات، رتبه الکسا وبسایت مورد استفاده قرار میگیرد. بنگاه هایی مانند این احساس می کنند که الکسا یک ابزار بسیار مفید در تعیین محبوبیت کلی سایت و در نتیجه قابلیت بالقوه مالی سایت است.
رتبه بالا می تواند به ترافیک زیاد منجر شود و این امر اغلب به تبلیغ کنندگان در هنگام جستجوی فضای تبلیغاتی بالقوه جذب می کند. برای کسانی که به دنبال رفتن به صنعت بازاریابی وابسته هستند، قبل از اینکه آنها اجازه عضویت در برنامه های وابسته خود را بدهند، رتبه بالا به فروشندگان محصول و خدمات نیاز دارد.

به این ترتیب آنها احساس اعتماد به نفس می کنند که محصولات یا خدمات آنها توسط سایت هایی با ترافیک خوب و بنابراین شهرت خوبی تبلیغ می شود. وب سایت هایی با رتبه های پایین تر اغلب رد می شوند.

ردیابی حرکت یک رتبه الکسا سایت یک عمل بسیار مهم برای هر توسعه دهنده وب یا صاحب وبلاگ است. با نگاهی دقیق به جنبش رتبه در ارتباط با تغییرات ایجاد شده در سایت، یک وب سایت سازنده یا وبلاگ می تواند قضاوت های آگاهانه درباره تاثیرات تغییرات یا افزوده ها به سایت را اعمال کند و سپس بر اساس آن عمل کند.

اما Alexa.Com تسهیلات ردیابی را به هیچ یک از وب سایت هایی که بیش از ۱۰۰،۰۰۰ رتبه داده نمی کند ارائه می دهد و در نتیجه تنها راه پیگیری تغییرات این است که هر روز به Alexa.Com مراجعه کنید تا نتایج خودتان را به دست آورید و آنها را به روش خود ثبت کنید.

شاید به عنوان یک صفحه گسترده یا در یک کتاب یادداشت. جستجوی گوگل در اصطلاح “پیگیری الکسا” می تواند ابزارهای خوبی برای انجام این کار برای شما فراهم کند.

در نتیجه، اگر چه یک میلیون یا دو نفر از کاربران نوار ابزار الکسا و ویدجت الکسا نمیتوانند رتبه بندی دقیقی در مورد محبوبیت هر وبسایت که در حال حاضر به وب جهان ارائه می شود، ارائه دهد، اطلاعاتی که الکسا ارائه می دهد می تواند یک ایده اساسی در مورد ترافیک عمومی را به ما بدهد سایت دریافت و جایی که بیشتر از آن از ترافیک عبور می کند.

رتبه الکسا برای هر وبسایت مهم است چرا که به رسمیت شناخته شده است، توانایی کسب درآمد را افزایش می دهد و اطلاعات مهمی را فراهم می کند که به توسعه دهندگان وب کمک می کند تا با بهبود تجربه وب سایت بازدیدکنندگان، کیفیت سایت خود را بهبود بخشند. بنابراین ردیابی رتبه سایت شما فوق العاده مهم است.

پست مرتبط
الکسا | طراحی وب سایت در کرج | طراحی سایت در کرج | هلدینگ کیان تجارت فاوا
رتبه بندی الکسا

وب سایت “تماشاچیان”، افرادی که ادعا می کنند در مورد همه چیز در مورد اینترنت صحبت می کنند تمایل دارند به سایت رتبه بندی الکسا تکیه کنند. این تماشاچیان به الکسا مراجعه خواهند کرد تا اطلاعاتی در مورد یک وب سایت مانند نوع سایت، پیوندهایی به سایت، تعداد افرادی که به سایت، نمایش صفحات و […]

ادامه مطلب
چگونگی بهبود بخشیدن رتبه الکسا

چگونگی بهبود بخشیدن رتبه الکسا هر کسب و کار مایل است رتبه الکسا خود را افزایش دهد. اساسا، این یک سیستم رتبه بندی وب سایت است که در آن رتبه بندی بر اساس تراکم ترافیک در یک نقطه خاص زمان انجام می شود. قابل اعتماد و محبوب است. همه شما باید انجام دهید این است […]

ادامه مطلب
الکسا | طراحی وب سایت در کرج | طراحی سایت در کرج | هلدینگ کیان تجارت فاوا
آیا رتبه الکسا واقعا مهم است؟

بحث در فروم من این خبرنامه را مطرح کرده است زیرا من فکر می کنم برای هر کارآفرین آنلاین مهم است که بدانیم چگونه رتبه الکسا کار می کنند تا بتوانند درک کنند که چرا آنها ممکن است مهم نیست که موفقیت کسب و کار آنلاین آنها باشد. بیش از حد بسیاری از مردم این […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید