افزونه های رایگان و پولی چه تفاوتی دارند ؟؟

در این مقاله در مورد تفاوت افزونه های رایگان و پولی صحبت میکنیم.
در یک سایت،وحود افزونه ها ضروری می‌باشد،افزونه ها باعث بهینه سازی سایت می شوند و ویژگی خاصی را با سایت همراه می کنند.به طور کلی دو نوع افزونه پولی و رایگان وجود دارد که هر کدام مزیت های مخصوص به خود را دارند.با توجه به ویژگی زیاد هر دو افزونه انتخاب یکی از آنها کمی مشکل می باشد.در ادامه به توضیح بیشتر می پردازیم.

افزونه چیست؟

در واقع یک قطعه کد است که به آن افزونه می گویند و قابلیت های زیادی را به سایت اضافه می کند و یا قابلیت خود سایت را تغییر و گسترش دهند.هزاراپ افزونه برای استفاده شما وجود دارد.افزونه ها به بالا رفتن لول سایت در گوگل نیز کمک میکنند.

افزونه رایگان چیست؟

افزونه رایگان،کاملا رایگان می باشند و برای نصب آنها نیازی به پرداخت هزینه نیست.بزرگترین منبعی که بیش از ۵۰۰۰۰افزونه دارد،وردپرس می باشد.این افزونه ها برای بهبود سئو سایت، ایجاد فرم های تماس، نصب گالری ها و نمایش های اسلایدی برای تصاویر، بهینه سازی تصاویر وب سایت و…کاربرد دارد.

افزونه پولی چیست؟

افزونه پولی به صورت رایگان در دسترس قرار نمی گیرد و برای دسترسی به آنها باید مقداری هزینه پرداخت کرد.این افزونه ها را از سایت های معتبر میتوانید خریداری کنید.بسته به خدمات مورد نیاز شما قیمت افزونه ها متغیر می باشد.افزونه های سفارشی نیز وجود دارد که توسط طراحان طراحی و در اختیار شما قرار می گیرد که البته هزینه بیشتری برای شما شامل می شود.

جهت خواندن مقاله راهکارهای ساده برای دریافت بک لینک رایگان کلیک کنید .

فرق افزونه رایگان و پولی

  • تمام افزونه های رایگان،افزونه های پیچیده و ساده در مخزن وردپرس وجود دارند و برای دسترسی به آنها فقط یک سرچ لازم می باشد تا آنها را دریافت کنید اما برای دستیابی به افزونه های پولی،باید لایسنس داشته باشید و مقداری هزینه پرداخت نمایید.
  • تنظیمات افزونه های رایگان از جمله فونت،رنگ،اندازه و سبک ها را می توانیم تغییر دهیم.اما در افزونه های پولی دست ما بسیار باز تر می باشد.اول اینکه تمام ویژگی های که ممکن است ما لازم داشته باشیم،دارند اگر هم نداشتند ما خیلی راحت تر می توانیم آنها با را کمی تغییر ایجاد کنیم.برای مثال فرم ثبت نام کاربر، نظرسنجی ها، فرم های پرداخت،ایجاد یک وب سایت عضویت یا فروش دوره های آنلاین با افزونه های رایگان خیلی سخت می باشد و مجبور می شوید از افزونه های پولی کمک بگیرید.
  • افزونه های رایگان به طور مرتب بروز رسانی نمی شوند و این می‌تواند امنیت سایت شما را پایین بیاورد و هکر ها به راحتی سایت شما را هک کنند.برعکس افزونه های پولی،به طور مداوم بروز رسانی شده و در هربروز رسانی امنیت سایت بالاتر رفته و قابلیت های بیشتری ب سایت اضافه می شود.
  • امکانات افزونه های رایگان بسیار محدود بوده و برای دسترسی به امکانات بیشتر نیاز به نسخه پولی افزونه ها دارید.

دیگه چه تفاوتی دارن ؟؟

  • افزونه های رایگان در بسیاری از موارد با افزونه های وردپرسی ناسازگار بودنه اند.این ناسازگاری سطح عملکرد سایت را پایین می آورد و باعث خراب شدن سایت می شود.توصیه می کنیم برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی است افزونه های پولی خریداری کنید.
  • افزونه رایگان به صفحات اضافی زیادی نیاز دارند.این صفحات اضافی موجب کند شدن سرعت سایت می شود.در حالی که افزونه های پولی حتی سرعت لود سایت را بالا می برند.
  • برای هرکاری شما باید یک پشتیبان داشته باشید تا در مراحل سخت کمک حال شما باشند.افزونه های پولی قابلیت پشتیبانی از سایت را دارند و مدام راه کار های عالی برای صعود سایت شما ادائه کی دهند اما متاسفانه افزونه ها ی رایگان این قابلیت را ندارند.
  • افزونه های پولی در شروع کار آموزش های عالی ارائه می دهند.راهنماها و دستورالعمل های مفید دارند که کمک فراوانی به شما می کند،حتی بدون نیاز ب تماس با پشتیبانی.این قابلیت در افزونه های رایگان وجود ندارد.

افزونه ها جز بخش های جدانشدنی سایت می باشد.هر دو نوع افزونه معایب و مزایای خود را دارند.شما اگر با تفاوت این دو افزونه آشنا باشید،به راحتی میتوانید افزونه مورد استفاده تان را نصب و بهبود سایتتان را موجب شوید و کسب و کارتان را رونق دهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!