اصول جذابیت سایت

اصول جذابیت سایت

مهم ترین موضوع برای یک طراح سایت حرفه ای جذاب کردن ازاین رو در این مقاله از سایت کیان ارت به این موضوع مهم می پردازیم و اصول جذابیت سایت را بررسی می کنیم.یکی از اهداف طراحی سایت به ویژه سایت های فروشگاهی جذب مشتری بیشتر است ازاین رو علاوه بر رضایت مشتری از کیفیت و خدمات، جذابیت سایت نیز می تواند بخش مهمی از رونق کسب و کار شما را شامل شود.در این مقاله هرانچه که لازم است را در قالب اصول جذابیت سایت به شما اموزش می دهیم.

بالا بردن جذابیت سایت و پربازدید کردن ان ربطی به تجربه ی طراح سایت ندارد زیرا که جذابیت بخشیدن به سایت کاملا ذهنی و وابسته به سلیقه ی طراح است و لازمه ی ان برنامه ریزی و هدف گذاری مشخص است. توجه داشته باشید این کار شما تاثیر مستقیم بر روی موفقیت سایت و ایده شما دارد.

در ادامه اصول اساسی در این زمینه می پردازیم:

تصاویر

در مقاله های قبلی کیان آرت درباره تصاویر و اهمیت وجود آنها صحبت شده است. پیشنهاد ما به شما استفاده از تصاویر بامزه مرتبط با موضوع محتوا و سایت است و سعی کنید از تصاویر یونیک استفاده کنید تا جذابیت سایت شما بالاتر رود. برای شروع استفاده از تصاویر و عکس‌ها می‌تواند ایده خوبی باشد، اما فراموش نکنید، نقاشی‌ها و طرح‌های انیماتوری نیز این روزها طرفداران بسیاری دارند و موجب می‌شوند نظر افراد به سایتی که طراحی کرده‌اید جلب شود. در چنین شرایطی، استخدام یک تصویرگر خلاق می‌تواند کار را برای شما ساده‌تر کند به‌جای اینکه دائم از تصاویر حیوانات و کودکان استفاده کنید.

رنگ‌ها

 

 

در انتخاب تصاویر موضوع اصلی رنگ انها است  اگر بخواهید احساس گرما و چشم‌نوازی بیشتری در طرح خود اضافه کنیم از رنگ‌ها کمک می‌گیریم. این را نیز فراموش نکنید برای بامزه کردن و جذابیت یک وب‌سایت نیازی نیست همه‌چیز را صورتی کنید. صورتی تنها رنگی نیست که چیزی را جذاب می‌کند.در حقیقت، رنگ‌های «بامزه» در فرهنگ‌های مختلف متفاوت هستند. یک قانون کلی که باید در این زمینه دنبال کنید این است: از رنگ‌های اولیه و پاستلی استفاده کنید. رنگ‌های اولیه روشن و رنگ‌های پاستلی در همه جای جهان از نظر علم زیبایی‌شناسی جذاب و بامزه هستند. اگر می‌خواهید چیزی جذاب برای کودکان کم سن و سال طراحی کنید، از رنگ‌های چشم‌نوازتر و پررنگ‌تر استفاده کنید، در عوض اگر می‌خواهید برای بزرگ‌سالان چنین طرحی بزنید، رنگ‌های کمرنگ پاستلی انتخاب بهتری هستند چراکه برای افرادی که ذهن خسته‌ای دارند، تماشای این رنگ‌ها لذت‌بخش‌تر است.

 انواع دیگر جذابیت وب‌سایت

یکی دیگر از اصول جذابیت سایت توجه به کابران است به این منظور که سن و سلیقه کاربران را در طراحی سایت در نظر بگیرید. با رعایت این موضوع شما در انتخاب محتوا ، تصویر و رنگ راحت تر می توانید تصمیم بگیرید. در نتیجه شناخت کاربر در اولین قدم های جذاب تر کردن سایت است.

استفاده از جملات ویژه در کپی‌های سایت

معمولا هر سایت یک جمله و یا یک شعار مخصوص به خود را دارد توجه داشته باشید انتخاب این جمله و یا شعار بسیار اهمیت دارد و نقش کلیدی را در جذابیت سایت شما ایفا می کند. به چند نکته درانتخاب این جمله توجه کنید نکته اول این است که کلمات در این جمله تکرار نشوند زیرا جذابیت خود را ازدست می دهد پس اگر بدنبال جذب کردن مخاطب بیشتر هستید در انتخاب این جمله دقت بیشتری کنید. نکته دوم اسن است که شما باید احساس خوبی روی وب‌سایتتان ایجاد کنید، احساس اعتماد، راحتی و خوشی. مفاهیمی نظیر «ظرافت» کاملاً تصویری هستند و می‌توانید با تصاویر آن را در یک وب‌سایت نشان دهید.

جذابیت در جزییات

این نکته را فراموش نکنید که برای هرچه جذاب نشان دادن سایت نباید سایت را از تصاویر و رنگ ها پر کرد این روش خود باعث کم کردن مخاطب شما می شود. بنابراین استفاده از تصاویر جملات (محتوای سایت) ، تصاویر و هارمونی رنگی در حد متعادل و متناسب با کاربرد اهداف طراحی سایت باشد.

شرکت کیان تجارت فاوا با سالها سایقه درخشان در زمینه طراحی سایت در کرج و همچنین مشاوره شما در شروع و موفقیت کسب و کار اینترنتی و طراحی اپلیکیشن موبایل با همکاری گروهی از متخصصین مجرب در این زمینه آماده پذیرش سفارش شما و همچنین خدمات رسانی به شما عزیزان متقاضی است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!