آموزش جاوا اسکریپت

معرفی

آموزش جاوا اسکریپت اساسا یک زبان برنامه نویسی ایجاد شده توسط شرکت Netscape است. این زبان در ماه های اخیر بسیار محبوب بوده است، زیرا توسعه دهندگان وب اجازه می دهد تا عملکردهای مرورگر و محتویات سایت را به گونه ای تغییر دهند

که به طور کلی امکان استفاده از ابزار HTML سنتی یا حتی CSS وجود ندارد. . استفاده از جاوا اسکریپت در صفحه وب، توسعهدهنده را قادر میسازد تا صفحه خود را واکنش نشان دهد و رفتارهای خاصی را از طرف کاربر انجام دهد،

عناصر سند نمایش داده شده در صفحه را بررسی کند، گزینه های فرم را قبل از اینکه آنها ارسال شوند، بررسی کند، جزئیات مرورگر بومی را بررسی کنید ، کوکی ها را برای عملیات خاص تنظیم کنید، تاریخ و زمان را به صفحه اضافه کنید و حتی بازی های کوچک ساده را در وب سایت جاسازی کنید.

زبان کامل برای یادگیری و درک ساده است پس از اینکه شما دانش پایه ای از مفاهیم OOPS و HTML دارید.

نرم افزار و دانش مورد نیاز

قبل از شروع به آموزش جاوا اسکریپت، شما باید یک درک اولیه از قسمت های HTML و سر و بدن، و چند عبارتی ساده که برای اضافه کردن تصاویر، اضافه کردن لینک ها، ایجاد پاراگراف ها در زبان فوق العاده متن وجود دارد.

نرم افزاری که می توانید برای شروع آموزش جاوا اسکریپت استفاده کنید، ویرایشگر متن ساده است. کاربران سیستم عامل ویندوز ممکن است برای Notepad یا Notepad ++ و Mac Users وارد TextEdit یا TextWrangler شوند.

این کد برای کامپایل و اجرای موفق نیاز به یک مرورگر وب (ترجیحا موزیلا فایرفاکس یا گوگل کروم) دارد.

شروع شدن

یک برنامه ساده برای چاپ یک پیام سفارشی در آموزش جاوا اسکریپت به نظر می رسد چیزی شبیه به:

<html>

<head>

<title>JavaScript example</title>

<script language=”JavaScript”>

<!–

document.write(“My First JavaScript Program!”);

//–>

</script>

</head>

<body> Hello World! </body>

</html>

استفاده از “<! -” و “// ->” در کد فوق تضمین می کند که کد توسط نسخه های قدیمی تر مرورگرهایی که پشتیبانی جاوا اسکریپت ندارند نمایش داده نمی شود. این تضمین می کند که صفحه در مرورگرهای پشتیبانی نشده کارایی نداشته باشد.

درست مثل هر فایل HTML دیگر، شما فقط باید کدهای فوق را در سند Notepad خود کپی کنید و سپس آن را با یک پسوند «.html» ذخیره کنید. پس از صرفه جویی کامل، به سادگی با کلیک راست بر روی فایل، و گزینه “باز کردن با” را انتخاب کنید.

از اینجا، یک مرورگر وب را انتخاب کنید (موزیلا فایرفاکس در صورت موجود بودن). کد به صورت خود اجرا می شود و نتیجه در پنجره مرورگر نمایش داده می شود.

امتیاز به یاد داشته باشید

  • کد جاوا اسکریپت عمدتا در بخش “head” از html قرار دارد، اما شما حتی ممکن است از آنها در قسمت “body” استفاده کنید.
  • کد جاوا اسکریپت معمولا با برچسب “<script language =” JavaScript “>” آغاز می شود و با “</ script>” به پایان می رسد.
  • جاوااسکریپت همیشه به کد HTML تعبیه شده است و هرگز نمیتواند آن را تکمیل کند.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!